Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor a sátán felvitte...

Amikor a sátán felvitte Jázust a templom párkányára és van egy párbeszédük, azt ki írta le? Honnan tudjuk?

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az evangelisták írták le, feltételezhetően Jézustól tudták a tanítványok.
2018. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jézus ezt elmondta nekik szó szerint, ez nagyon furcsa
2018. máj. 31. 14:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy szó szerint-e. Kiválasztott tanítványok voltak, közvetlenül Istentől tanultak és kaptak megértést. A Szentlélek közvetlenül meg isszállta őket. Tehát a tanítást kellően megértették. A leírt evangélium ezért hiteles azaz lehet belőle tanulni.
2018. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem teljesen világosak a szavak, amiket használsz

a bibliai igék magyarázatánál sokszor egyelen szón prédikálnak órákat illetve egyetlen szó járul hozzá a helyes értelmezéshez, tehát elég fontos, hogy ez most szó szerint volt így, vagy hallomásból, vagy azt állítod, hogy nem is mondta el nekik Jézus, hanem a szentlélek szállta meg őket írás közben?

2018. jún. 3. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:

>>>> a bbliai igék magyarázatánál sokszor egyelen szón prédikálnak órákat


Igen. És?


>>>illetve egyetlen szó járul hozzá a helyes értelmezéshez,


Te nem a biblia szavairól és értelmezésükről kérdeztél. A kérdésed az volt honnan van tudomásunk az evangéliumban leírtakról.



>>> tehát elég fontos, hogy ez most szó szerint volt így, vagy hallomásból,

Ezt a mondatot nem értem biztosan. Mi volt szó szerint és hogy? És ehhez képest miért "vagy" a "hallomásból"?



... de ahogy értem épp erre vonatkozik a válaszom. Nem az számít honnan tudjuk, hanem az, hogy aki lejegyezte az evangléiumot, azaz örökül hagyta a tanítás ihletett tudás birtokában volt. Ez számomra azt is jelenti, hogy annak hiteles átadásához is megfelelő képessége volt. Mindez elég ahhoz, hogy a leírtakból tanulni merjek, és nem foglalkozom azzal, hogy ki mit honnan tud. A leírtak bölcsességét és mélységét egyébként a szövegen belüli összefüggések és ezek, a saját életemben megfigyeltekkel való összecsengése támasztják alá bennem.

Igen, vannak részek melyeket még nem értek olyan szinten, hogy másoknak is át tudjam adni. Ha nem így lenne én is apostol lennék.



>>> vagy azt állítod, hogy nem is mondta el nekik Jézus, hanem a

>>> szentlélek szállta meg őket írás közben?

Miből gondolod, hogy ezt állítom? Ennek pont az ellenkezőjét írtam:

"Istentől kapták a tanítás." Krisztus az Isten, akitől közvetlenül tanulhattak. Azt feltételezem, hogy Jézus a megtestesült, nem azzal töltötte az idejét, hogy megtestesülésének problémáiról mesélt szó szerint.


Azt írtam, hogy megszállta őket a szent lélek, mert a pünkösdi esetről az Újszövetségben olvashatunk. Ez nem azonos azzal, hogy valakit írás közben megszáll a Szentlélek. Nem gondolom, hogy a Szent Lélek az embert csak a diktálás kedvéért szállja meg.... de abba a teológiai kérdésbe most nem mennék bele, hogy mi a viszony az evilági ember és az Isteni lélek között.

2018. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak, hogy világosabb legyen:

A szakrális tanítások értelmezését nem jó profán tényezőkhöz kötni. Vagy elfogadod, hogy Isten kinyilatkoztatásának sűrítményéről van szó, vagy nem.

A kérdésed tulajdonképpen csak az előbbi lehetőség elvetését jelenti. Azaz Isten létében kételkedsz.

Erre a kérdéskörre azonban nem szövegelemzés útján fogsz választ kapni.

2018. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Nem az számít honnan tudjuk, hanem az, hogy aki lejegyezte az evangléiumot, azaz örökül hagyta a tanítás ihletett tudás birtokában volt."


Nem az számít, hogy honnan tudjuk, csak hogy tudjuk, vagy hogy valaki tudta, akinek hiszünk? És az sem számít akkor, hogy akiről hisszük, hogy tudta, az honnan tudta?


"A leírtak bölcsességét és mélységét egyébként a szövegen belüli összefüggések és ezek, a saját életemben megfigyeltekkel való összecsengése támasztják alá bennem."


Ez mindennel így van, ha valamit bölcs gondolatnak tart az ember, akkor az szubjektíve az ő életére egy bölcs gondolat, de a Bibliáról egyesek egy kicsit többet tartanak, mint bölcs gondolatok gyűjteménye.


"Ha nem így lenne én is apostol lennék."

Én úgy tudom ez ki van zárva, hogy további apostolok legyenek, nem véletlenül nincsenek már jó ideje.

2018. jún. 4. 08:47
 8/9 A kérdező kommentje:

"Vagy elfogadod, hogy Isten kinyilatkoztatásának sűrítményéről van szó, vagy nem. A kérdésed tulajdonképpen csak az előbbi lehetőség elvetését jelenti. Azaz Isten létében kételkedsz."


Itt most konkrét kérdést tettem fel, nem az a lényeg, hogy én mit gondolok, legfeljebb a válasz értelmezésében, és hogy megértsük egymást. De én a te keretrendszeredben szeretném megérteni, mert az enyémben már a kérdésem, se a te kérdésed nem lenne értelmes.


Szerintem Isten egy és oszthatatlan, Isten minden, Isten maga az Univerzum, ezért nincs értelme annak, hogy kinyilatkoztat, a kinyilatkoztatása maga az Univerzum, a világ, az ember, a lét, az értelem, stb.

2018. jún. 4. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Én is pontosan úgy gondolom ahogy az utolsó bekezdésében írtad.


Én és Te is része vagyunk a kinyilatkoztatásnak. Az egész ismeretétől ill. meglátásától egónk választ el. De ezen a fatylon kis segítséggel itt ott átláthatunk ha arra törekszünk.

Ezért lényegtelen számomra, hogy ki írta amit írt és mi alapján, ha magam is meglátom a mondandóban az igazságot.

Neked az fontos, hogy ki figyelmeztetett a görkorcsolyázás veszélyeire, vagy az hogy másképp csináld miután elestél?

2018. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!