Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy mi a...

Honnan tudom, hogy mi a helyes döntés? Hogy melyik "utat" akarja nekem Isten?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok (költözés) és nem tudom, hogy jól döntök e vagy sem. Hogyan lehetnék ebben biztosabb?

Hülyeségre nem vagyok vevő, csak értelmes válaszokat kérek ha lehet. Köszönöm!


2018. júl. 15. 21:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
23%
Allah kezedbe adja a döntést. Igaz előre nem tudhatod melyik lesz számodra a jobb döntés, De ez nem is számít, ha a másikatválasztod
2018. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Református vagyok és én Istenben hiszek, de azért köszi!
2018. júl. 15. 22:04
 3/36 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, azon vacilálsz, hogy költözz, vagy ne, esetleg azon, hogy több lehetséges hely közül hova?

Mert szoktak olyat mondani, hogy papnak vagy lelkésznek ment, mert Isten őt arra hívta, vagy szegényeket ment istápolni, mert arra hívta Isten, stb... De olyat még nem hallottam, hogy valaki Szegedre költözött és nem Pécsre, mert Isten azt a várost választotta számára. Mondjuk Ábrahá esetében hasonló volt, de mi nem vagyunk ábrahámok.

2018. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
16%
Azt mondod református vagy és Istenben hiszel. Isten ˇ= Allah!!!! Ez a református keresztény dolog meg megbocsájtható bűn. Rájőssz majd , hogy egy igaz út van!!!
2018. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nálunk Isten van és nem Allah! Ezen nem állok le vitázni. Hagyjuk is!



Igen, azon vacilálok hogy költözzek vagy sem. Nem tudom mikor hozok helyes döntést, ha maradok vagy ha megyek. Mert ugye Istennek megvan a terve mindenkivel. De hogy én most jó irányba fogok e menni azt nem tudom.

2018. júl. 15. 22:42
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Istent nem befolyásolja terve elvégzésében az, hogy te költözöl vagy sem. Gondolj bele... Ha elköltözöl, szerinted azt nem tudta előre? Nem tudta még születésed előtt? Ha pedig tudta, akkor miért gondolod, hogy nem számolt ezzel?

Tégy úgy, ahogy számodra jobb.

2018. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Válassz! Isten kezedbe adta a választás lehetőségét, hát élj vele. Akárhol élsz, te Isten oltalma alatt állsz.


Más: Isten angolul God, románul Zeu, arabul Allah. sorolhatnám de remélem érted mit akarok mondani vele.

2018. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, természetesen értem mit akarsz mondani.

De nálunk Istennek hívjuk, emiatt "zavar" más megnevezése.

2018. júl. 15. 22:54
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Te is elég kirekesztő vagy. Gondolom te is a fideszre szavaztál... Amúgy a kérdésed hülyeség. Megmondom miért.


"A" lehetőség: Nincs isten. Pont.


"B" lehetőség: Van isten, aki a keresztény tanítások szerinte az embert szabad akaratúnak teremtette. Ekkor csak az számít, te mit akarsz...


"C" lehetőség: Istennek tervei vannak minden emberrel, a játékszerei vagyunk, és ő dönt mindenki sorsáról. Ekkor bármit is döntesz, az isten akarata volt.


Én tudom melyik változat a helyes, de gondolom te olyan csökönyösen ragaszkodsz az értelmetlen elképzeléseidhez, hogy most mérgedben le fogsz pontozni. Ám legyen. Meghajlok isten szent akarata előtt. Most pedig megyek és leölöm a szaracénokat. Deus Vult!

2018. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Buktad, mert szavazni sem mentem el!!! Fidesz....



Utolsó, értelek én, de mivel én református vagyok nálunk Ust

2018. júl. 15. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!