Bűn nem hinni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem :).
2018. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kzs ***** válasza:
40%

Mivel csakis a Krisztusba vetett hit által törölheti el Isten a bűneinket, ezért a válasz ez: igen, bűn.

Vagyis hit nélkül bűnben fogod leélni az életedet, és ha így lesz, nem lesz bűnbocsánatod.

2018. jún. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

"8Kegyelemből részesültetek a megváltásban, a hit által, ez tehát nem a magatok érdeme, hanem Isten ajándéka."


A hit lényegében Isten ajándéka. Tehát ha valakinek nincs hite, annak ellénére sem, hogy keresi Istent, az nem lehet bűn. A hit az nem úgy alakul ki, hogy erőlködöm és majd hiszek.

2018. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

A kereszténység szerint igen, hisz külön parancsolat is van rá, hogy Istent imádni kell.

Mondjuk hogy ezt hogy hozzák össze azzal, hogy a hit nem döntés kérdése, ez alapján pedig elég szép számú embernek már születéskor váltott jegye van a kárhozatra, rejtély...

2018. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, miben nem hiszel.


Ha az élet forrásában, Istenben, és az általa leírt igazságokban, akkor nem tudsz úgy élni, ahogy Ő elvárja.

Isten szemszögéből minden bűn, ami nincs egységben vele, a szándékával, gondolkodásával.


Ezt mondja azokról, akiket maga a Teremtés sem tud meggyőzni, hogy higgyék el a létezését:

(Róma 1:20) 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;

2018. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem.

Asztronómus, nincs ilyen parancsolat. Ha azt jelentené amit írtál, akkor kb. úgy szólna, hogy "Imádd az Urat, és szolgáld őt!" A szöveg viszont úgy szól: Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

Szerintem van különbség.

2018. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

"A hit lényegében Isten ajándéka. Tehát ha valakinek nincs hite, annak ellénére sem, hogy keresi Istent, az nem lehet bűn. A hit az nem úgy alakul ki, hogy erőlködöm és majd hiszek."

Ha valaki szívből keresi, azt úgyis megajándékozza hittel, szóval szerintem nem áll meg, amit írtál. Amúgy is megmondta Jézus, hogy keresztre feszítése után mindenkit magához vonz, szóval alapesetben mindenkiben ott van 100% bizonyossággal, hogy Jézus az Isten megtestesülése. De szabad akaratunkkal tudjuk gátolni ezt az isteni vonzást. Semmi sem erőszak.

Jézus áldozata pedig kegyelmi ajándék, mégsem mindenkié. De nem azért, mert Isten nem adja, hanem mert az egyén nem fogadja el. Nem veszi el ingyen...


Hogy bűn-e, ha nem hiszünk? Nem kell találgatni, hisz az Úr maga válaszolta meg a kérdést (16:9)


János

16,5 Most pedig elmegyek ahhoz, a ki küldött engem; és senki sem kérdezi tőlem közületek: Hová mégy?


16,6 Hanem, mivelhogy ezeket beszéltem néktek, a szomorúság eltöltötte a szíveteket.


16,7 De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm [rész 14,26.15,26.] azt ti hozzátok.


16,8 És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:


16,9 Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;


16,10 És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;


16,11 Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme [rész 12,31.] megítéltetett.

2018. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Mirőlszól!

A következtetésem azon egyszerű logikán alapul, hogy imádni csak olyasvalakit lehet, akiről azért el is hisszük, hogy létezik. Rosszul gondolom?

2018. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A nép hiteője ***** válasza:
19%

Akarmennyire is vitatkozni szoktak az ateistak ezzel, de leirom megegyszer, hogy mindenki hisz.

Ha letezik igazsag es letezik hazugsag, akkor az emberek vagy ebben, vagy abban hisznek.

Aki az evangeliumban es Jezus Krisztusban hisz az igazsagban hisz es igaz ember.

2018. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8

A hit nem abban merül ki, hogy elfogadjuk Isten létezését.

2018. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!