Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud Isten szava segíteni a...

KZitus kérdése:

Tud Isten szava segíteni a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés

"Egy veterán, aki az Egyesült Államokban él. Személyes és családi tragédiák miatt 18 évig hajléktalan volt."

"Egy Argentínában élő fiatal ürességet érzett, mert semmi kapcsolata nem volt Istennel. Úgy tűnt neki, hogy az életének nincs értelmes célja. Mivel vágyott rá, hogy választ kapjon a kérdéseire, elköltözött otthonról, de végül fedél nélkül maradt, és a tengerparton kellett élnie. Mély depresszióba zuhant."


hasonló történetek, emberi sorsok sorát lehetne említeni. Vajon reménytelen a helyzetük?

Mit gondoltok erről, akik(aránylag) kényelmes otthonaitokban éltek?



2018. jún. 16. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Ez az oldal nem Jehova Tanúinak készült prédikálás céljából. Sok módszer létezik arra, hogy kapcsolatba lépjünk olyan emberekkel, akiket esetleg érdekel, hogy Isten Királysága miként oldja meg az emberiség problémáit. A feltett kérdésekre adhatunk választ, de ez sem ajánlott, mert akinek kérdése van Jehova Tanúival és a tanításukkal kapcsolatban, felkereshetik a legközelebbi Királyságtermet és ott választ kaphat.

Sőt helytelen dolog Tanúknak feltenni kérdéseket az oldalra annak céljából, hogy azután más Tanúk megválaszolják. A kérdést feltevő tanút is óva intem, hogy így próbálja megközelíteni az embereket és órákra szert tenni. Ez az oldal nem ezért lett létrehozva. Nem tudom, hogy a kérdező már elgondolkodott e azon, hogy Jézus vajon így képzelte el a tanítványaira bízott munkát? Ha még nem, akkor mindnél hamarabb tegye meg.

2018. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Máté 25:35‭-‬40

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem; Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna? És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna? Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna? És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.



Szóval, ha te segítesz valakin, akkor ezáltal az Úrnak is segítesz!

2018. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Van, ahol igen, van, ahol nem, területenként változik.

Pl.: Mo.-n hiába van rengeteg segítő szervezet részükre, ha sokuk nem hajlandó segítséget kérni tőlük.

Indiában, Bangladesben, stb. helyeken is élnek szegények, hajléktalanok, de valahogy boldogabbak, feltalálják magukat segítséget adó szervezetek nélkül is.

2018. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Hogyne tudna.

"Aki nem akar dolgozni, ne is egyék" - ez benne van a Bibliában. Ergo Isten nem támogatja a semmittevő, léha életmódot. A hajléktalanok kb. 90%-ára jellemző alkoholizmust sem.

Tehát akár a Biblia miatt, akár anélkül, de munkába kell(ene) állni, persze csak egy elvonó/rehab után; a lehetőség megvan rá, csak többnyire az akarat szokott hiányozni. Szocmunkás unokaöcsém 15 évig dolgozott hajléktalanok között Budapesten, szerinte kb. 1%-ukat lehet visszahozni a "normális életbe".

2018. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, Zitus, hogy csak egyszer kerülnél az ő helyükbe, és rögtön megváltozna a véleményed.
2018. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Isten a szavával teremtett mindent, tehát néhány hajléktalanon is elvileg segíthet.


Ha konkrétan a Szentírásra gondolsz, akkor az sokat ír az elesettek megsegítéséről. Tehát akár rajtad keresztül is segíthetne nekik.

2018. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, tud és még feljebb is tud emelni, mint amit az ember valaha álmodott.
2018. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy Jehova Tanúja találkozik egy hajléktalannal, akkor mit tesz? Ad neki pénzt, ételt vagy italt, ha kér? Dehogy! Adj egy Ébredjetek! újságot, azt kész.
2018. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Csak nem ez volt a mai újságban?


Komolyan, Zitus, van benned valami eredetiség? :D

2018. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

4-es hsz

Tényleg munkára biztat a Biblia, igazad van. Csak olvasniuk kellene, és megfogadni, vagyis elfogadni a segítséhet


5-ös hsz

Te voltál már hajléktalan? Innen gondolod, hogy megváltozna róluk a véleményem?

Bár hajléktalan nem voltam, de próbáltam segíteni....sajnos nem sikerült, mert nem fogadta el a segítséget. Ilyen is van :-(

2018. jún. 18. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!