Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan szoktatok állni...

Ti hogyan szoktatok állni Krisztus keresztre feszítésénél?

Figyelt kérdés

Mint egy másik Mária? Vagy mint egy néző? Egy katasztrófa turista?


A kérdés az alábbi bejegyzés kapcsán született meg bennem:

[link]


idézet a honlapról:


"

A mise:

Krisztus keresztre feszítésénél nem állhatunk úgy ott, mintha csak nézők vagy kíváncsi kérdezősködők lennénk.

Úgy kell ott lennünk, mint egy-egy „másik Mária”

"



2018. máj. 19. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem elég lenne Cirenei Simonként is, miért kérdezed?
2018. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 KZitus ***** válasza:
57%

Szia


Már nem lehet úgy ott állni "mint egy-egy „másik Mária”, mivel már nem lehet "ott lennünk" fizikailag.


A halálához, és a feltámadásához úgy kell viszonyulnunk, ahogyan ő tanitotta a követőit, és ahogyan a követői írtak róla.

2018. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Az oldal nem a keresztútról szól, hanem az oltáriszentség imádásáról. Nem értem a kérdést. A kereszt előtt néző vagyok és közben magamra ismerek benne.
2018. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az oldal egy királynőről elnevezett plébánia oldala, ahol a miséről is szóló idézett részt is találtam.


Hogyan lehet Krisztust újra megfeszíteni? Ezek szerint a papnak hatalma van arra, hogy ezt megtegye? Lehet, kell ezt újra megtenni? Nyilván a katolikusok egy része hisz ebben, de ez bibliai, hogy újra ismétlik a keresztre feszítést?

2018. máj. 19. 13:49
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Elolvstam újra az idézetet, de nem látom, hogy hol írja azt, amit te belemagyarázol. Sehol sincs az idézetben, hogy a papok újra keresztrefeszítik Jézust.

Noha 2000 éve valóban a zsidó főpapok fesztették keresztre. De egy katolikus pap miért akarná kersztre feszíteni saját Istenét?

2018. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező: ez csak egy megemlékezés, nem pedig ismétlés. Karácsonykor is csak megemlékezünk, nem születik meg újra Jézus. Ha valakinek a születésnapját ünnepeljük, az is egy megemlékezés. Az oltáriszentség Krisztus teste, azt mondta, "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre". "Ez az én testem, ez az én vérem". Szó sincs keresztrefeszítésről. A passiójátékokat inkább illethetnéd ezzel a váddal, de ezek megint csak megemlékezések Jézus kínszenvedéseire. Történelmi háttere van, a régmúlt időkre nyúlik vissza az eredete. Sok mozgófilm is megemlékezés régmúlt dolgok eseményeiről. Senki nem ünnepli a keresztrefeszítést, de a keresztény tanítás lényege, ahogy Szent Pál is utalt rá.
2018. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Elolvstam újra az idézetet, de nem látom, hogy hol írja azt, amit te belemagyarázol. Sehol sincs az idézetben, hogy a papok újra keresztrefeszítik Jézust."-írod.


Olvassuk el újra:

"A mise:


Krisztus keresztre feszítésénél nem állhatunk úgy ott..."


Vagy egy Jézus korabeli ember írta, vagy pedig...

Még a Jézus korabeli ember sem stimmel, mert egyszeri, múltban történt eseménynél nem használunk jelen időt. Tehát marad a másik értelmezés, amire ezen a plebánia oldalán utalás van.

2018. máj. 19. 15:32
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

"Az oldal egy királynőről elnevezett plébánia oldala, ahol a miséről is szóló idézett részt is találtam."


Ez az "egy királynő" a Boldogságos, mindenkor szűz Istenszülő, Urad és Megváltod Édesanyja....



"Hogyan lehet Krisztust újra megfeszíteni? Ezek szerint a papnak hatalma van arra, hogy ezt megtegye? Lehet, kell ezt újra megtenni? Nyilván a katolikusok egy része hisz ebben, de ez bibliai, hogy újra ismétlik a keresztre feszítést?"

Kicsit rosszul értelmezed... Semmi újra megfeszítésről nincs szó. Csak mi azt valljuk, hogy Jézus tanítása nem csak az adott kor emberéhez szólt, hanem most is nekünk. Jézus, amikor tanít, az nem csak azoknak az embereknek szól, hanem ahogy ugyanúgy neked is, a mostani élethelyzetedben. Az Oltáriszentségben jelen van Krisztus, ugyanúgy ahogy a Golgotán. Ez az elmélkedés csak ezt gondolja újra: hogy Jézus ugyanúgy ma is meghalna miértünk, mint akkor. És felismerjük-e a világ Megváltóját a Golgotán. Felismerjük-e a Megváltót az Oltáriszentségben?

2018. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

"Hogyan lehet Krisztust újra megfeszíteni?"


Lehet, csak nem szó szerint.

Isten a szavában azt mondja, hogy amikor szándékosan újra és újra vétkezünk, mint ha újra elvárnánk hogy haljon meg értünk.

2018. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%

"A kereszt előtt néző vagyok és közben magamra ismerek benne."


jaja, engem is megfeszítettek a múlt héten, mondhatom elég kellemetlen élmény volt, de szerencsére már elmúlt.

2018. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!