Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretnék valamit kérni...

Ha szeretnék valamit kérni Istentől, és többször is imába foglalom, nagyobb valószínűséggel teljesül?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 10:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha olyasmit kérsz amire valóban szükséged van és a kérésed összeegyeztethető Isten magas erkölcsi mércéjével, akkor igen. Pl. lottó ötös, szomszéd kutyájának elpusztítása kizárva.
2018. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%
"Isten" benned van. Az ember maga az "Isten". Csak magadtól kérhetsz, és csak magad valósíthatod meg az álmaidat!
2018. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
59%
Addig kérheted a kitalált instenedtől amit szeretnél, ameddig akarok. Amíg te nem teszel semmit, addig nem fogod megkapni.
2018. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
45%

jelina72-vel egyet tudok érteni.


Habár én azt tapasztalom az életben, hogy elég csak Istenre hallgatni és azt tenni amit "eléd helyez" - a mindennapok folyamán..

2018. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
57%
50% a valószínűsége, vagy teljesül, vagy nem.
2018. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Elsővel értek egyet.


" Az ember maga az "Isten"."

Hmmm, minden ember örökkön való és nála nagyobb nem létezik? Ez kissé (okkult) paradoxon, nem?:)

Ha én Isten vagyok, hogyhogy egy anya szült úgy, hogy ebbe beleszólásom sem volt? Az ember istenné tétele az a nyers sátánizmus

Hajadat vagy a körmödet nem bírod rávenni, hogy gyorsabban vagy lassabban nőjön, hogy lehetnél Isten?:))) Azt sem tudod, hányféle biokémiai folyamat zajlik vegetatíve a szervezetedben, nemhogy irányítanád. Hogy lehetsz Isten.

Hogy lehetek Isten, ha jól láthatóan nem bennem foglaltatik az egész világegyetem, sőt, a mindenség?

Ha Isten vagyok, hogyhogy nem tudom, hogy mire fogok gondolni akár 10 perc múlva? Hogyhogy hatással van rám az idő, és nem pedig én parancsolok neki?

stb...

2018. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
Isten nem egy automata, ahova bedobod az imát és kiadja a sütit. Persze fontos meg minden, de ha akarsz valamit, azért tenned kell.
2018. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
42%

pld.:37.zsoltár,


Ne indulj haragra a gonoszok miatt, ne irigykedj a cselszövőkre!

Mert hamar elhervadnak, mint a fű, elfonnyadnak, mint a zöld növények.

Bízzál az ÚRban, és tégy jót, akkor az országban lakhatsz, és biztonságban élhetsz.

Gyönyörködj az ÚRban, és megadja szíved kéréseit!

Hagyd az ÚRra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik:

világossá teszi igazságodat, jogodra fényt derít.

Légy csendben, és várj az ÚRra! Ne indulj fel, ha az alattomos embernek szerencsés az útja!

Tégy le a haragról, hagyd a heveskedést, ne légy indulatos, mert az csak rosszra visz!

Mert a gonoszok kipusztulnak, de akik az ÚRban reménykednek, azok öröklik a földet.

2018. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
Semmi jelentosege nincs, nem az imadkozas miatt teljesul vagy nem teljesul valami. Ha teged boldogga tesz, vagy megnyugtat, akkor nyugodtan megfogalmazhatod a vagyaidat ilyen formaban, az mas kerdes, hogy rajtad kivul senki sem hallja.
2018. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Lukács 18:1-8

Folytatásképpen azután elmondott nekik egy szemléltetést arról, hogy mindig imádkozniuk kell, és nem szabad feladniuk.+ 2 Így szólt: „Egy bizonyos városban volt egy bíró, aki Istent nem tisztelte*, és az embereket sem becsülte. 3 Volt abban a városban egy özvegy is, aki folyton elment hozzá, és ezt mondta: »Szolgáltass nekem igazságot peres ellenfelemmel szemben.« 4 Nos, az egy ideig vonakodott, de aztán ezt mondta magában: »Jóllehet Istent nem tisztelem*, és az embereket sem becsülöm, 5 de mivel ez az özvegy örökösen háborgat, igazságot szolgáltatok neki, hogy ne jöjjön folyton, és ne gyötörjön agyon.«+” 6 Akkor az Úr így szólt: „Megfigyeltétek, mit mondott a bíró, pedig igazságtalan volt? 7 Hát akkor Isten vajon nem szolgáltat igazságot a választottainak, akik éjjel-nappal hozzá kiáltanak,+ miközben türelmes hozzájuk+? 8 Mondom nektek, hogy hamar igazságot szolgáltat nekik. Csakhogy amikor az Emberfia megérkezik, vajon talál-e ilyen hitet* a földön?”

2018. jún. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!