Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fejezzem ki a hálámat...

Hogyan fejezzem ki a hálámat és szeretetemet Istennek a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Kezdő római katolikus vallású vagyok és szeretném valahogy megerősíteni a hitemet és arra gondoltam, hogy kifejezhetném a hálámat és szeretetemet Istennek mindennap, csak nem tudom hogyan?

2018. júl. 12. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen annyi elég lenne, hogy: KÖSZÖNÖM! "

[Mester Eckhart, XIV sz.-i dominikánus szerzetes (ajánlom a már magyarul megjelent írásait, beszédeit)]

2018. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdő vallásosság. Van haladó meg profi is?
2018. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

"Kezdő római katolikus vallású vagyok és szeretném valahogy megerősíteni a hitemet és arra gondoltam, hogy kifejezhetném a hálámat és szeretetemet Istennek mindennap, csak nem tudom hogyan?"


A válasz egyszerű:

Jakab

1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Jakab

2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]


2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]


2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]


2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


2,18 De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az [Gal. 5,6.] én hitemet.

2018. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]

35Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, 36mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. 37Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? 38Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? 39Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? 40A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg.”

2018. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A rosszindulató kommentek elkerülése végett írtam oda, hogy "kezdő"..

Mindenkinek köszönöm a válaszokat egyébként!

2018. júl. 12. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Isten minden szeretet nyelvet jól beszél, kezdheted pl. olyan dolgokkal, amelyek neked magadnak örömet okoznak.


Van Gary Chapmannek egy könyve az 5 alapvető szeretetnyelvről, érdemes lehet elolvasni.

1. Minőségi idő (pl. Biblia olvasás, imádkozás - bármivel - bárhol - bármikor fordulhatsz hozzá, virrasztás, böjtölés), 2. Szolgálat (leginkább a testvérek felé az egyházban, vagy pl. a jóhír hirdetése, igazából bármi olyan munka, amit Isten céljai teljesüléséért végzel), Ajándék (valami, ami neked időbe, pénzbe, fáradságba kerül, és csak Istennek van haszna belőle), Bátorítás (pl. dicsérni őt, szavakba vagy énekbe önteni, kifejezni, mit értékelsz Istenben), Testi Érintés (ezt a legutolsót Istennel nem tudjuk gyakorolni, de a Benne való hit, bizalom, a "vágyakozás, hogy nagyon közel akarok lenni hozzá" hasonlóan megérintheti őt, hasonló érzéseket kelthet Istenben, mint a testi érintés).


Remélem segített.

2018. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Isten áldjon Benneteket és őszinte szeretete töltse be a szíveteket!
2018. júl. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!