Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdi karizmatikus...

A pünkösdi karizmatikus mozgalom valóban egy új reformáció volna a kereszténységen bellül?

Figyelt kérdés

Hétvégén láttam videót a Hit Gyülekezete rendezvényéről, ahol a pásztor szerint a jövő a pünkösdi karizmatikus mozgalomé a kereszténységen bellül, példának a nyugaton lévő egyházak több milliós követőit hozta fel.

Felválthatják-e a Hitgyülihez hasonló felekezetek a régi pl. Katolikus vagy protestáns egyházakat?



2018. júl. 11. 12:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
24%

Hidd el 67%-os, voltam pár misén Magyarországon, és nem csak a latin hókusz-pókuszt nem értettem, hanem a prédikációkat sem, a vacak kihangosítás miatt. A misék színvonala hihetetlenül alacsony színvonalú volt számomra, egyrészt az érthetetlenség miatt is.

A középkorban még ez a vacak kihangosítás sem volt meg. Inkább kötelező volt a mise, suliban, családban, stb., a záró mondatokat szerette a többség, mert akkor vége volt.:) Legalábbis a katolikus neveltetésű ismerőseim szerint.

2018. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%

"Ne legyél már ennyire faék eszű,"-írod.

Ez inkább téged minősít, és a nevelőidet (szüleidet, papodat, istenedet, stb.)

2018. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
53%

"Hidd el 67%-os, voltam pár misén Magyarországon, és nem csak a latin hókusz-pókuszt nem értettem, hanem a prédikációkat sem, a vacak kihangosítás miatt. A misék színvonala hihetetlenül alacsony színvonalú volt számomra, egyrészt az érthetetlenség miatt is."


Miért, te latin misén voltál? Mikor, a zsinat előtt, vagy valami spéci alkalmon voltál?? A hangosítás meg... valószínűleg nem volt pénz jobbra. :/


Alacsony színvonalú? Ez nem egy előadás, hogy színvonala legyen. Az Eucharisztiában valóságosan jelen lévő Krisztus minden misében ott van, függetlenül a hangosítástól, a templom külsejétől, vagy az egyházi zene stílusától, minőségétől. Jézus ott van, és csak ez számít.

2018. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
19%

"Krisztus minden misében ott van" - írod.

Bocsáss meg érte, de én ezt nem éreztem, de a többi templomlátogató se nagyon lelkesedett, inkább majdnem elaludtak, a pap motyogott, de ő is mintha félig álomban lett volna, kábultan motyogott.

Ezek személyes benyomások, elnézést ha valakit megbántottam vele.

A pápalátogatáson is voltam (a lengyel Karol Vojtila), ott már gitáros dicsőítés volt, az kicsit jobban megfogott, de ott is éreztem, hogy nem az igazi, valami nem stimmel.

Jézus Krisztus erős jelenlétét először életemben egy egyetemi imaalkalmon éreztem, fiatal, pünkösdi karizmatikus, Hit Gyülekezetébe járó keresztények imádkoztak az egyetem egyik tantermében. Tiszta volt a tekintetük, csillogott a szemük, lelkesek voltak és vidámak. Felemelték a kezüket az ég felé, elkezdtek egy dalt énekelni, és ott volt Jézus Krisztus nagyon erős jelenléte.

2018. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
79%

"de ott is éreztem, hogy nem az igazi, valami nem stimmel"

Nem lehet, hogy veled nem stimmel valami? Sokszor az emberek hajlamosak mindig másban keresni a hibát, te is ilyen lehetsz. Tudod a mondást a szálkáról és a gerendáról gondolom, na esetedben találó lehet.


Egyébként a gitár ismeretlen volt az apostolok idejében. Ahogy a szintetizátor is.

2018. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%
#24, igazad van abban, hogy a zene segítheti a vallásos élményt. Én is főleg gitár párti vagyok, de az orgonazene is lehet nagyon szép. Régebben én is elutasítottam az orgonát, mert csak pocsék kántorokat hallottam játszani, de azóta jártam más helyeken, es rájöttem, hogy az orgonazene is lehet nagyon igényes, és felemelő. Csillogó szemű, lelkes fiatalokat meg a katolikusoknál is találsz, emiatt nem kell felekezetet váltani. :)
2018. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
37%

Itt nem gitár mániáról van szó, hanem egyszerűen amikor gitárral énekeltek a mai 20. századi fiatal keresztények, azt izgalmasabbnak találtam, mint amikor a kántor orgonált a templomban (lehet, hogy pont a pocsék kántorokat fogtam ki, amint azt az előttem szóló említette). Szerintem nem velem van a baj, ugyanis a pengetős hangszerek és a dob szerepel a Bibliában is, tehát nem az ördögtől valóak!:)


A 150. zsoltár az egyik kedvenc zsoltárom, mert az Úr dicséretéről szól:


1

Dicsérjétek az Urat! Dicsérjétek Istent az ő szent helyén; dicsérjétek őt az ő hatalmának boltozatán!

2

Dicsérjétek őt hősi tetteiért, dicsérjétek őt nagyságának gazdagsága szerint!

3

Dicsérjétek őt kürt-zengéssel; dicsérjétek őt hárfán és citerán;

4

Dicsérjétek őt dobbal és tánccal, dicsérjétek őt hegedűkkel és fuvolával;

5

Dicsérjétek őt hangos cimbalommal, dicsérjétek őt harsogó cimbalommal.

6

Minden lélek dicsérje az Urat! Dicsérjétek az Urat!


A pengetős hangszereknek külön történetük van, itt a zsoltárban a hárfa és a citera szerepel, a gitár egy mai pengetős hangszer. Dávid király is nagyon szerette dicsérni az Urat, amikor pásztorkodott, akkor egy kis hárfája volt, azzal dicsérte Izrael Istenét.

Amikor Saul királyt gonosz szellem gyötörte, akkor hívatta Dávidot, hogy hárfázzon neki, és a gonosz szellem elhagyta.



Nem vetem meg a klasszikus zenét sem, és vannak kedvenc szimfonikus zenei dicséreteim is:


pl.


https://www.youtube.com/watch?v=z4rTzvB7wZk


Úgy vélem, hogy sok hangszer és sok zenei műfaj alkalmas az Úr dicséretére.:)

2018. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
21%

"Csillogó szemű, lelkes fiatalokat meg a katolikusoknál is találsz, emiatt nem kell felekezetet váltani. :)"


Az említett pünkösdi karizmatikus egyetemi csoportban találkoztam a feltámadt Jézus Krisztus jelenlétével, és az erkölcsi tisztaságot is itt tapasztaltam, tartózkodtak a házasság előtti szexuális élettől, ezt a katolikusoknál személyesen nem tapasztaltam (katolikus barátnőm volt, nem én voltam neki az első, stb.).

2018. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
84%

#27, na végre valamivel egyetértek, amit mondasz. :) Persze, hogy nem ördögtől való a gitár, ahogy az orgona sem. És mindkettőt hallottam már csodaszépen szólni, és borzasztóan is. Attól függ az egész, hogy ki szólaltatja meg. :)


#28, hát ez szomorú. :( Pedig a katolikus tanitás nagyon szigorú ebben a kérdésben, és nálunk is nagyon hangsúlyozzák, katolikus táborokban amikben voltam, csomószor volt szó erről. :)

2018. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
70%
Talán az orgona sem az ördögtől való, még ha ezt is tanuljátok a gyüliben.
2018. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!