Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Hamarosan gyónni...

Katolikusok, Hamarosan gyónni fogok, és van néhány dolog, amikről nem tudom, hogy bűnnek számít vagy sem?

Figyelt kérdés

Tehát ezekről lenne szó:

Ha valaki elképzel valakit mesztelenül az bűn?

Ha pl. volt egy keksz és megettem, valaki megkérdezte, hogy te etted meg és én azt mondom hogy a Marcsi volt!-az bűn, ha igen, akkor hazugság, rágalmazás vagy mind a kettő?



2018. jún. 11. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lelkitükör: [link]

Ezt ajánlom, sokat segít.

2018. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nagy a baj, ha ezekre nem tudod a választ.
2018. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen, mind a kettő bűnnek számít. Bár az első esetében tettekkel nem követtél el semmit (bocsánatos bűn kategória). A másik esetben nem csak hazugság áll fent, hanem hamisan vádoltál mást (súlyos bűn).
2018. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. köszi<3

2. Bocsánatot kérek, hogy ennyire buta vagyok, gondoltam itt valaki van, aki segít.

2018. jún. 11. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
3: olyan szépen rangsoroltad a bűnöket. Hol van ez a Bibliában?
2018. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3. köszi

5. Vélemény?

2018. jún. 11. 14:08
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

"Hol van ez a Bibliában?" már vártam ezt, holott sehol sincs a Bibliában, hogy írjon valaki a gyakorira. Egy rendszer, egy felekezet meghatározza a saját teológiája alapján a gyakorlás részeit - és sehol sincs leírva a Bibliában. Mint ahogy az sincs, hogy egymás felekezetébe a XXI. században majd bele kell ugatni a partvonalról.

Kérdező: 1. nem, a képzeletedet urald, ezt is meg kell tanulni, ha ilyen van, győzd le, kezdj el valamit tanulni. 2 hazugság és más megvádolása, ez elég nagy baj

2018. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi
2018. jún. 11. 14:14
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

#5

Mármint mi hol van? A bűnök rangsorolása? Számtalan helyen. Igaz a kérdező által felvetett két eset nem lesz benne szó szerint, viszont rengeteg példát találunk, ahol a Szentírás súlyos és kevésbé súlyos bűnöket különböztet meg. Illetve te is egyszerű logikával beláthatod, hogy egy gyilkosság talán nagyobb bűn, mint azt mondani, hogy Marcsi ette meg a kekszet. Bár lehet szerinted egyforma bűn, nem tudom.


Számos idézetet tudnék mutatni (ha igényed van rá, akkor akár írj rám vagy új kérdésnél megteszem), most csak ezt idézném:

"Amikor valaki látja, hogy testvére bűnt követ el, de ez a bűn nem jelenti számára a halált, imádkozzék érte, és életet szerez annak, aki nem halállal egyenlő bűnnel vétkezik. Van halált jelentő bűn is; nem az ilyenről mondom, hogy könyörögjön érte. Minden igazságtalanság bűn, de van olyan bűn is, amely nem egyenlő a halállal."

2018. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak belegondoltál hogy hogy nézhet ki pucéran akkor nem bűn, ha szexuálisan gondoltál rá az bűn (feltételezem így volt).

A hazugság is bűn, akkor is ha kis súlyú.

2018. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!