Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok, Bábel után...

Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem megvan erről az álláspontom amit egyelőre nem lőnék le, és vallási személyekkel is beszéltem a témáról, de kíváncsi lennék ti hogyan álltok hozzá ehhez a kérdéshez.

2018. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem az, ez elég egyértelmű.
2018. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
74%
Úgy gondolom, hogy eléggé csekélyes a gondolkodásmódod XD.
2018. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtörténtnek tekinted az esetet, akkor Isten elérte a célt, az emberiség szétoszlott. Ott az emberek bűne az volt, hogy olyanok akartak lenni, mint Isten. Ebből lehetne arra következtetni, hogy Isten nem akarja, hogy nyelveket tanuljunk, mivel az volt a célja, hogy ne értsék meg egymást az emberek. Azonban ez téves.

Sem az Izraelnek adott törvényekben, sem a Jézus által adott törvényekben nem szerepel, hogy idegen nyelveket tanulni és beszélni bűn, mivel Isten azt akarja, hogy a népek elszigetelődjenek egymástól.

Egyébként is, ha lenne egy olyan közösség, ami elutasítja a nyelvtanulást, akkor kénytelenek lennének megmaradni egy nép keretében. Hiszen ha egy más anyanyelvű ember el tudja olvasni az ő írásaikat, akkor bűnben él, és nem is térhet meg, mert a nyelv elfelejtésével már nem is tudná olvasni ezeket az iratokat.

2018. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Már hogy lenne bűn? Ilyen butaságot még nem hallottam.
2018. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Jézus is kétnyelvű volt, hiszen bírta az arámit és a hébert is.

Példája alapján a válasz konkrét: nem bűn!

2018. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

xD Még pár ilyen kérdést légysz!

Akkor szerinted senkinek sem szabadna beszélni egyáltalán sem kézjelelni? Mert ugye a saját nyelvünket is megtanultuk valamikor. :D


#Még ilyet!

2018. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
30%

Az még hagyján, az egyik vallási felekezetben - egy neoprotestáns közösségben - volt róla szó, ha jól emlékszem, hogy egyesek felvetették, a csokoládét is tiltani kellene, mert egészségtelen (ezt magam hallottam, mikor oda jártam). Nem lett ebből semmi, de már az ötlet is mutatja a felekezet tagjainak bizonyos színvonalát.


A a kereszténység olyan mélyre süllyedt már, hogy nehezen hinné az ember, hogy van még alább, de sajnos igen.

2018. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%
#7 Az igen! A kakaó megszentségtelennít!?
2018. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A nép hiteője ***** válasza:
100%
Pl a bibliaforditasokat akkpr hogyan olvashtanank?
2018. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, ahogy Sámson óta hajat vágni is bűn...
2018. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!