Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az autisták valójában miért...

Az autisták valójában miért nem hisznek istenben, mi a valós kifogásuk ellene?

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Az autizmus egy betegsék, az ATEIZMUS az Isten tagadás...
2018. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Talán ateisták, nem?

Rossz kategória, nem? (Kultúra - vallás rovat?)

Statisztikai adatod is van, hogy az összes autista nem hisz semmiféle istenben?


Több kérdésem nincs...

2018. máj. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
78%

Mert nem reális. A biblia számomra nem bizonyíték, “mert ha isten nem lenne, ki kellene találni “. (Tehát simán lehet hogy az egész csak egy fikció . Az emberek azt hiszik el amit el akarnak hinni. Pl a búcsúcédulákat is ugy vették mint a cukrot.)

De nincs szükségem kifogásra. Miért is lenne ? Csak mert nem hiszek valamiben/valakiben aki sok ember szerint létezik, de senkinek semmi tényleges bizonyítéka rá?!

Nincs bajom a vallásos emberekkel, mindenki abban hisz amiben akar, csak mint ahogy én sem állok le vele vitatkozni hogy amiben hisz ez nem valós, addig ez kölcsönös el is várom, hogy ne akarjanak megtéríteni

2018. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát nálad sincs minden rendben ha kevered az ateistát az autistával...
2018. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Mi van, ha kérdező tényleg autistát akart írni?
2018. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
#7 akkor s kérdésében megfogalmazott állítás csak simán nem igaz és ismételten ő a hülye. Ez egy tipikusan hülye kérdés...
2018. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Eltekintek attól, hogy nem tudod a különbséget az autosta és az ateista szó között, úgy teszek, mintha az utóbbit használtad volna és úgy válaszolok. Azért nem hiszek semmilyen istenben, mert minden vallás két okból született: 1, hogy magyarázatot adjon az olyan kérdésekre, amiket a korabeli tudomány nem tudott megmagyarázni, és 2, hogy kontrollálja a népet. A mai világban pedig fejlett annyira a tudomány, hogyha valamit nem értünk, nem ismerünk, akkor logikus szempontból próbáljuk VIZSGÁLNI azt, nem pedig mesékkel próbáljuk megmagyarázni, a nép kontrollálására pedig vannak törvényeink. Egyszerűen, az én szememben, felesleges a vallás. Persze tőlem mindenki azt hisz, amit akar, amíg nem próbálja meg rám kényszeríteni, addig én is békén hagyom.
2018. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Én érintett vagyok, és hiszek Istenben. Az egyház más kérdés, de nem kell alternatív "egyházakat" állítani, formálódik, formálható... Csak 50-100 években mérni.


Bár racionális vagyok, de vannak a tudománynak korlátai. Pl. rengeteg dolgot nem tudunk a bolygónkról, a testünkről... Aztán volt valaki a "Nagy Bumm" elmélettel, kellett valami "magyarázat" és most épp ez a menő...

Híres agykutató mesélte, hogy minél többet tudnak, annál kevésbé értik, és persze írnak mindenfélét - de csak nagyvonalakban.

Pl. a gravitációról fingjuk se volt, mégis megtanultad, hogy ennyi-meg annyi. Na most pár éve bizonyosodott be egy kutató ELMÉLETE, most már kb. tudjuk. De sokkal több "elmélet" végzi a kukában.


A másik dolog, a kvantumfizika. Egyszerűen más működések vannak, baromira nem értik mi-miért van, de írnak róla doktrinákat, hogy így van és kész. Ilyen "kísérteties távolhatás" meg ilyenek. De persze kell egy magyarázat, mert a "nem tudjukra" nem adnak kutatási pénzeket.


Istent persze nem úgy kellene elképzelni, hogy van az öreg szakállas fószer, aki fehér tógában a felhőkön járkál, meg egy trónon üldögél és mellette ott csücsül a fia... Csak a parasztoknak kellett valami kép, hogy is van ez, mert fingjuk sincs a szimbolikáról, nem tudnak elvonatkoztatni.


Krisztus létező, hiteles történelmi személy volt, és ezt az újszövetségen kívül zsidó iratok, és a római történelem jegyzetei is tartalmazzák. (Arról nem beszélve, hogy az ószövetség jövendölése szerinti módon, és időben érkezett, csak hát kinyírták, mert nem lőtt sugarakat a szeméből az ellenségre. )

2018. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

#9 te amúgy nem igazán vagy otthon a tudományban, igaz?

Egy-két femina cikk, egy indexes ma is tanultam valamit rovat és ennyi?

2018. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Ha meg ateistát akartál írni:

- Frusztrált, "mindent jobban tudok" alter barmok

- Kertvárosi füves / agresszív bringások

- "Újságírók", akiknek a borkóstoló már túl snassz...

- Gonzó/hipszter hülyegyerekek

2018. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!