Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért jó katolikus...

Szerintetek miért jó katolikusnak lenni?

Figyelt kérdés
Ha lehet az egyház mocskolódását hagyjuk! Köszönöm.

2018. jún. 11. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Mert így el tudod magaddal hitetni, hogy meg tudod tettekkel venni az üdvösséged.
2018. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha egy valamit kéne kiemelnem, az az Eukarisztia vétele. Krisztus azon felül, hogy megváltott minket, nem csak valóságosan köztünk maradt az Oltáriszentségben, de megadta a lehetőséget, hogy már itt a földi életünk során egyesüljünk Vele az Eukarisztiában.
2018. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

#1, nézz utána a katolikus megigazulástannak jobban, köszike.


Szerintem azért jó, mert az Eucharisztiában Jézussal találkozunk, őt fogadjuk a szívünkbe, és ő ott valóságosan jelen van. Meg a sok szent, akiknek életútjai tanulsággal szolgálnak számunkra, hogy igenis lehet a krisztusi úton haladni.

Meg a sok lelkiség, ami az egyházban jelen van és a különféle szerzetesrendek, amik más és más módon, mégis ugyanúgy közelítik meg az élő Istent.

2018. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Luther Márton katolikus szerzetes is azt gondolta élete első részében, hogy jó katolikusnak lenni...


Pál apostol pedig úgy gondolta élete első részében, hogy jó farizeusnak lenni...

2018. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert elsődlegesen a jó cselekedetet, és az evangéliumokat hirdeti. A tetteinkért mi vagyunk felelősek és nekünk van lehetőségünk megváltozni.
2018. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"Luther Márton katolikus szerzetes is azt gondolta élete első részében, hogy jó katolikusnak lenni...

Pál apostol pedig úgy gondolta élete első részében, hogy jó farizeusnak lenni..."


Azért ez kemény... Tehát burkoltan párhuzamot vonsz az Egyház és a keresztényüldöző Saul között (aki mellesleg pont ezt az Egyházat üldözte).

Egyébként kicsit téves ez a két példa: Luther élete és gondolkozása nem változott meg gyökeresen. Hanem bizonyos egyházi gyakorlat ellen lépett fel - hozzáteszem jogosan. Ha akkor az Egyház gyorsabban reagál, és a német fejedelmeknek nem jön épp kapóra elszakadni a pápaságtól, akkor talán nem is lett volna reformáció ilyen mértékben.

pl. Luther élete végéig gyónt és a fülbegyónást tartotta helyesnek.

Saul ezzel szemben nem akart reformálni semmit - csak találkozott Jézussal és 180 fokos fordulatot vett az élete. Gyökeresen megváltozott és megtért. Felhagyott egy egyházüldöző magatartással.


Miért jó katolikusnak lenni?

Talán az Eucharisztiát tudom én is mondani, mely a katolikus hit csúcspontja és forrása, ahogy a Lumen Gentium is megfogalmazza. Érdemes így élni, hogy minden szentmisében ugyanazt szemléljük, mint az apostolok az Utolsó Vacsorán, és minden misében Jézus valóságosan köztünk van.

Másfelől jó érzés tagjai lenni és hozzá kapcsolódni ahhoz a közösséghez, mely 2000 éve formálja az emberiséget, megformálta Európa arculatát, műveltséget, művészetet, tudást és nem utolsó sorban hitet adott az embereknek.

2018. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2,3,6#

Még jó, hogy az összes létező Bibliafordításban is így van, h: Ezt cselekedjétek az én EMLÉKEZETEMRE…. Erre a katolikus liturgia mit csinál? Áldoz…

Másik az oltár. Vagyis bárki nem léphet oda, amin az áldozás történik, szemben az Úr asztalával, ahol mindenki részesülhet az úrvacsorai közösségben.

A bálványokról, szentekhez való imádságról, kultuszokról ne is beszéljünk.

Római katolikusnak születtem, elsőáldoztam, bérmáltam gyerekként, mert kellett. Aztán ki mertem állni a meggyőződésem mellett és konfirmáltam reformátusként, ahol azóta is, évek óta gyülekezeti tag vagyok.

2022. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Másik az oltár. Vagyis bárki nem léphet oda, amin az áldozás történik, szemben az Úr asztalával, ahol mindenki részesülhet az úrvacsorai közösségben."

Bárki? Te valami mást olvashattál. Ott csak az apostolok részesülhettek és Júdás már például nem. Később is azt írja Pál, hogy aki méltatlanul veszi magához az Úr testét és vérét, az saját kárhozatát eszi és issza. Lehet refi gyülekezeti tag, ha a Bibliát egyáltalán nem ismered...


Amúgy refi környezetben se igaz amit írsz, egyszerűen hazudsz. Ott is csak az úrvacsorázhat, aki konfirmált.

2022. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, aki konfirmált és ha a lelkész mondja, hogy BÁRKI, akinek a hite összeegyeztethető az Úrvacsora tanával, aki gyerek v nem konfirmált, azt is megáldja.

Másik meg, h pont méltatlanul veszi magához az Úr testét…. Ehhh. Javaslom elolvasni Kálvin Istitucióját, a Második Helvét hitvallást és a Heidelbergi kátét, az úrvacsora tanáról.

2022. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi, nekem elég a Biblia, nem kell se Kálvin, se Heidelberg.
2022. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!