Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kevés Jehova tanúinál a...

KZitus kérdése:

Miért kevés Jehova tanúinál a válás?

Figyelt kérdés

Van, hiszen Krisztus a paráznaságot nevezi meg az egyetlen okot a válásra.

Nincsen náluk alkoholizmus miatt szétment házasok, családon belüli erőszak, nem veszi el tőlük a gyámügy a gyermekekek....

Mi lehet ennek az oka?, titka?



2018. jún. 11. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne legyél elfogult. Vannak nálatok is ilyenek, csak a tagok inkább eltitkolják, a nők meg benne maradnak egy bántalmazó kapcsolatban, mert szégyen lenne, ha kiderülne. Ha meg mégis kiderülne, gyülekezeten belül eltussolják az ügyet. Ajánlom szeretettel ex jehova tanúk írásait, az interneten egy csomót találsz
2018. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Az áldozatok nem ezt mondják. Vak vagy és elfogult.
2018. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es hsz


Én a személyes tapasztalataimra építem a véleményemet, ami nem kevés év, amit te írsz, az csak feltételezés minden alap nélkül.

Igen van válás, ezt is láttam, tapasztaltam a környezetemben! De a lényeg: ez nem jellemző, és nem általános mint a "kinti" embereknél...

2018. jún. 11. 16:11
 4/17 A kérdező kommentje:

Jajnemá lehet, hogy te is áldozat vagy...de akkor sem jellemző.

A kérdés az volt: miért? nem tudnál erre koncentrálni? ha nem, nem baj, nem kell erőltetni.

2018. jún. 11. 16:13
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

#3, mi az, hogy kinti emberek? Na pont ez a baj, hogy kategorizáljátok az embereket. Vagytok ti, meg mindenki más...

Az egy dolog, hogy te nem nagyon tapasztaltál ilyeneket, de az még nem jelenti azt, hogy nincs is ilyen nálatok.

2018. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nálatok is van, azt sem gondolnám, hogy kisebb arányban, mint más felekezeteknél. Viszont egyszerűen megoldjátok a statisztikát kiközösítéssel. Miután kiközösítettétek az illetőt, a statisztikátokat se húzza le.

Ezt hívják a probléma szőnyegalá söprésének.


Valamint közrejátszhat a vénektől való erős függés is. Nem egy esetről lehetett hallani, ahol a problémákat inkább igyekeztek eltusolni, például úgy, hogy erősen hatottak a feleségre.


Remélem nem baj, hogy lelepleztem a titkot.

2018. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%
Egyszerűen azért, mert megpróbálnak az isteni alapelvek szerint élni. Természetesen Jehova Tanúi sem tökéletes emberekből állnak és ezért olykor hibáznak. Ha ilyen történik, a házaspároknak segítséget nyújtanak a helytelenség kiküszöböléséhez. nem a kiközösítés a cél, hanem az eredeti istennek tetsző állapot helyreállítása. Csak a legvégső eset a kiközösítés.
2018. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"Én a személyes tapasztalataimra építem a véleményemet, ami nem kevés év, amit te írsz, az csak feltételezés minden alap nélkül."


Akkor én is írok egy "személyes tapsztalatra" épített véleményt, aztán majd meglátod, hogy miért nem jó ilyenre hivatkozni. Monjuk, hogy személyes tapasztalatom, hogy a 90 éves szomszéd Pista bá', aki egész életében dohányzott, makk egészéges, ellenben az 50 éves bácsikámmal, aki minden káros szenvedélytől mentes volt, és szívinfarktust kapott. Ezen személyes tapasztalatom alapján kinyilvánítom a véleményem, miszerint a dohányzás nem is káros. :)


Az ex jehova tanúk vallomása viszont nem feltételezés, hanem leírt valóság. Jópár ilyen blog van a neten.

2018. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat Zitus...a titok a tudatlansag.Pedig ha figyelmesen olvasnak a bibliat a Mate kitetel a paraznasag eseten valast engedelyez...Ha megfigyeljuk hogy Izrael mas isteneket kezdet imadni, mas istenek utan jart akkor levonhatjuk a kovetkeztetest hogy kihult a szeretet beloluk Isten irant...

Manapsag is megfigyelheto ugyanez...de allj..ha a kihult szeretet = paraznasag akkor azon hazasok akik mar semmit sem ereznek egymas irant sem szerelmet sem szeretetet akkor ok elvalhatnak ...ami praktikus is hisz jobb igy mint egymast marni eleten at. Termeszetesen ha ez utan ujbol megszeretnek valakit akkor szabad hazasodmiuk...

Es en tudok venrol is akik azert vannak egyut mert mit szolnanak ha nem igy volna holott a felesegehez alig volt egy par jo szava...es veluk tanulmanyoztam...szova is tettem a valasz a ferj a feje a csaladnak...hat igen a fejetol buzlik a hal gondoltam....

2018. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor hazudik az a sok gyerek, akik javarészt már felnőttek, hogy otthon a tanú szülők isznak, verekednek és válnak?
2018. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!