Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten arra hív, hogy apáca...

Isten arra hív, hogy apáca legyek?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el jobban foglalkoznia kereszténységgel, Biblia olvasással és hogy hogyan gyakoroljam a kereszténységet.

28 éves vagyok és sose találtam a helyem a világban, végzettségem nincsen, mert nem tudtam mit akarok tanulni, csak azt hogy sok pénzt keressek, ezért külföldre mentem dolgozni,de elegem lett abból, hogy értelmetlen munkát csinálok és csak hajszolom a pénzt, szeretnék emberileg fejlődni.


Mindig is furinak tartottam magam, mert sose vonzottak azok a dolgok,amik másokat igen pl. az italozás, a kocsmázás, az,h divatosan nézzek ki, nem sminkelem magam, szeretek természetes és szolid lenni. 2 pasim volt eddig, úgy választottam Őket, hogy az volt a fő szempont,hogy szeressen, védjen meg,ha kell és támogasson.

Visszahúzódó, nagyon naív vagyok, nem igen szeretem a nagy társaságokat, mert nem megy a beszélgetés általános ddolgokról,azt szeretem,ha amiről beszélgetünk annak van értelme és tudjak más emberek problémáin segíteni, akár lelkiekben, akár fizikailag. Sőt, igazából engem csak az emberek problémái érdekelnek, s amióta elkezdtem olvasni a Bibliát rájöttem,hogy ezzel lehet a legtöbbet segíteni egy emberen,hogy ha a lelki üdvösség elnyeréséhez vezető úton segítjük, mert minden más múlandó, de a lelke nem mindegy, hogy hova kerül halála után.


Pár hónapja kezdtem újra "foglalkozni" a Bibliával, és érzem,hogy közelebbi kapcsolatot szeretnék kialakítani Istennel,ezért újra elkezdtem vasárnaponként járni templomba, 15 év után újra elmentem gyónni és úgy érzem ez még nem elég és jobban meg akarom ismerni Istent,mert Ő az egyedüli ,aki biztonságot tud adni és aki egyenes utat mutat. Nagyon könnyű engem elbizonytalanítani, és extrém módon tökéletességre és biztonságra törekszem az élet minden területén, és arra jöttem rá,hogy ha megerősítem a hitem és a Bibliában írtak szerint cselekszem,viselkedem,akkor lehetek abban biztos,hogy amit teszek Istennek tetsző és akkor lehetek a legnagyobb biztonságban, mert Isten szereti és megvédi az Övéit.



Nagyon szeretek minden tevékenységet,ami nyugtató és van értelme, pl szeretek kint kertészkedni, szeretek rajzolni és festeni, kerámiázni. Sose tudtam merre akarok indulni az életben (s még mindig nem tudom,pedig már 28 vagyok) csak nagyon erősen érzem, hogy segíteni akarok másokon, nagyon szeretek önkénteskedni és mikor alapítványokhoz megyek,mindig azon gondolkodom,hogyan lehetne őket jobban marketingelni, hogy az a cél,amiért ők kiállnak és tevékenykednek,még több emberhez eljusson és még többen támogassák!


Van egy barátnőm,aki nagyon vallásos és mindig Őt kérdezgetem mindenféle vallással felmerülő kérdéssel, de arra gondoltam,hogy talán egy pappal kellene beszélgetnem.

Elég elveszett vagyok és már abban sem vagyok biztos,hogy szeretnék-e családot, vagy férjet,mert sokszor erre alkalmatlannak gondolom magam,mert túl nagy felelősség egy gyerek és nagyon könnyű elrontani,lelki sérülést okozni Nekik,amiben én nem szeretnék "részt venni." De lehet,hogy csak a partneremet nem találtam még meg hozzá.


Azt tudom, hogy szeretnék közelebb kerülni Istenhez, biztonságban élni életem végéig, és karitatív,életemnek értelmet adó munkát végezni.


Ezek alapján szerintetek Isten arra hív, hogy apáca legyek?



2018. jún. 18. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy arra hív. De azt írod, hogy pár hónapja kezdtél el újra érdeklődni Isten iránt. Adj még a dolognak időt, hogy tisztábban lásd. Apácának lenni egy életre szóló hivatás.

Illetve érdemes lenne beszélned a lelkiatyáddal is, itt a fórumon senki sem fog tudni érdemben segíteni.

2018. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%

Máté 28:

19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Apácaként egy zárdában meg tudod ezt tenni?

2018. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb apáca nem egy zárdában éli le életét elzárva a világtól, hanem emberek közt járnak és tetteikkel hirdetik az Evangéliumot. Láthatóan hozzászólásod alapján halvány lila fogalmad sincs az egészről, de azért Teréz anyáról te is hallhattál valamit.
2018. jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

#2, sok misszióval foglalkozó szerzetesrend van, de vannak oktatással, betegápolással foglalkozó rendek is, meg vannak, akik gazdálkodnak. Az, hogy együtt élnek, nem jelenti azt, hogy be vannak oda zárva, és nem csinálnak semmit. :)


Kérdező, érdemes lenne egy hivatástisztázó lelkigyakorlatra elmenned,valamelyik szerzetesrendhez. :)

2018. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

A jehovisták teljes tudatlansága mindig megdöbbentő.


Kérdező: mi lenne, ha nem idegeneket kérdeznél erről, hanem Istent?

2018. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Éppen azért kérdeztem, mert nem tudom :). Csak annyit tudok ezekről, amennyit egy átlagember a filmekből lát.
2018. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 fersk ***** válasza:
40%

"filmekből"...

A St. Tropez-i csendőr sorozat apácáira gondolsz? :D

2018. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Például. :D
2018. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Apácaként egy zárdában meg tudod ezt tenni?"

Hogyne, apácaként az egész életedet Istennek adod, ahogy Jézus is kérte az apostolokat, mikor meghívta őket.

Vannak kifejezetten missziós rendek, tanítórendek, de szerinted egy betegápoló rend vagy a Teréz anya nővérek nem hirdetik az evangéliumot? Már maga az életformájuk is egy misszió.

De az abszolút monasztikus rendek, pl. a pálosok is misszionálnak, pedig ők tényleg zárdában élnek visszavonultan. De mi pl. voltunk náluk csendes lelkigyakorlatokon és nagyon mély és hasznos volt.


Egyébként ajánlom a hivatástisztázó lelkigyakorlatokat. Több napos szokott lenni, menj el egy ilyenre.

pl itt több lelkigyakorlat is van: [link]

2018. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Imádkozok Istenhez, hogy mutassa az utamat és hogy mi az én hivatásom.

Van olyan apáca rend,ahol az,hogy férjem legyen megengedett?

2018. jún. 18. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!