Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak pontosan mi...

Jehova tanúinak pontosan mi is a problémája a születésnap megtartásával?

Figyelt kérdés
Az nem érv, hogy az elsőszázadi keresztények sem tartották. Ballagási ünnepséget sem tartottak.
2018. júl. 1. 12:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Hogy nincs benne a Bibliában :D.
2018. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Csak egy plusz dolog amiben lehet különcködni.

Eleve, ha az ember nem akar megtartani valamit, ne tartsa. De ha például tudja hogy egy közeli ismerősének ez még egy fontos ünnep, és annyi sincs benne hogy egyszerűen csak kinyögjön egy boldog születésnapot, az már elég pofátlanság.

És ez csak a jéghegy csúcsa. Nem véletlen hírhedt arról a szektájuk hogu családokat tesz tönkre.

2018. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Mert azt vallják,h minden nap ünnep. A sulimba is voltak anno, a himnusznál se álltak fel.
2018. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. Tulajdonképpen ez egy érdekes kérdés, hiszen valójában ők sem tudják. Bár ma már állandósultak a szervezet értelmezése alapján a legfőbb témák megítélése, mint a születésnap, karácsony, Jézus születése, halála, stb, viszont egyáltalán nem mondható lezárhatónak, nem állítható, hogy ez nem fog változni.


Például volt olyan időszak, amikor még a karácsony nem volt tiltó listán, aztán oda került, de például az internet is az ördög eszköze volt kb 10 éve, ma már nem egészen az, csak bizonyos részei állításuk szerint.


A tanúk eddigi történelmét ismerve, a szervezet "bibliai" tanítása oly elképesztően képlékeny, hogy akár évtizedenként, de előfordul, hogy évenként is változik. Természetesen az új "világosságokat" mindig szépen fogalmazott, látszólag mindig korrekten alátámasztott bibliai részekkel tálalják, csak hát ugye láthatjuk, hogy bizonyos igaznak tartott "világosságok" ma már sötétségként vannak titulálva, és avagy fordítva.


A tanúknál az a nagyon súlyos bűn, hogy a gyanútlan, beteg, és meggyötört embereket úgy vezetik a szervezethez, hogy az "igazság" amit a "Biblia" tanulmányozás során elsajátítanak, lehetséges, hogy 5 ével később már az ördögtől valónak mondott lesz, vagy csak az akkori tanúk lelkes tévedésének eredményeként titulálva, és így a már tanúvá váló személy egy hazugságban növekedve, maga is mint már tanú vezet a szervezethez újabb gyanútlan személyeket, akiket már egy új világosságra kell rávezetni.


A tanúk történelmében tanúk ezrei éltek olyan időszakot, amikor a vezető testülettel karöltve kardoskodtak az éppen aktuális igazság mellett, majd aztán ugyanaz a testület több tagja túlzott buzgóság, és néhány testvér egyéni értelmezéseire fogván elítélte a tévedésből származó botrány helyzetet, hárították az átlag tanúkra.


Ki szeretne egy olyan szervezetnek tagja lenni, amely önmagával is meghasonlik időközönként?


A válasz, hogy senki sem, viszont az elme manipulálása, és a jól eladott propaganda már ősi módszerek, amelyekkel a buta vagy éppen érzelmileg instabil embereket, mindig jól lehetett irányítani.

2018. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Babonából. Bibliában 2-szer ünnepelnek születésnapot, mind a két alkalomhoz negatív dolog társul. Gondolom ezt szeretnék elkerülni.
2018. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Pont írtam ki kérdést egy-két hete a Családi kategóriában ezzel kapcsolatban. Ha akarod belinkelem a válaszokat.

Először ott találkoztam legkorábban ezzel az elvakult nézettel, amikor egy kolléganőmnek (többieknek is), vettem a karácsonyi vásárban ilyen pici kis fára akasztható figurákat. Szerintem tudod,melyikről beszélek. Mindenki szívesen elfogadta, kölcsönösen ajándékoztuk egymást ilyen aprósággal, de ő volt az egyetlen (első karácsony volt, új kolléganő volt), csak annyit mondott, hogy nem fogadja el. Kétszeresére tágultak a szemeim, mert nem értettem. Azt hittem, haragszik rám, vagy valami személyes okok miatt. Mondom neki, ne már, szívesen hoztam neked. Akkor is csak annyit mondott, hogy nem fogadhatja el. Nem mondta meg, miért. Később tudtam meg, hogy Jehovás.

Durva ez a vallás. Engem nem érdekel, ki mennyire van oda érte, de nekem ez csak szekta marad.

Remélem, nem untattalak a sztorimmal.

2018. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Arra hivatkoznak, hogy: pogány hagyomány, és keresztény nem tarthat pogány hagyományokat. Ennek ellene szól, hogy Jób családja is ünnepelte a születésnapokat, meg az, hogy nem volt folytonosság. A Bibliában ahol szerepel a születésnap, ott negatív következményekkel jár. Ezért is tiltják.
2018. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


4-es külön köszönet a részletes kifejtésért!


6-os nem untatsz a történeteddel szívesen olvasok ilyeneket és jöhet a link is!


"Arra hivatkoznak, hogy: pogány hagyomány, és keresztény nem tarthat pogány hagyományokat."


Hát a ballagás az sem egy keresztény ünnep és még is tartják.

2018. júl. 1. 18:24
 9/26 anonim ***** válasza:

Itt a linkem. Van benne egy-két értetlen hozzászóló, de a többsége megértette, mi volt a kérdésem lényege.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2018. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Metionin ***** válasza:
Bocs hogy belekérdezek de mi van az ilyen osztálykarácsonnyal meg hasonlókkal? Tudjátok, amikor kihúzzák egymást. Ha pl. van egy gyerek az osztályban akinek a családja Jehovás, akkor nem engedik neki hogy elfogadja a másik gyerek ajándékát és ő sem adhat annak akit kihúzott?
2018. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!