Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e még valami a Biblián...

Van-e még valami a Biblián kívül, amiből az következik, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
51%
Még ha én lennék a sátán sem következne belőle, hogy a Biblia minden szava igaz.
2018. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
42%
A teremtett világ bizonyítja. Nézz szét magad körül. Nem egy minimalizált világot látsz, amit a szükség hozott létre. Inkább egy nagy Művész alkotásait.
2018. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

"Még ha én lennék a sátán sem következne belőle, hogy a Biblia minden szava igaz."

Itt most nem is az a kérdés, hogy igaz-e a Biblia.


"A teremtett világ bizonyítja. Nézz szét magad körül. Nem egy minimalizált világot látsz, amit a szükség hozott létre. Inkább egy nagy Művész alkotásait"

Ez így eléggé "nesze semmit". Hiába nézek szét, pont ez az hogy semmit nem látok amin az látszódna hogy teremtett lenne. Te mire gondolsz?

2018. jún. 19. 21:04
 4/51 anonim ***** válasza:
45%

A színek és formák, ízek kavalkádjára.

Pl. a pillangókra, az énekesmadarakra, stb.

2018. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

"A színek és formák, ízek kavalkádjára.


Pl. a pillangókra, az énekesmadarakra, stb"


Hogyan következik belőlük a teremtettség?

2018. jún. 19. 21:15
 6/51 anonim ***** válasza:
0%
Ha megölöd a pillangót és összerázod egy üvegben, akkor nem fog feltámadni.
2018. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
35%

#5

Nekem következik belőle. :)


Még valami eszembe jutott: Az ember nagy erőfeszítéseket tesz, hogy megszabaduljon a szeméttől, amit termelt. A világ ellenben úgy lett megalkotva, hogy minden hasznosul, nem marad szemét sehol sem. (Leszámítva az emberi tevékenységből eredőt.

2018. jún. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Igen: te magad vagy. :-)


Üdv. Péter

2018. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 KZitus ***** válasza:

Szia


Péter válaszaszával pont került az i betüre. Íme a bizonyíték:

[link] - mindösze két perc.

vagy:

[link]

2018. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Ad 1)

Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten LÉTEZÉSÉRŐL és arról, hogy ő MILYEN, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .



Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat. De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű… neki megvoltak a bizonyítékai, hogy alátámassza állítását.


Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be (melyeket évszázadokkal korábban írtak!)



Ján. 15,24

„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”

2018. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!