Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn volt-e, hogy ebben az...

Bűn volt-e, hogy ebben az esetben természetgyógyászhoz fordultam?

Figyelt kérdés

5 hónapja tartó derékfájás gyötör. Nem múlik sem többféle erős gyógyszer, sem erős injekció, gyógytorna, masszázs hatására sem. 2 hetet betegállományban voltam itthon, nem értem el eredményt. Próbáltam minden lehetőséget megpróbálni.


Egy ismerősömtől kaptam meg egy csontkovács telefonszámát. Voltam már egy ilyen szakembernél, ő szerintem csak "sima" ropogtató volt. :) Ezért nem gondoltam, hogy ök feltétlen természetgyógyászok.


Ez a szakember a második alkalom után mondta, hogy ő természetgyógyász. Eleinte azt hittem, hogy ez csak a fűben-fában-gyógynövényben-vitaminban orvosság típusú dolog. Persze mindig is tudtam, hogy a meditáció, a jóga, a stb gyógyítás nem Isten útja. Mondjuk azt is említette, hogy ő kb 20 éve valami táltostól tanult. Egyébként van másik, "natúr" szakmája is.


Utánaolvastam a témának:


[link]


Abszolút egyetértek ezzel.


Mivel a 3. alkalmam már le volt foglalva, ezért elmentem hozzá ismét, kérdezgettem, .ő meditálni nem szokott, az alfát is csak elalvás előtt használja, hogy 3-2-1 és alszik :D, sima kellemes lassú pop-zene feldolgozás szól nála (:D) gyógynövények vannak nála. Viszont nekem Lenkei-féle vitamint ajánlott, és Lenkei nevéhez a szcientológia köthető, amiről szintén tudjuk, hogy nem Isten útja és ereje, hanem az ördögé.

A szoba energiamezőiről beszélt, hogy hová érdemes feküdni, és masszázs közben próbálja az energia által megérezni, hogy hol lehet a gond.

De ha nem említette volna, hogy ő természetgyógyász, nem vettem volna észre, nem okított, nem "varázsolgatott", nem "rituálézott", csak masszírozott, ropogtatott, próbálta a fájó ideget kitapogatni, nyújtásokat mutatott.



Ennek ellenére nem védem, csak kérdésem, hogy bűn-e ha továbbra is igénybe veszem a szolgáltatását?


Túl sokat nem használ, apró javulás vehető csak észre, viszont kellemes a személye, a társaságában lenni (nem szerelmi szinten, még mielőtt valaki kötekedne, ő kb 55 éves). Persze ha úgy van, ezek az érvek egyáltalán nem helytállóak.


A múltkor kedvesen felajánlotta, hogy ezentúl ingyen kezel, mert tudja, hogy pénzügyileg nehéz bírni az 1-2 alkalmat (?). Akaratomon kívül ezt figyelmen kívül hagytam, lehet hogy szemtelen stílusban témát váltottam, pedig jól esett ez a nagylelkűsége és segítsége.

Úgy jöttem el, hogy szedem majd a vitamint, és majd meglátom, jelentkezem ha úgy van.


Ha másnem, azért szeretnék hozzá visszamenni mégegyszer, hogy megköszönjem a segítségét, és elmondjam, hogy mi okból nem szeretném folytatni, nem akartam őt megbántani.

Arra is gondoltam, hogy a fentebb lévő linken az írást kinyomtatom, odaadom neki, esetleg egy MaiIge újsággal, mert sosem lehet tudni, szeretném vele közölni.


Kíváncsi vagyok a vélemenyetekre, hogy bűn-e továbbra hozzá járni, vajon milyen erőket használhat, és próbálkozzak-e nála a link és újság megosztásával?


Nem igazán találom benne a békémet, szóval gondolom ez nem jót jelent. És mivel több egészségügyi problémám is van orvosi válaszok nélkül, ezért arra gondolok, hogy teljesen Isten útjára kellene lépnem, hogy megszabaduljak a bűn (paráznaság a vőlegényemmel) hozadékától (sokféle apró, zavaró, testi és lelki betegség)



Köszönöm

21L (katolikus)


2018. jún. 18. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez egyszerre bűn és ostobaság is.


"A szoba energiamezőiről beszélt, hogy hová érdemes feküdni, és masszázs közben próbálja az energia által megérezni, hogy hol lehet a gond."

Ilyen baromságnak nem szabad bedőlni. Nincs a szobádnak semmiféle energiamezeje. Ugyan olyan népbutítás, mint a homepátia.


"vajon milyen erőket használhat"

A zseb erejét használja. A te zsbedből sokat kivesz, az ő zsebe pedig vastagodik. Nincsenek különféle varázselők, ezt már Pál apostol is írta.


"ezentúl ingyen kezel, mert tudja, hogy pénzügyileg nehéz bírni az 1-2 alkalmat"

Nem szeretnék rosszhiszeműnek tűnni, de ez többnyire a beetetés időszakára érvényes. Persze lehet ő a kivétel, utána azért szépen legombolják az embert.

2018. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy halom hülyeséget gondolsz, attól, hogy hívő vagy nem kell teljesen bekattanni.

A lenkei vitamin egy nagy dózisú vitamin, az lehet, hogy a márka kitalálója szcientológus, de a vitaminját hidd el nem fertőzi meg a vallásával.

A jóga csak egy mozgásforma, semmi rossz nincs benne, meditálni jó és egészséges dolog, alfába pedig minden ember, te is, lemegy naponta kétszer, amikor elalszik és amikor felébred reggel.

Nem kell mindentől parázni.

Ja és szerinted hány 21 éves lány szexelt már a pasijával? Mindegyik beteg? Na ugye hogy nem?

2018. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn csontkovácshoz járni? Ennyi erővel a masszázs is az. Vagy a tenisz. Vagy az úszás. Vagy bármi.

Ha ennyire zavar ne menj többet. És semmiképp ne nyomtatgass cikkeket ilyen " megbízható forrásokból ".

2018. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nomost. Mivel ez egy szabad véleményformáló felület, ezért engedd meg, hogy én is válaszoljak. A hátfájásod legalábbis rosszabb nem lesz tőle :D.


A természetgyógyászat összetett dolog. Egyrészt van valódi, gyógyhatású eleme, van, ami inkább már csak placebo, és van, ami nyíltan csak kuruzslás.

- Teafőzeteknek lehet gyógyhatása. Masszázsnak is.

- Írtad a nyugodt légkört, "viszont kellemes a személye, a társaságában lenni", ez is hozzájárulhat a gyógyuláshoz


Ugyanakkor:

- "energiamezők": ez full kamu. Ha ő "hisz" benne, ő dolga

- Lenkei egy csaló (és csak utána szcientológus). A vitaminok használ(hatnak), igen, de túltölteni őket? Az már-már ártalmas is lehet. De ő legalább jól kaszál.

- A scientológusok egy szimpla szekta. Bekebelez-magáévá tesz-kifacsar. Felesleges démoni erőket vizionálni, szimplán csak pszichológia ez egész.


- Keresztény röpiratokkal maximum kiröhögteted magad :D. (Én legalábbis erősen megmosolyognálak :D)


- "hogy megszabaduljak a bűn (paráznaság a vőlegényemmel) hozadékától"

Tudod, ennek egyetlen hozadéka van: hogy görcsölsz rajta. Az okozza a lelki/testi tüneteket. Szerinted komolyan bűn úgy igazán szerelmeskedni valakivel? Ezt a kérdést válaszold meg, aztán cselekedj annak megfelelően, és ne stresszel. Mert annak tényleg következményei lesznek.

2018. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Azonnal abba kellene hagynod a találkozásokat ezzel az emberrel, és helyes lenne bocsánatot kérned Istentől, hogy okkultistához fordultál.

(Táltos tanítványa volt, és maga is beszélt "energiáról" a masszázsával kapcsolatban - ez mindenesetre nem sok okot ad optimizmusra. Ne tévesszen meg, hogy rokonszenves... az okkultisták között számos rokonszenves, segitőkész, jó fellépésű ember van, de nem ez számít, hanem az a szellemiség, amit közvetítenek ill. szolgálnak. Lehet, hogy most éppen nem meditál, de azt nem tudhatod, hogy korábban milyen kurzusokon, beavatásokon stb. ment keresztül az élete során, ötven éves korára már általában teljesen kiforrott egy ember szellemisége. Már maga a masszázsbeli érintése is valamilyen korlátozott szinten közvetíthet bizonyos természetfeletti szellemi "erőket".)


A rossz érzés a belsődben biztos, hogy Isten jelzése, bölcs dolog hallgatni rá.

2018. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mansour ***** válasza:

"A rossz érzés a belsődben biztos, hogy Isten jelzése, bölcs dolog hallgatni rá."

Szerintem meg inkább a derékfájás az, mégpedig komoly figyelmeztető jel!

PencroftTivald-nak igaza van, olyan lelki görcsök dolgoznak benned, hogy ezek okozhatják a testi tüneteket. Egy 21 éves lánynak mitől lenne súlyos derékfájása, ha nincs kimutatható szervi oka?

Ha szerinted ez a bűn hozadéka, akkor szabadulj meg a bűntől! Vágd le a kezed, ha megbotránkoztat! Ezt komolyan mondom. Csak szerintem nem az az igazi bűn, amit a vőlegényeddel csinálsz, hanem amit magaddal teszel!

2018. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem bűnnek mondanám, hanem butaságnak. Ez csak egy kamudoki, aki ki akarja húzni a pénzt a zsebedből.

Hiába összpontosít energiákat csomókba, nem enyhíti a fájdalmat.

Az hogy melyik pontján alszol a szobádban, nem számít, az hogy min, na az annál inkább. Cserélj matracot és keress másik hagyományos orvost, ha az előző nem használt.

Felejtsd el a varázsló csiribújait, csak az öngyógyító képességedre akár hatni, ugyanis ha eleget mondja, hogy beválik, elhiszed, ami segíti a gyógyulást.

Egyszer nekem is volt durva hátfájásom, pedig én is 25 vagyok csak, inekciókat kaptam, lecseréltem az ágyamat, meg fajdalomcsillapítót szedtem. Ezek meggyógyítanak, a gyógyfüvek nem. Meg az sem, ha nem fekszel le a barátoddal. Attól nem gyógyul meg...

2018. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ezt: "Persze mindig is tudtam, hogy a meditáció, a jóga, a stb gyógyítás nem Isten útja." alátámasztanád valamivel?

2018. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!