Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon melyik kereszté...

Magyarországon melyik keresztény irányzat követői a leginkább fanatikusak?

Figyelt kérdés
Milyen veszélyt jelentenek az emberekre?

2018. júl. 4. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Szerintem ez Magyarországra most pont nem jellemző. Persze mindig voltak kisebb csoportok, akik nem tartoztak semmilyen felekezethez, de abban nagy mesterek voltak, hogy elszakítsák egymástól a családtagokat, főként a gyermekeket (tinédzser, tizenéves - akik a legsebezhetőbbek ilyen szempontból) a szüleiktől. Ezek ilyen kiragadott és félreértett bibliaversekre hivatkoztak: "Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." (Lk. 14:26)...stb.


Üdv. Péter

2018. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Azok, akik saját magukat egyedülinek kiáltsák ki, és különböző dolgok által teszik függővé az üdvösséget (csak a hozzájuk való tartozás és az ő szabályaik betartása adja): adventisták (nap imádat), jehovisták (név és emberi szervezet imádat), katolikusok (bálvány imádat).
2018. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Jajnemá!


Az adventisták nem kiáltják ki magukat egyedülinek, és nem teszik különböző dolgok által függővé az üdvösséget, és nem vallják azt, hogy az üdvösséget a hozzájuk való tartozás és az ő szabályaik betartása adja.


Az adventisták hitvallása nyilvános, bárki leellenőrizheti. 28 hitelvünk van. Idézet ebből:

"Az egyház a hívők közössége, akik Jézus Krisztust Uruknak és Megváltójuknak vallják. Az Ótestamentom korában élő nép lelki utódaiként Isten minket is a világból hívott ki. Imádkozásra, a közösségvállalásra, az Ige meghallására, az úrvacsora ünneplésére, az egész emberiség szolgálatára és az evangélium egész világon való hirdetésére léptünk közösségre egymással. Az egyház megbízatását Krisztustól – a testet öltött Igétől – és a Szentírásból – az írott Igéből – kapta. Az egyház Isten családja: Őáltala elfogadott gyermekek, akik a megújított szövetség szerint élnek. Az egyház Krisztus teste, a hit közössége, amelynek maga Krisztus a feje. Az egyház a menyasszony, akiért Krisztus meghalt, hogy megtisztítsa és megszentelje. Diadalmas visszatértekor dicsőséges egyházat állít maga elé, minden korok hűségeseit, vérén megváltottakat, akiken nincs szeplő vagy sömörgőzés, hanem szentek és feddhetetlenek."

"Isten végtelen szeretetéből és kegyelméből Krisztust, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy Isten igazsága legyünk Ő benne. A Szentlélek vezetésével felismerjük nyomorúságunkat, bűnösségünket, megbánjuk vétkeinket és gyakoroljuk hitünket Jézusban, mint Úrban és Krisztusban, helyettesben és példaképben. Ez az üdvösséget adó hit az Ige isteni hatalmát váltja valóra és ez Isten kegyelmének ajándéka. Krisztus által megigazultak vagyunk, Isten fiaivá és leányaivá fogadott, és megszabadultunk a bűn uralma alól. A Lélek által újjászületünk és megszentelődünk. A Lélek megújítja elménket, beírja Isten szeretet-törvényét szívünkbe, és erőt ad a szent életre. Benne maradva az isteni természet részesei leszünk, és miénk a megváltás bizonyossága most és az ítéletkor."


Minden Jézus Krisztust Úrnak valló keresztényt testvérünknek tekintünk és azt valljuk, hogy az üdvösség egyedül hit által van, mely Isten ajándéka.


Üdv. Péter

2018. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

A Jehova tanúi(utcán még mindig leszólitgatnak,pedig tilos a ' térités) illetve a Római katólikusok igen csak vallásfanatikusak ,agresszivak ,intoleránsak tudnak lenni.Egy pest megyei (katolikus) faluban születtem,nem tartom a vallást,ott a "falu" megszólt,nem távoli rokonok,konkrétan a helyi lakosság ~60 felett,a ' tősgyökeres'

Megyét váltottunk,ez is katolikus település,de jobban tiszteletbe tartják a' nem vagyok vallásos'-ságot.

Kölcsönös itt tisztelet ' vallásos-nem vallásos között"

2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Azt a vádat kismilliószor hallottam mar, hogy a katolikusok bálványimádók, de az, hogy az adventisták napimádók, nekem még új. :D


Szerintem azok minősülnek ilyen fanatikus gyülekezeteknek, ahol azt tanitják, hogy egyedül ők üdvözülnek, mindenki más tévúton jár (a katolikusok ilyet nem mondanak), és ezekben a gyülekezetekben rendszeresen uszítanak más keresztények ellen. Veszélyt azért nem jelentenek, legalábbis másokra nem, de aját magukra és a családjukra lehet, valóban szétrombolnak családokat, ahogy Péter is említette, mindezt kicsavart, elferdített bibliai igék alapján.

2018. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
A jehovások tűnnek a legveszélyesebbnek. Mindent megtiltanak, így rengeteg embernek ártanak. Remélhetőleg egyszer lesz egy tisztességes 21. századi kormányunk aki fellép velük szemben. A Hit Gyülekezet se sokkal jobb. Mindenkit elítélnek aki másképp gondolkodik.
2018. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
Kedves Péter, tíz év adventista múlt után merem azt mondani, hogy hazudsz. Szervusz.
2018. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

Mit értesz fanatikus alatt? A Hit Gyülekezetben lévő remegve halandzsázót?

Vagy a Jehova tanút, aki kinnt áll 10+ órákat az utcán, szórólappal a kezében, úgy, hogy 10000 leszólított emberből, egy sem áll le vele beszélgetni, csak az, aki szivatni akarja?

Vagy a templomba élő katolikus papot, akinek egész életében semmi más nem volt fontosabb Istennél, és egy szelet csokit is bűntudattal eszik meg, ha egyáltalán eszik olyat?

Vagy az otthon sírva térdepelő felekezet nélküli fiatalt, akinek lelki-depressziós problémái, szerelmi csalódásai, kiközösítő barátai stb. miatt az utcára sem mer kilépni?


Van még biztos sok féle, ahogy én gondolom az összes irányzatban vannak megtört-meghibbant emberek. Ezért is szép a vallás, mert az gyógyír a lelki problémákra.


Melyik irányzat követői jelentenek veszélyt az emberekre? Hát szerintem például a templomos lovagok, ők gond nélkül lenyisszantanák a fejedet, ha pogánynak néznek. De ez manapság nem jellemző.

Az általam felsorolt példák közül, kit látsz "veszélyesnek"?

2018. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok!


Jajnemá: te hazudsz. Én több mint 25 éve vagyok adventista, és ellenőrizhető forrásból idéztem. Hogy ne kelljen keresni:

[link]

[link]


Hivatkozhatsz te itt "tíz év adventista múlt"-ra, de ezt bárki elsütheti. Ahány adventista: annyi ember, ahány ember: annyi féle. Nyilván találni a közel hatezer megkeresztelt ember között olyat, aki szélsőségesen gondolkodik, de ettől a mi felekezetünk nem válik szektává. Államilag elismert egyház vagyunk akik értékes társadalmi életet élnek: saját gyermek és idős otthonokkal, saját oktatási intézményekkel, segélyszervezetekkel, világszinten 20 milliós tagsággal nem sok világszéles egyház van Magyarországon.


Magyarországon akkreditált Teológiai Akadémiánk van, melynek elismert teológusai részt vettek a 2014-es kiadású Biblia fordításában. Talán nem véletlen, hogy a Bibliatanács „legfőbb döntéshozó fórumjába”, amely dönt az új bibliakiadás szövegével kapcsolatos általános, vagy nehezebb kérdésekben, egy négytagú – református, evangélikus és adventista teológusokból álló – bizottságot bíztak meg. Ha olyanok lennénk, akiknek te állítasz bennünket vajon melyik református vagy evangélikus teológus dolgozna velünk együtt szívesen?


Üdv. Péter

2018. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Ezen fórumon tapasztaltak alapján a hitgyülisek a legfanatikusabbak. Többségük robbanta minden Mária szobor mellet, ha bomba lenne rájuk kötve.

Természetesen náluk is van kivétel, a kivétel ne vegye magára.

2018. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!