Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány évet adsz a kereszténység...

Hány évet adsz a kereszténységnek, mire mindenki ateista lesz az országban?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiatal már ateista, vagy ha hívő is, nem vallásos. Hány év múlva fog teljesen megsemmisülni a vallás az országban? Mikorra lesz mindenki ateista?
2018. jún. 4. 16:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom melyik országról beszélsz. Ahol lakom, ott minden vasárnap rengeteg fiatal és kisgyermek is van a templomban. Ezért nem is féltem a kereszténységet.


Tudod nem mindig alakul úgy az élet ahogy szeretnénk. Neked ez a vágyálmod, nekem a lottó 5-ös, valószínűleg mindkettőnk csalódni fog.

2018. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
59%
Akkor, mikor felfejlodik a videk a nagyvarosok szintjere. Vasarnapi mise helyett a plazaba mennek. Gondolom te is nagyvarosban elsz, ebbol indultal ki. Itt Pesten a nyugdijas korosztaly jar mar csak templomba, elvetve latni par fiatalt. Most belegondolva, 45 eves vagyok es nincs egy kozeli, vagy tavolabbi ismerosom, aki hivo lenne.
2018. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor, mikor felfejlodik a videk a nagyvarosok szintjere."

Csak úgy mondom, a városokban nagyobb a hitélet, itt falun csak pár néni jár (meg én), viszont a városokban sok fiatal jár, jók a közösségek nagyon. Nézz meg egy Kispesti Nagyboldogasszony templomot példaul, vasárnap tele van fiatallal. :)


Nem hinném, hogy itt lesz olyan, hogy mindenki ateista lesz, az emberekben akkora éhség van Isten iránt, én hiszem azt, hogy lesznek még itt megtérések. :)


19/L

2018. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Amíg nem megy végbe az egész emberiségben egy újabb mutáció, ami visszafejleszt minket több százezer (vagy több) évvel ezelőtt élő őseink szintjére és kiveszi ezt a tulajdonságot az agyunkból.
2018. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%

"1-es, sokat elmond rólad mint mai keresztényről hogy szerencsejátékból akarsz meggazdagodni :)"


Csak egy példát hoztam fel, hogy jobban megértse a kérdező. Még csak nem is lottózóm, de hálásan köszönöm, hogy egy fél mondat alapján így le is írtál engem...

2018. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
0%

Máté 24:36‭-‬39 HUNK


Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül. A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is. Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne. És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.


Máté 24:12 HUNK

És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.

2018. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
#4: Nem mint mai keresztényről, hanem mint emberről általában. Persze az is jó lenne, ha felvennének programozónak, és rendszeres jövedelmem lenne, de részemről az is szerencsejáték.
2018. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%

"1-es, sokat elmond rólad mint mai keresztényről hogy szerencsejátékból akarsz meggazdagodni :)"

A saját logikád alapján akkor elég beszédes a saját vallásodra nézve - bármi legyen is az -, hogy te meg tudatlanul ítélkezel mások felett :)

2018. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
53%
Addig nincs probléma a vallásokkal, amíg csak zárt, saját körben kezelik azt. A probléma ott kezdődik, amikor hittérítő körutakra mennek, a politika át van itatva vele, a világi és az egyházi hatalom összefolyik. Bár, nekem a személyes kedvencem a kötelező hit-és erkölcstan, mely olyannyira jól sikerült, hogy a gyerekek inkább a hittant választják, mert ott nem osztályoznak. Egyébként én - megyeszékhelyen, egy nívósabb középiskolában - azt tapasztalom, hogy egy harminc fős osztályból maximum 1-2 hívő van. 750-en járnak egyébként az intézménybe. Sokkal nagyobb arányú az ateisták száma - szerencsére. Ha eltűnni nem is fog, de remélhetőleg tovább csökken a mesevilág szerepe, és végre elkezdenek gondolkodni az emberek.
2018. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%
#1 Hívő vagyok én is!
2018. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!