Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hol tevékenykedte...

Jehova tanúi hol tevékenykedtek közel 1900 évig, mielőtt megalakult a Biblia kutató társaság?

Figyelt kérdés
2018. júl. 16. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Az adventisták "unokatestvérei", tehát gondolom azt tanítják, amit az adventisták:

Jelenések:

12,6 Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer [rész 11,3.] kétszáz hatvan napig.


Az 126

2018. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

na ezt miért küldte be... ?


Tehát: Az 1260 nap nekik 1260 év. Innentől már csak játék a számokkal és a történelmi eseményekkel

2018. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 KZitus ***** válasza:
4%

Szia


Ezen a néven nem tevékenykedtek. Nem lehet tudni, nincsen feljegyzés arról, hogy isz 100 után hogyan alakult a keresztény gyülekezet sorsa. De amikor még élt Pál apostol írt aról, hogy be kell következnie a hitehagyásnak. Erről a Cselekedetek 20:29, 30; 1Korinthus 1:10 is olvashatunk.

Az bizonyos, hogy Istennhez hű emberek mindig is a Biblia kutatásával foglalkoztak, azzal, hogyan teljesednek a próféciák. Például fontos volt számukra, mikor jár le a "pogányok" illetve a nemzetek meghatározott ideje. mit jelent ez?, és milyen történelmi események fogják jelezni az eljöttét?, és milyen hatásal lesz ez az emberek életére. Ha van kedved itt utána olvashatsz: [link]

ez hatással van minden ember életére.


Nem tudjuk tehát mennyi imádója volt az elmúlt majd 1700 év alatt Jehovának, de mindannyian itt a földön tevékenykedtek, valószínüleg illegalításban ha az inkvizícióra gondolunk.

2018. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A Jehova nevet nem tudom elfogadni, mert bizonyítottan egy női nevet takar, és egyre több egyiptológus véleménye az, hogy ez a név, valamiféle sivati, vagy ahhoz köthető női isten neve volt, amely Ábrahám idejében, némely törzsi népek, feltételezhetően sivatagban élő népek, féltett istennője volt.


Nincs kedvem sajnos, mert ahhoz, hogy egy forrást hitelesnek tekintsünk, fontos, hogy olyan vizsgálatok alatt is megállják a helyüket, amelyek nem az adott csoport, vagy szervezet, elfogult állásfoglalása. Az általa belinkelt forrás, az ön szervezetének, részrehajlóan megszerkesztett szövegeit tartalmazza, így viszont, csak, mint az ön-önök sajátos önigazolását tartalmazza.


Fontos, hogy ha egy vallás, vagy hivtilág képviselőiről beszélünk, azok mindenképpen visszavezethetőek legyenek az első megjelenéséhez, első képviselőihez, máskülönben mindenki a saját értelmezése, elképzelése alapján, egy ördögi önigazolás körébe kerül, ahol emberek, csoportok tízezrei a saját hitelességüket hangoztatják. Van bármilyen hivatalos irat, feljegyzések, leletek, bármi, ami az ön szervezetét visszavezeti a Jézus Krisztus életét követő, első tanítványok, és azok tanítványaihoz?


A kérdésem innentől kezdve, továbbra is az, hogy a Jehova tanúk, Őrtorony Zt szervezet, milyen módon tevénykedett, az elmúlt 1900 évben?

2018. júl. 16. 16:53
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Jehova nevet nem tudom elfogadni"


Pedig, Istennek van neve, ahogy mindenkinek.

Érdekelne, hogy szerinted, figyelembe véve Isten szavát,vajon mi a tulajdon neve Istennek, amiért maga Jézus is tanította a követőit imádkozni, hogy szenteltessék meg, más néven tisztázódjon a vádak alól.


Ahogy Zitus is említette, a hitehagyás után, biztosan voltak még olyan emberek, akik még próbáltak megmaradni, az eredeti, oktatás, illetve keresztény élet gyakorlásában.

De Sajnos a hatalomra jutott vallás fenyegetés volt számukra. Nem beszélve, hogy ezen idő alatt, a pogányok meghatározott idejének próféciája zajlott.


Ahogy Dániel írja, és mi már tudjuk, hogy az utolsó Isten által választott király, Sedékiás volt. Dániel elmondja nekünk, hogy utána, lesz egy szünet, és a legközelebbi választott, Siló lesz.

Siló azt jelenti, hogy: "akié a jog" Ő pedig nem más, mint a messiás, Jézus, aki királyságot kap, Atyjától egy időre.


Ha szó szerint vennénk a napot, akkor azt kapnánk, hogy nem történt semmi.

Viszont, ahogy a Zsidók évhetekben számoltak, és maga Isten is azt mondja, hogy nála egy nap az embereknél ezer év, és ez alapján vesszük, akkor láthatjuk, hogy valóban történtek események.

Ádámnak azt mondta, hogy amely napon eszik a fáról meghal. De nem halt meg, hiszen 930 évesen következett be a halála. Ebből is látható, hogy ezer éven belül, vagy is 'azon a napon' halt meg Ádám.


Jézus királyi beiktatása a Biblia alapján, Sátán levettetésével kezdődik. Ami az égben örömre ad okot, de a földön megkezdődnek a világméretű jaj kiáltások sorozata.

Ez 1914-ben történt. Amit már tudunk. Addig nem volt világháború, csak helyi csatározások,ami 1-2 ország, illetve királyság között zajlott. Amit az is mutat, hogy a földrengések, természeti katasztrófák is egyre nagyobb méretekben, és helyen vannak, amihez hozzájárul a többi nehézség növekedése is.

2018. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ön történelmileg csúztat, ugye tudja? A dátumok nem egyeznek tökéletesen? Erről tud?
2018. júl. 16. 17:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Történészként majdnem lefordultam a székről, amikor azt olvastam, hogy 1914 előtt nem voltak olyan háborúskodások, mint utána, sem hasonló méretű katasztrófák. Meg kérdezhetem, ön milyen történelmi háttérismerettel rendelkezik, hogy efféle csúsztatásokat közvetítsen másoknak, mint amit bemásolt?
2018. júl. 16. 17:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az ariánusokat, a katharokat és például Newtont tekintik szellemi elődeiknek. Lehettek más eretnekmozgalmak is, amelyeket szintén elődeiknek tekinthetnek.
2018. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha az első világháború előtt is volt világháború, akkor miért az 1914-est nevezik elsőnek?

Mindazon által méretében, és technikájában is felülmúl minden '14. előtt vívott háborút


Ezért ne forduljon le a székről.

2018. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:
0%

"Fontos, hogy ha egy vallás, vagy hivtilág képviselőiről beszélünk, azok mindenképpen visszavezethetőek legyenek az első megjelenéséhez, első képviselőihez, máskülönben mindenki a saját értelmezése, elképzelése alapján, egy ördögi önigazolás körébe kerül, ahol emberek, csoportok tízezrei a saját hitelességüket hangoztatják. Van bármilyen hivatalos irat, feljegyzések, leletek, bármi, ami az ön szervezetét visszavezeti a Jézus Krisztus életét követő, első tanítványok, és azok tanítványaihoz?" - teljesen egyet értek ezzel a megállapítással.


A Biblia az egyetlen "dokumentim", amely hitelesen levezeti a tevékenységünket egészen Krisztusig.

Engem soha nem kerestek fel Jehova tanúi, soha nem álltam volna szóba velük, mert hasonlóan gondolkodtam az ön által leírtakkal, csak másképen fogalmazva. Saját magam kerestem, kutattam azt, hogyan lehet Krisztus "keskeny" útját megtalálni. Tehát nem mások magyarázata, elképzelése, rábeszélése miatt lettem Jehva tanúja.....végül is én kerestem meg őket, és kértem, tanítsanak meg a pontos ismeretre a Róma 10:2,3 szerint. Persze ehhez alázatra van szükség....

Mindannyian jelenleg még azt hiszünk, amit akarunk, vagy mert szimpatikus az számunkra, vagy más ok miatt tesszük ezt. De az teljesen bizonyos, hogy hamarosan számon lesz kérve tőlünk a hitünk alapja, és mivel azt mondjuk többnyire, keresztények vagyunk, teljesen természetes az, hogy Krisztusnak kell majd választ adnunk. Ezért nem érdemes embereknek mutogatni egymásra, hogy ki miért hamis vagy igaz. Ennek megítélésére Krisztus kapott jogot és hatalmat Jehovától, az Atyjától. Ezt mi emberek nem tudjuk elvenni tőle, ezért nincsen értelme az ezirányú törekvésnek.

Bár csak ön is ott lenne a megmentettek(túlélők) között, hiszen önért is meghalt Krisztus, mint értem is.

2018. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!