Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások, hogy állnak a...

A vallások, hogy állnak a földön kívüli élethez?

Figyelt kérdés
Elsősorban a világvallásokra lennék kíváncsi (keresztény, iszlám, zsidó, hindu, buddhista)

2018. jún. 8. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kereszténység: ha vannak intelligens földönkívüliek, akkor nyilván a megváltás számukra is elérhető. Ez azt jelenti, hogy Jézusnak vagy vannak testvérei, akik más bolygókon, idegenként születtek meg, megfeszítés, feltámadás stb. Vagy Jézus járja végig a többi bolygót, és sorra megcsinálja ugyanezt.
2018. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

A vallások ált. nem foglalkoznak a földön kívüli élettel, mivel a vallásosság ördöge az egyik legördögibb ördögök egyike.


De az Istent nem korlátozzák még a vallások sem, és olyan bolygó, mint a föl kismillió egy lehet, ahol természetesen ugyan az a szeretet érvényes, mint amit Jézus bemutatott itt a földön az embereknek. :)

"mert ég és föld elmúlnak, se az Én Igéim soha el nem múlnak". Mt. 24.35

2018. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Én hiszek a földönkívüliekben: Istenben és az angyalok létezésében is.
2018. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valamelyik nép azt vallja, hogy a kukoricát valami istennő hozta a Földre, őtőle kaptuk ajándékba. Szal amúgy tehát így a kukorica állítólag pl eszerint nem földi eredetű, hanem máshonnan lett idetelepítve.
2018. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Biblia alapján kizárható a földön kívüli élet, én nem hiszek benne. Nincs egységes vélemény a kereszténységben, vannak teológiai eltérések (pl. 1. válaszoló)
2018. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hozzák szóba egyszerűen, tehát semlegesen. Lehet persze a vallás világnézete alapján filozofálni (ahogy korábbi válaszolók)...
2018. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Keresztényként én nem hiszek benne, a Bibliában sem lehet erről olvasni.
2018. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Scientológia erre épül
2018. jún. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2018. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint Isten csak a földön teremtett életet.

De én elöbb hiszek a földönkivüli életbe és a tudományba!

A vallás ütközik a tudománnyal.

Alapból nem vagyok vallásos.

A 80as években születtem és katolikus nagymamám velünk élt.Ő még "feltétel nélkül" hitt a papoknak meg a bibliában.

Szüleim mérségelten vallásossak voltak.

Iskolába pár évig jártam hittanra,templomba.


De ma már annyi hit van!Melyik isten a valós?A katolikusok Isten istene vagy például Zeusz?Esetleg a budhisták és a reinkarnáció?

Vagy az evólúció?

Mindenről tanultunk az iskolába a hit vagy nem hit mindenki saját döntése.

El kell fogadni.

A párkapcsolat/barátság nem itt kezdődik

2018. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!