Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hogyan kėpzeled el Istent?...

Te hogyan kėpzeled el Istent? Milyennek látod magad előtt ha rá gondolsz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 10:46
 1/8 KZitus ***** válasza:
54%

Szia


Olyannak képezelem el, amilyennek pl. Dániel leírta.

Dániel 7:9, 10

"Néztem, míg trónokat állítottak fel, és az, aki ősidőktől fogva létezik, leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú. A trónja lángoló tűz volt, annak kerekei pedig égő tűz. Tűzfolyam áradt és jött ki előle. Ezerszer ezren szolgáltak neki, és tízezerszer tízezren álltak előtte..."

2018. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Egy idősödő úr. Nem öreg, de már koros, egyszerűen öltözött, de elegáns, kimért, de barátságos. Arcán alig látható, halvány mosoly.


Mint egy csendes, tekintélyes tanár. Szigorú, de szeretik a tanulók. Gyötör kérdéseivel, feleltet, de senki nem bukik meg, a leggyengébb tanuló is átmegy nála végül.


Egy főorvos. Fehér köpenyben, odabiccent minden betegnek, amint a folyosón jár. Megnyugszik, aki a kezei alatt gyógyul.


Ügyvéd, szakmája nagy öregje, de szerény, nem "sztár", bíznak benne kliensei, nem dolgozik drágán.


Ilyennek képzelem - de nem hiszek benne.

2018. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem gondolom hogy egy fizikai valóval rendelkező "lény". Én Istennek azt az erőt/dolgot gondolom, ami összekapcsol mindent, ami mozgatja a világot. Tehát nem egy bizonyos helyen lévő entitás, hanem olyasmi ami mindenhol és mindenben jelen van, és amit soha nem leszünk képesek teljes egészében felfogni vagy megérteni.
2018. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Mint Jézust. :)
2018. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tudok elképzelni neki emberi alakot. Nekem egy ezüstös, mindent beborító szín jut eszembe, ha rá gondolok.
2018. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem kell elkepzelni, mert latod ha rakeresel. Glen Benton :D
2018. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ősz öreg, nagy szakállal:


[link]

2021. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

van valamelyik istenrol egy leiras mitologiai szentirasban

roviden a fo lenyege ennyi belole:

"Terdig gazol a verben, nyakig gazol a verben"

(meg kulonbozo emberi testreszekben)

valami sci-fi fantasy jelentet kepzeljetek el

gyuruk ura egyik trancsizos resze pl.

es amugy termeszetesen noi istenrol van szo

2021. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!