Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hisznek Jézus feltámadásá...

Akik hisznek Jézus feltámadásában, azok miért nem tudnak kisebb csodákban, mint pl. Jónás történetében hinni? Nincs ebben ellentmondás?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 11:52
1 2 3
 1/30 KZitus ***** válasza:
Szerinted az egyik kizárja a másikat? Én mindkettőt hiszem.
2018. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam, úgy látom. Abban van ellentmondás, ha valaki kis csodákban nem tud hinni, de Jézus feltámadását elhiszi.
2018. máj. 30. 11:59
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
van különbség nem csak úgy, hogy kicsi-nagy csoda. Jónás története jó, klassz dolog a vízből bort készíteni:D, de megveszem a bort a Lidlben. Az ÉN - kiemelve mert ez most fontos- az én életem életutam szempontjából más a jelentősége, mint annak, hogy Krisztus azt mondta a bűnös jobb latornak: velem leszel a paradicsomban.
2018. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%

Jézus létének azért van némi történelmi alapja. De legalábbis általános konszenzus van a történészek körében arról, hogy Jézus mint személy, létezett.

Hogy tényleg tett-e csodákat, illetve tényleg maga Isten volt-e, azt persze nem bizonyítja semmi, de lényeg, hogy legalább van kihez kötni a potenciális csodákat.


Jónás esetében ez nincs így. Csupán egy mitologikus történet mesebeli elemekkel, amit semmi nem támaszt alá, és minden pontjában gyakorlatilag ellentmond a valóságnak.

Konkrétan ugyanazon logika alapján, ahogyan a Harry Potter történetek is egyértelmű mesék az olvasó számára, ugyanezen szempontok alapján lesz Jónás története is az.

2018. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

A Szent István Tásulat bibliafordításának kommentárja azt írja, a Jónás könyvének írója nem konkrét történelmi eseményt akart lejegyezni, más volt az író célja a művel.

[link]


Nem, nincs ellentmondás. Jézus kereszthalála és feltámadása a mi hitünk alapja, ezért természetesen fontos hinni benne, de az, hogy Jónás tényleg benne volt egy cet gyomrában, vagy sem, az már mindegy. De a biblakutatók szerint nem valós esetet mesél el a történet, ahogy pl. Ruth könyve sem. Pedig abban nincsenek is csodák.

2018. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#5

A zsidók hisznek abban, hogy Jónás története megtörtént csoda és nem mese.

2018. máj. 30. 12:47
 7/30 anonim ***** válasza:

6 semmi probléma, hisszük - de nincs vele dolgunk.

Érted a 3-at?

2018. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Értem a 3-ast. De az 5-öst is.
2018. máj. 30. 13:16
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó. Tehát a lényeg: mindegy. Ha valami nem mindegy, akkor az hogy a halál után Istennel lehetsz, vagy nem. Ezt egyénként nem is nevezném "csodának" És ha megfigyeled, Krisztus csak azért tesz csodákat, mert szereti az embereket, részvétet érez a hozzáfordulókkal, ezért gyógyított. Amikor provokálták az álnok farizeusok, akkor lerázta őket, nem bűvészmutatványokat akart bemutatni, hanem azt, hogy lehet az ember Istennél- ez a megváltás.
2018. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező. Sajnos a liberális bibliakritika nagy teret hódított, ennek eredménye a mitológia-hívőség. Fél seggel az ateisták lován ülnek, fél seggel pedig az egyházunk lován. Ezek az ún. álkeresztények. Nem vállalják fel, hogy a világ nem szereti őket, ezért úgy módosítják a teológiájukat, hogy az a világ barátja is legyen. Csakhogy nem szolgálhatsz két urat. És tudjuk, hogy az ilyenek báránybőrbe bújt farkasok. Inkább az ateisták felé húznak, nem az igaz keresztények felé. Mindenkinek meg akarnak felelni, csak az igaz hívőknek esnek neki.

Egyébként lehet, hogy nem hisznek Jézus feltámadásában sem, mivel a természetfeletti eseményeket elutasítják. Így nem hihetnek a szellemi újjászületésben sem. De majd ez is napvilágra kerül, ahogy minden hazugság.

2018. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!