Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek prédiká...

Ka.ka.o kérdése:

Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ESETLEGES KÉRDÉSEK A KÉRDÉSSEL KAPCSOLATBAN:


- Miért fogalmazódott meg a kérdés?

---> Ha Jehova Tanúi teszik, sokan rossz szemmel nézik, ezen az oldalon is a panaszkodás gyakori oka.


- A kérdés provokatív?

---> Nem, nem annak szántam.


- Előre meghatározott választ várok, már megvan, amit hallani szeretnék?

---> Nem.


- A kérdésnek van valamiféle agyafúrt célja?

---> Nem, nincs, pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


- "Miért teszel fel olyan kérdést, amire már megvan a válaszotok?"

---> Mondtam, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.


A válaszotokat, kérlek, ha csak lehetséges, támasszátok alá a Szentírással. Ha nem is idézitek, kérlek, jelöljétek meg a verse(ke)t, amely(ek)re hivatkoztok.


Kérem, csak vallásos emberek válaszoljanak, és/vagy olyanok, akiknek van bibliai ismeretük.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. máj. 20. 07:36
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
47%
Itt - ahogy én látom - a jehovisták prédikációi többségében kontraproduktívak, csak igazolja a meglévő ellenszenvet a felekezet felé. Sokan el sem olvassák a sok időráfordítással összerakott hosszú monológokat.
2018. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván kell prédikálni. De mit is értünk a prédikálás alatt? A jehovisták azt értik alatta, hogy házalnak, és minél több embert próbálnak megtéríteni. De ez a cselekedet Jézus tanításának totálisan ellent mond, hiszen Jézus ezt mondta:

"Maradjatok ugyanabban a házban, és azt egyétek, igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a maga bérére. Ne járjatok házról házra."

(Lukács 10:7‭)


A legtöbb keresztény prédikálás alatt azt érti, amikor a pap/lelkész a misén/istentiszteleten az igéről tanít. Ez természetesen egy nagyon helyes dolog.


Evangelizálnunk viszont kell, de nem úgy, hogy becsöngetünk házakhoz, és zaklatunk vadidegen embereket.

2018. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
35%

"Ellent mond Jézus Tanításának"


Hogyan mondhatna ellen, mikor Ő maga is, és az első követői is ezt tették, Jézus utasítására.


(Cselekedetek 5:42) . . .és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.


A cselekedetek könyve azért kapta ezt a nevet, mert ilyen tettekkel voltak elfoglalva azok akik keresztényeknek vallották magukat, és Jézus parancsát végezték.

Pál akkor nagy hibát követett el, a Többiekkel együtt.

(Cselekedetek 20:20) 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,


Ahogy olvasható, minden nap szakadatlanul végezték. Házról házra, és mindenhol, piactereken, vagy ahol emberekkel találkozhattak, és tudtak beszélni,

Ezt nem lehet félre érteni, vagy mást érteni ezalatt.


Az első keresztények pedig nem álltak laikus és papi osztályból, hogy aztán bemenjenek valahova, és egy ember ott misézik. Hanem gyülekeztek egy helyen, olvastak az írásokból és együtt értelmezték azokat, majd igyekeztek átültetni a gyakorlatba.


(Cselekedetek 6:1) 6 Azokban a napokban pedig, amikor a tanítványok száma gyarapodott, . . .


Ha nem végezték volna mindnyájan ezt a feladatot, hogyan szaporodott volna a tanítványok száma?

Mindenki tanítvány, és későbbiekben tanító is.


(Héberek 5:11, 12) . . .. 12 Mert bár az időt tekintve bizony tanítóknak kellene lennetek, ismét arra van szükségetek, hogy elölről tanítsa nektek valaki az Isten szent kijelentéseinek elemi dolgait; . . .


S ezt mindenkinek szól, nem csak egyes embereknek.

2018. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
36%

Az igét nem feltétlenül prédikálással kell terjeszteni. A legerősebben a bűnök riasztják el az érdeklődőket. Bűn nélkül nem tudunk élni, mert mi is gyarló emberek vagyunk, de igyekeznünk kell úgy élni, mint jó akaratú embereknek.


Nem kell mindenkinek misszióba menni vagy szószékre állni és prédikálni. De ha alkalom adódik, akkor lehet beszélni a hitről, és megvallani Jézust.

2018. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
61%

A keresztyéneknek igen, minden egyes keresztyénnek nem, de miért pont te nem? Elmagyarázom:


-Jézus szó szerint azt mondja hogy menjünk tegyünk tanítvánnyá minden népet, hirdessük az Evangéliumot, és kereszteljük meg őket.

-Pál Apostol azt fejti kis 1 Korinthusban (azt hiszem 12. fejezetben vagy akörül), hogy a Szentlélek mindenkinek más fajta "ajádnékot" nyújt, tehát lehet valaki jobban tud igét hrdetni, valaki meg másban van hasznára a közösségnek.

-De miért pont te nem? Ha valakit égni látsz egy házban, de nem látja hogy ég, akkor nem mented ki azért mert mi van ha nem hisz neked?

-Mindezt elmondva vegyük figyelembe azt is hogy Jézus azt mondja hogy "ne dobd a gyöngyöt a disznóknak", értsd: ha valaki nem kíváncsi az igére, felesleges erőltetni.

2018. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
60%

Nem mondta Jézus, hogy minden kereszténynek prédikálni kellene. Gyakran sokkal jobb módszer, ha példamutató keresztény élettel élünk, és ez vonz sokakat Krisztushoz.

Függetlenül attól, hogy Jézus kiemelten utasította az apostolokat: "Ne járjatok házról házra!", ha ez a fajta prédikálás sokakat inkább elriaszt, megbotránkoztat, akkor inkább káros és kerülendő, mint sem hasznos. Hiszen a cél az, hogy minél többeket Krisztushoz vezessünk. Ha olyan módszerünk van, amivel Krisztustól eltávolítjuk őket, akkor az határozottan nem jó.

2018. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:

Meggyőzőbb tud lenni a példamutató élet, mint bármennyi szöveg arról, hogyan lenne érdemes élni.


Lehet nyíltan felvállalni a hitet és a vallást minden tettben és a másokkal való viselkedésben a hétköznapi életben is, és nem kell feltétlen "szabálykönyvként" értelmezni a Bibliát.


Soha nem értettem a vallási hierarchiákat sem. Talán mert én hiszek abban, hogy minden embernek egyformán megadatott a személyes Istenkapcsolat lehetősége, hogy egyedül, segítség nélkül is megtalálja bárki ha szeretné. Nincs olyan aki jobban tudna hinni mint egy másik ember, nincs okosabb Biblia-értelmezés, nincsenek fontosabb hívők. Aki értve akarja átadni az erről való ismereteit, az inkább teológus lehet. A papoknak is inkább tanár szerepük lenne, meg egy közösségteremtő feladatuk. Van különbség a megismertetés és a kioktatás között. Első esetben úgy adják át a tudást, hogy abból a másik fél szabadon levonhatja a saját következtetéseit.

2018. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
47%

A prédikáció,vagy más szóval az Igének hirdetése nagyon fontos dolog volt minden időben az emberiség történelmében.Gondolj csak bele,ha nem lett volna a történelem során Igehirdetés,prédikáció akkor elterjedt e volna a keresztény hit.A Biblia azt mondja, hogy a hit hallásból van.

Róma levél 10/17

Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

A hit nem képes terjedni akkor ha az emberek nem hallják,mivel hallás által terjed.Más kérdés az ,hogy vannak emberek akik szívesen hallgatják és vannak emberek akik nem akakarják hallani.

Pedig Jézus Krisztus megváltói munkája örömhír az emberiség számára.Mert bizony az ember magatehetelen a bukás miatt és nem tud a bünök természetéből kiszabadulni,nem tudja kiemelni magát a bün természetéből.Olyan mint egy fuldokló.De van egy menekülési útvonal.Hogy az ember az ő kilátástalan bukott reménytelen helyzetéből megmenekülhessen.Ez a menekülési útvonal pedig Jézus Krisztus.Hogy miből váltott meg minket miként szabadított meg minket,hogyan halt meg a kereszten hogyan támadt fel.

Effézus 2/12

Hogy ti, mondom, abban az időben Krisztus nélkül valók voltatok, Izráel társaságától idegenek, és az ígéret szövetségeitől távolvalók, reménységetek nem vala, és Isten nélkül valók voltatok e világon;

13

Most pedig a Krisztus Jézusban ti, kik egykor távol valátok, közelvalókká lettetek a Krisztus vére által.

Apostolok cselekedetei10/43

Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő neve által mindenki, aki hiszen ő benne.

Apostolok cselekedetei4/12

És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


Nagyon fontos,hogy az emberek a mai világban is halljanak Istenről, Jézusról a Megváltásról,a feltámadásról,a bünök bocsánatáról,Isten akaratáról,de sajnos ez a téma nem mindig népszerü az emberek között.

2018. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
12%

én soha senkinek nem szövegelek Istenről, vagy a Bibliáról, ha tudom, hogy nem vallásos.

Általában fordítva szokott lenni, támadják a vallást, én meg próbálom megvédeni, de az ilyen beszélgetések 99%-a egy értelmetlen hosszú vita, aminek az a vége, hogy én nem tudtam megtéríteni senkit, engem meg nem tudtak lebeszélni a hitemről.

Épp ezért utálom, ha szóba kerül a vallás, de az biztos, hogy én nem hozom szóba!

2018. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


(Cselekedetek 5:42) . . .és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.


A kérdés az hogy amikor Jehova tanúi mennek házanként akkor a jó hír amiről szó van ebben az igében az Krisztusról vagyis Jézusról szól?


"(Cselekedetek 20:20) 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,"


Azért lássuk csak az előzményeket is! Tudod szövegkörnyezet!

ApCsel 20:17 Milétoszból azonban Efezusba küldött, és magához hívatta a gyülekezet véneit. 18 Amikor azok megérkeztek hozzá, azt mondta nekik: Ti tudjátok, hogy Ázsiába jövetelem első napjától fogva miként éltem köztetek az egész idő alatt. 19 Az Úrnak szolgáltam teljes alázatossággal, sok könnyhullatás és megpróbáltatás között, amelyek a zsidók cselszövései miatt estek rajtam.


"Ahogy olvasható, minden nap szakadatlanul végezték. Házról házra, és mindenhol, piactereken, vagy ahol emberekkel találkozhattak, és tudtak beszélni,


Ezt nem lehet félre érteni, vagy mást érteni ezalatt."


Ebben teljesen igazad van! De olvasd csak el az ApCsel 17:3, 25:19, 26:23, 1Korinthusz 15:1, 15:11-12


"Hanem gyülekeztek egy helyen, olvastak az írásokból és együtt értelmezték azokat, majd igyekeztek átültetni a gyakorlatba."


Na! Hát mi lett a Jeruzsálemi Vezető testülettel?


"Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?"


És hogy a kérdésekre is válaszoljak!

Igen kell és a keresztények prédikálnak is.

2018. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!