Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál miért szűnt...

Jehova tanúinál miért szűnt meg az hogy házaknál összejönnek?

Figyelt kérdés
Régebben szokás volt Jehova tanúinál is hogy összejöttek saját testvéreik házaiban és ott tartottak alkalmakat! Miért szűnt meg náluk ez a bibliai példa és gyakorlat?
2018. júl. 16. 09:45
 1/4 KZitus ***** válasza:
37%

Szia


Akkor jöttek, jöttünk össze házaknál, amikor betíltás alatt éltünk. De amióta szabadon imádhatjuk és szolgálhatjuk Jehovát, azóta helységet bérelünk, vagy saját Királyság-trembe jövünk össze.

Oroszországban két évtizednyi szabdság után ismét betíltás van, és újból házaknál jönnek össze a testvéreink. Rengeteg ima száll fel Istenünkhöz értük, ahogyan értünk is imádkoztak a betíltás alatt.

Bocs, hogy némileg többet is ítam erről :-)

2018. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, miért lett Zitus lenullázva, amikor igazat írt.

Vagy csak azért tesznek fel kérdéseket, hogy a választ nullázzák?


Egyébként van még egy oka

A családi imádatra lett az egy alkalom "felszabadítva".

Így, két napot megyünk gyülekezetbe, a három helyett.

Így a családok is egy napot arra szánhatnak, hogy közösen beszéljenek Bibliai témákról. Illetve, hogy személyesen is legyen idő kutatásokat végezni, Bibliai témák után.

2018. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Akkor jöttek, jöttünk össze házaknál, amikor betíltás alatt éltünk."


Jóval a rendszer váltás után is voltak még ilyen alkalmak! Voltam én is ilyen alkalmon.

De a választ megkaptam, családi imádat lett belőle.


"Nem értem, miért lett Zitus lenullázva, amikor igazat írt.

Vagy csak azért tesznek fel kérdéseket, hogy a választ nullázzák?"


Nem logikus a feltételezés hiszen más kérdéseknél is ír választ és azoknál is lehet pontozni. Nem azért tesznek fel kérdéseket hogy Zitát lepontozzák.

De nem teljesen mindegy hogy ki hogyan pontoz?

2018. júl. 16. 23:16
 4/4 lilla64 ***** válasza:
Bizony volt ilyen,még pár évvel ezelőtt is,könyvtanulmányozásnak mondták.Azóta úgy látszik ismét új világosság ragyog Jehova egén
2018. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!