Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kettesben maradnátok egy...

Ha kettesben maradnátok egy muszlimmal, mi lenne az első kérdésetek az iszlámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 14:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
mi a véleménye pl az ISISről. Vagy a gázai övezetről. Mert vannak akik megpróbálják ilyen-olyan kifacsart okokkal bevédeni a terroristákat, na onnantúl tudom hogy az ember nem lesz a barátom. Volt már ilyen Londonban nem egyszer.
2018. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%

Angliában élünk, és egy muszlim ismerősünk is meg lett hívva a karácsonyi vacsorára. (Ne kérdezzétek miért, a nővérem hívta.. 🤷‍♂️)


Megkérdeztem, hogy mi a véleménye Osama Bin Laden-ről. Ő erre azt válaszolta, hogy ő egy jó ember, és sosem ártott senkinek, csak Amerika akarta bemocskolni. Azt is hozzátette, hogy nem halt meg, csak rejtőztetik. Ezt igen nagy beleéléssel adta elő.


Ha ez a story nem lett volna elég, amikor kikerült az asztalra a rántott sertés, elkezdett öklendezni, és majdnem telibe hányta az asztalt miközben ettünk...


Azóta személyesen nem engedek be muszlimot a házunkba, legyen akármilyen közeli barát. A főbérlőt is alig engedjük be, utalással meg kapja a pénzét, felénk ne is nézzen. Hiába velük nőttem fel, nem tudom megkedvelni őket.

2018. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Berlinben élek, sok olyan muzulmán nőt látok, akiket egyszerűen nem tudok hova tenni, pl. szűk farmerban van, látom a seggét, kis szandiban, tehát látszik a meztelen lábfeje, lakkozott körme, erősen sminkelnek is, szóval minden módon kihívóak... de a hajuk, hát az rendesen el van takarva, egy szála sincs szabadon soha. Komolyan érdekelne, hogy ez hogy van náluk, a haj vadabb látvány, mint egy szűk gatyás fenék?
2018. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

#3 Kettes vagyok. Annó az osztálytársaimtól megkérdeztem, és azt mondták egy muszlim lány akkor kezdi el hordani azt a hajt eltakaró burkát, amikor nővé változnak. Ami attól függ, hogy mikor menstruálnak elsőnek, és attól kezdve hordják. (Bár nem mind.) Nekem ez kicsit zavarbaejtő lenne amúgy, még akkor is hogy fiú vagyok.


Azok a nők/lányok akiket pedig te láttál, azok valószínű már a sokadik generációs bevándorlók, akiknek még a szüleik is európaban születtek. Gondolom az évek elteltével gyengül a hagyományuk/elvárásuk a vallás terén is. Voltak olyan osztálytásaim akik kihívóbbnak tűntek bármelyik tizenéves európai lánytól. De volt olyan is aki az arcát is eltakarta. Volt aki csak szoknyát hordott, de például a pakisztáni tanárnőm meg szűk rövid farmerben sem zavartatta magát.

2018. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen, itt Németországban elég sokan nem értik a kendő lényegét. Bár nem kizárt, hogy csupán kötelességből hordják a családjuk miatt és valójában nem muszlimok. Ne felejtsük el, hogy ez nem külsőségeken múlik, habár règen a keresztények és a zsidók is kendővel takarták magukat meg hosszú szoknyával. (Elég régen. :"D)

Ami az ISIS-t illeti, sokan inkább azért próbálják kimagyarázni a dolgot, mert az emberek automatikusan egy kalap alá vesznek minden muszlimot. Ha már egyszer azt mondják, márpedig te is azt a sz*ros palacsintában, kimagyarázod, hogy az valójában nem az csak az ìze olyan. (Komolyra fordítva a szót, ha Amerika máshogy intézi a dolgait, az ISIS talán soha "nem lát napvilágot". Ha alaposan utánanézünk a témának, azért elgondolkodtató.)

2018. júl. 16. 15:06
 6/27 A kérdező kommentje:
*palacsintát eszed (elnézést, félrecsúszott)
2018. júl. 16. 15:07
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem kérdeznék semmit...
2018. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
megkérdezném hogy lehet olyan ostoba a népe hogy egy ilyen ordenáré nagy idiótaságban hisz. de kétlem hogy tudna válaszolni. ps. ugyanezt kérdezném az összes vallási károsulttól btw
2018. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

1) Ne haragudj, hogy jön ide a vakság?

2) Én arról kérdezném, szerinte mit lehetne kezdeni az előítéletekkel, mi lenne a leghatásosabb harc ellenük. Ezzel kapcsolatban pedig megkérdezném mi a véleménye azokról a muszlimokról, akik miatt ez az előítélet kialakult, és mi a véleménye az Európában megtörtént terrortámadásokról. Tudom, hogy ez sok kérdés, de akkor is az első, általánosabbal kezdeném, mert én ilyen vagyok.

2018. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
*muszlim emberek által elkövetett terrortámadásokról.
2018. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!