Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztények mennyire...

A hívő keresztények mennyire szokták elítélni a leszbikusokat?

Figyelt kérdés

Leginkább a munkahelyemről lenne szó, mert ott a legtöbb emberről tudom, hogy hívő keresztény, de úgy eléggé rendesen, szóval rendszeresen olvassák a Bibliát, gyülekezetbe járnak, stb. És az ebben a "nehézség", hogy nagyon is jó a kapcsolatunk a kollégákkal, mindenki szokott a párkapcsolatáról, programjairól, betegségeiről, problémáiról, egyszóval mindenfélékről beszélni. Viszont tanácstalan vagyok, hogy én Ezt mennyire titkoljam előttük. Nem bunkók, úgy más dolgokkal kapcsolatban, na de nem is szoktam "keresztény értékítéletbe ütköző" dolgokat csinálni, ez meg tudtommal az...


Szóval ti titkolnátok egy ilyen közösségben, hogy a párotok szintén egy nő, vagy elmondanátok?


2018. júl. 2. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyon reklámoznám.
2018. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom mennyire van helye a munkahelyeden a magánéletedről és szexuális irányultságodról való beszélgetésnek. A te döntésed, hogy kivel osztod meg, kiben bízol meg annyira. Egyébként szerintem az igazi keresztény nem fog feletted pálcát törni, vagy másként kezelni, de nem is fog egyetértően bólogatni ilyen témában, hisz azonosulni nem tud/akar ezzel az elvvel. Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, a szabad döntés korlátozásához nincs joguk (másnak sem).
2018. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Van olyan hívő keresztény, aki nem nézi jó szemmel.

Van olyan, aki viszont elfogadja.

Én azt tanácsolom, hogy előbb ismerd meg őket egy kicsit, leginkább ebben témában (is), és utána döntsd el, hogy elmondod-e vagy nem.

2018. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ezaz, hogy nálunk mindenki a magánéletéről beszél, nálunk ennek "helye van", és nyilván én is arról beszélek, tudják rólam, pl. hogy nincs pasim, meg már régóta nincs, stb... A "szexuális irányultságát" meg mindenkiről tudjuk, mivel mindenki hetero párkapcsolatuk van, és tudjuk, ki a párjuk, legtöbbjüket láttuk már személyesen, bejönnek néha, stb.
2018. júl. 2. 21:23
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Volt jó néhány kérdés a homoszexualitással kapcsolatban a napokban, javaslom olvass vissza. Ott látod a véleményeket.
2018. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

Egy keresztény nem kapott felhatalmazást az ítélkezésre. ez kizárólag Jehova joga.

Az más dolog, hogy nem értünk egyet ezzel.

2018. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
19%

Tudod az igazi barátok nem ítélnek el a szexuális beálítottságod miatt, tudom tudom sablonos szöveg, de amúgy nem kell titkolnod csupán ne fecsegj róla úgy, hogy nem kérdezik.Tudod aki a 21. sz-ban ilyen buzgón ápolja a hitét, hogy "rendszeresen olvassák a Bibliát, gyülekezetbe járnak, stb." és nem olyan idősek azok egy kicsit furák, pont mint Te. De igazából rossz szó a fura, mert mindenki "fura" így vagy úgy (ezért NE ÍTÉLJÜNK EL SENKIT), de ha a hitmániás kollégáid nem tudják feldolgozni azzal a hitre szakosodott agyukkal és homofóbiájukkal a nemi identitásodat akkor ők borzasztóan konzervatívak, szűk látókörűek és rossz barátok, ebben az esetben pedig örülj neki, hogy megszabadulhatsz tőlük. Gondolom az előbb említett esetben nem lehet könnyű munkába járni úgy, hogy a hitőrült munkatársaid elítélnek,de ha nagyon kivagy akkor csak nézd meg Maris (YouTuber) egyik videóját és lásd med hogy milyen szép lehet az élet melegen és tojj a hitkocka fejükre.


Összfoglalva nem minden keresztény nem fogadja el ezt (pl. én), illetve ne titkold, tereld a szót ha szóba kerül az csak kelti a kíváncsoságot mondd el HA RÁKÉRDEZNEK.

2018. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Én hívő vagyok de semennyire sem itélem el a melegeket.Több barátom is az és nem érdekel a többi hivő ismerősömet sem.
2018. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben a videóban beszel erről a csajszi. Ő keresztényként barátkozik leszbikusokkal is, nem ítélkezik felettük, habár tudja, hogy a Biblia bűnnek tartja a homoszexuális aktust, az embert magát sosem szabad elítélni, és bántani.

2018. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Vallástól függetlenül a magánélet nem a munkahelyre tartozik. Persze jó dolog beszélgetni erről, arról, programokról, de tudni kell azt a határt, amin belül beszélgetsz, és amin túl a magánéleted teregeted ki. Mindenkinek a saját dolga, mit csinál otthon és kivel.
2018. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!