Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtette meg a...

Isten miért teremtette meg a bűnt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha Isten nem teremti meg a bűnt, akkor az ember eredendően nem tudna bűnbe esni, és bűnhődnie sem kéne. Mire jó az a rengeteg kegyetlenség, pusztítás, önzés, ami a mai világban megy? Jézus miért áldozta fel akkor magát, ha ma még elkorcsosultabb az emberiség mint 2000 éve volt?

2018. máj. 29. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 LeonScottKennedy ***** válasza:
17%
Isten nem teremtett meg semmit.
2018. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
59%

Ha van Isten, akkor szükségszerűen van az ő hiánya is. Ez a bűn.

Úgy nem lenne bűn a világban, ha az emberek csak Istent választhatnák. Tehát, ha nem lenne szabad akarat.

2018. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 Mael ***** válasza:
26%

Isten maga a törvény, és Isten maga a bűn. Röviden a világunknak szüksége van a dualitásokra annak érdekében, hogy a tanulás, a fejlődés, és a transzcendencia működni tudjon.

Ha nincsenek nehézségek, katarzisok, akkor az emberi lélek sem képes tisztulni. Ha nem lenne bűn, nem lenne viszonyítási alap, és egy rossz döntés mem bosszulná meg önmagát.

Jézus utat és példát mutatott az embereknek, önmaga nem váltott meg senkit. Mindenki magát váltja meg.

2018. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 Mansour ***** válasza:
57%

Nagy rész egyetértek az előzővel, de lenne egy kérdésem:

"Ha nincsenek nehézségek, katarzisok, akkor az emberi lélek sem képes tisztulni."

Hogyan került az emberi lélek olyan állapotba, hogy tisztulnia kell?

2018. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
0%
Isten teremtette a bűnt? Jó nagy paradoxon
2018. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
48%

"Isten teremtette a bűnt? Jó nagy paradoxon"

Hát igen, akkor miért hiszel egy ilyen nyilvánvalóan logikátlan istenben?

Tudod ha az istenednek mindenféle törvényeket kellett hozni, hogy miket ne csináljon az ember, az pont annyit tesz hogy az istened elég sok bűnös dolgot teremtett. Hiszen ha valami eleve nem létezik, mint opció, akkor az ember sem tudja azt választani, hiába a szabad akarat.

Ergo bármi bűnt követ el bárki, végső soron a bűn forrása Isten.

2018. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
22%

"Tudod ha az istenednek mindenféle törvényeket kellett hozni, hogy miket ne csináljon az ember, az pont annyit tesz hogy az istened elég sok bűnös dolgot teremtett. Hiszen ha valami eleve nem létezik, mint opció, akkor az ember sem tudja azt választani, hiába a szabad akarat."


Mantrázzál csak, attól még nem lesz igazad:) Semmi összefüggés nincs azok közt, amiket írtál, de majd még írjátok le harmadszor is. Legutóbb tegnap volt erről vita, kell a friss hír:)


Isten nem tud bűnt teremteni, ez paradoxon:)

2018. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
68%

"Mantrázzál csak, attól még nem lesz igazad"

Mondd, miért nincs igazam? Akarhatok én holnap valami bombanőként ébredni, ha egyszer ez irreális, hiába van szabad akaratom.

Azaz ha valaki teremtette a világot, akkor én a szabad akaratommal is csak annyit tehetek, amennyit a teremtő megteremtett, mint lehetőség. Azaz ha képes vagyok bűnt elkövetni, akkor a teremtő alkotta a bűnt is. Én csak választhatok hogy megteszem-e, vagy nem.


"Isten nem tud bűnt teremteni, ez paradoxon"

Hogy a teljes világegyetemet egyvalaki termtette, de mégis van amit nem ő teremtett, ez a paradoxon.

2018. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 Mael ***** válasza:
100%

"Hogyan került az emberi lélek olyan állapotba, hogy tisztulnia kell?"


Önszántából kiszakadt az egység állapotából, és elfelejtette a forrását. Nem emlékszik honnan érkezett, és a legtávolabb került az egységtől, az anyag ezer arcú világába született bele. A lélek "durvává vált" elhalványult a fénye.

De mind ez így helyes. Ez a kiszakadás kell ahhoz, hogy vissza TUDJUNK térni idővel.

Nem ringathatnak örökké bölcsőben senkit.

2018. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 Mansour ***** válasza:

# 9:

Értem. Bár nekem az nem egészen tiszta, hogy az úgymond tökéletesség állapotából miért akarna bármi önszántából kiszakadni.

2018. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!