Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért járnak...

A Jehova tanúi miért járnak házról-házra, amikor Jézus pont azt mondja hogy ne járjunk házról házra?

Figyelt kérdés
Meg miért akarnak mindent megmagyarázni egy olyan szekta tagjaként amelyet egy ember alapított?

2018. júl. 4. 19:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Azt is olvastam valahol, hogy ne olj, megis lemeszaroltak par milliocska embert vallasi okokbol...
2018. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%
Hát ez az!
2018. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos tévedésben vagy. Az első keresztények is jártak házról házra, akkor most ők is megszegték Jézus szavait?


Nos kérlek figyelj:

(Cselekedetek 5:42) . . .És a templomban és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.


Ez az idézet arról beszél, hogy a tanítványok, házról házra jártak minden nap.

(Cselekedetek 20:19, 20) . . .; 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,

Ez pedig Pálról szól.


(Lukács 10:7) 7 Maradjatok tehát abban a házban, azt egyétek és igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a bérére. Ne járkáljatok egyik házból a másikba.


TE ezt szeretnéd belemagyarázni abba, hogy tilos ilyet tenni Jézus szerint. Ám ez nem erről szól.

Ha megfigyeled, a teljes mondatot, az előtte levő mondatban, azt mondja, hogy maradjanak abba a házba, ahol vannak, mert ott szívesen fogadták.

Akkor most az egyik szavával a másikba vág, mert a mondat végén pedig azt mondja, hogy ne járkáljanak egyikből a másik házba? Te mit gondolsz?


Régen a vendégeket a legnagyobb előzékenységgel és tisztelettel vették körül, de elvárták tőlük, hogy megfeleljenek bizonyos illemszabályoknak és követelményeknek.

Nlett volna helyes, ha visszaél a szíveslátással, és túl sokáig marad a vendéglátójánál, vagy túl gyakran megy oda

Figyelemre méltó, hogy mindig szellemi áldás volt az eredménye, ha egy házigazda vendégszeretettel fogadta Jézust

Hasonló okokból mondta a tanítványainak, akiket kiküldött, hogy amikor megérkeznek egy városba, maradjanak annál, aki vendégszeretettel fogadta őket, és ’ne járkáljanak egyik házból a másikba’.

Nem tehették meg tehát, hogy olyan helyet keresnek maguknak, ahol a házigazda nagyobb kényelemmel és jobb vendéglátással tud szolgálni, vagy ahol az anyagiakat tekintve többet kapnak.

A szövegösszefüggésből jól látható, hogy itt a vendéglátásról van szó, hiszen azt írja, hogy maradjanak a házba ahol szívesen látták őket, ne azt nézzék, hogy milyen a minősége a vendéglátásnak.


ez a vers erről szól, nem arról, hogy ne hirdessék házról házra az evangéliumot.

2018. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
83%
Nem tudom de itt postásunk jehova és folyton dobálja be a vackokat. Téríteni szeretne.. na sikerült is egy 4 gyerekes anyát aki elhagyta a párját mert nem akart jehova lenni. Így is alig éltek meg na most, hogy fog??
2018. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

#3

Ha figyelmesebben olvasnád, akkor házaknál voltak a gyülekezetek, ahol az apostolok tanítottak. De nem csöngettek be minden házhoz természetesen.

2018. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 KZitus ***** válasza:
3%

Szia


A Lukács 10:1–11-ben olyan feljegyzéssel rendelkezünk, amely leírja, hogyan tartott összejövetelt Jézus a 70 újonnan kijelölt tanítványával, hogy segítsen nekik felkészülni a szántóföldi szolgálatra. Meghatározott útmutatásokat adott, hogy segítsen nekik szervezett csoporttá válni, felkészülni a mondanivalójukra, és megküzdeni a nehéz helyzetekkel.

Valóban, ahogyan írod, Krisztus emberként volt jelen itt a földön, amikor megalapította a kerestény gyülekezetet és azzal a munkával bízta meg őket amelyről a fenti Lukács idézet ír. Nagyon örülök, hogy megismerhettem ezt a Krisztus által megalapított "szektát", ahogyan nevezed, és végezhetem Krisztus főpapi vezetésével a Tőle kapott megbizatásomat.

2018. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

"Nagyon örülök, hogy megismerhettem ezt a Krisztus által megalapított "szektát", ahogyan nevezed, és végezhetem Krisztus főpapi vezetésével a Tőle kapott megbizatásomat."

Lehet valami nagyon hihetetlent és meglepőt mondok, de a jehovás gyülekezetet Russel alapította (illetve William H. Conley) a 19 század végén. Tudomásom szerint Jézus nem járt a földön ezen időtájt.

2018. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%
Ismered azt a viccet, amikor két korlátolt ember kontextus nélküli idézetekkel dobálózik? Nem? Na, itt van, görgess.
2018. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

"(Lukács 10:7) 7 Maradjatok tehát abban a házban, azt egyétek és igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a bérére. Ne járkáljatok egyik házból a másikba.



TE ezt szeretnéd belemagyarázni abba, hogy tilos ilyet tenni Jézus szerint. Ám ez nem erről szól.


Ha megfigyeled, a teljes mondatot, az előtte levő mondatban, azt mondja, hogy maradjanak abba a házba, ahol vannak, mert ott szívesen fogadták.


Akkor most az egyik szavával a másikba vág, mert a mondat végén pedig azt mondja, hogy ne járkáljanak egyikből a másik házba? Te mit gondolsz?"


Én azt gondolom, hogy nem üti egyik szavát a másikkal, miért is ütné? Az egyikben azt mondja, hogy maradjatok abban a házban, amelyben szívesen látnak, a következőben pedig azt, hogy ne mászkáljanak házról házra. Ez a kettő szerinted hol üti egymást?


Szerintem ez azt jelenti, amit ír: ahol szívesen látnak téged (tehát szívesen látott vendég vagy), ott maradj, és ne koslass házról házra.


Kicsit tágabb értelemben pedig annyit jelent az idézeted, hogy maradj meg abban a közösségben, ahol jól érzed magad és a többiek is elfogadnak, ne kilincselj mindenféle közösségekben, ha kell ha nem.


Bármelyik értelmét is nézed, egyiknek sincs semmi köze olyanféle házaláshoz, mint amit ti műveltek.



"Az első keresztények is jártak házról házra, akkor most ők is megszegték Jézus szavait?"


Nem tartom túl valószínűnek, hogy Jézus buzdította volna a keresztényeket, hogy járjanak házról házra. Egyedül a saját tanítványaitól, az apostoloktól várta ezt el.

Te netán apostolnak éreznéd magad? Az apostolokat nem más, mint maga Jézus válogatta össze. Téged nem Jézus válogatott ki, így neked nem kell majmolnod az apostolokat, és zavarnod embertársaid nyugalmát kéretlenül és feleslegesen.

2018. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

Időpont ma 19:40

Mondd, hogy veszprémi vagy, kérlek! Annyira örülnék, ha egyszer becsengetnél hozzám, és én nyakon önthetnélek egy vödör szennyvízzel.

2018. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!