Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszonyodhat, irtózhat, viszoly...

Iszonyodhat, irtózhat, viszolyoghat valakitől egy katolikus pap?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom - és az Egyház is ezt tanítja -, hogy a pap alter Christi, második Krisztus. Úgy kell viselkednie, élnie, gondolkodnia, mint ahogyan AZ viselkedett, élt és gondolkodott a földi tartózkodása alatt, AKIT képvisel.

Egy pap nem lehet kirekesztő gondolkodású, rasszista, homofób stb. Mégis ismerek sajnos szeretetlen viselkedésű papokat. Amikor az egyiktől segítséget kértem, és bevallottam neki, hogy homoszexuális vagyok, egy fél méterrel távolabb tolta a székét tőlem. Amikor vizet kértem tőle inni, viszolyogva nyújtott felém egy vizespoharat (szerintem a távozásom után kidobta, nehogy AIDS-et kapjon), és amikor elbúcsúztam tőle, nem nyújtott kezet, az én kinyújtott kezemet pedig nem fogadta el. Már elnézést, de milyen pap az ilyen? Egyáltalán: milyen keresztény ember az ilyen??? A keresztényeknek mindenkit a keblükre kell ölelniük, a Mester ezt így tanította. Amúgy én - bár a saját nememhez vonzódom - még sose voltam férfival, tehát nem értem, miért viszolygott tőlem (kiült az arcára a masszív viszolygás, iszony). De még ha olyan homoszexuálissal is találkozik, aki egyik ágyból a másikba repked, attól sem szabadna viszolyogni egy papnak. Hiszen azért pap, hogy mindenkit szeressen. Naiv lennék? Csak azért, mert készpénznek veszem a Szentírást, és a papoktól is elvárnám, hogy a Mesterhez méltóan viselkedjenek? Olvasták a papok az evangéliumokat? Olvasták, hogy Krisztus kikkel ült le egy asztalhoz, kikkel étkezett együtt?



2018. júl. 17. 06:30
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Volna még mit tanulniuk a magyar papoknak Ferenc pápa őszentségétől, aki így ölelte meg egy homoszexuális pár két tagját (egyikük valaha a tanítványa volt):


https://www.youtube.com/watch?v=LDohm5I7kFg

2018. júl. 17. 06:35
 2/33 anonim ***** válasza:
36%

hát elég szerencsétlen ha búzaként keresztény vagy. olvastad a bibliát? nem, nem az új "javított" verziót hanem az EREDETI fordítást? nem a mostanit? :D hát hadd meséljem el neked hogy abban egyértelműen az áll hogy bűn. de meg is kerestem neked hogy elhidd:

"You shall not lie with a male as with a woman; it is an abomination." Chapter 18 verse 22[1]

"If a man lies with a male as with a woman, both of them have committed an abomination; they shall surely be put to death; their blood is upon them." Chapter 20 verse 13[2]


szóval sajnálom de válassz más vallást mert amit jelenleg gyakorolsz az alapjában véve a fajtád ellen van. akármennyire is próbálják eltussolgatni mert mostmár ugye muszáj még a mentális beteg verziójukat a melegeknek is elfogadni.. és senki se lenne keresztény ha nyíltan ellenük lennének mint ahogy eredetileg :D

2018. júl. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Jézus azt mondta a parázna asszonynak, hogy többé ne vétkezz, nem azt, hogy nyugodtan kövess engem úgy, hogy előtte jó pár idegen férfit kielégítettél. Neked sem azt mondta, hogy csináld nyugodtan, hanem azt, hogy aki férfi létére férfivel hál, az istentelen. Aki pedig undorodik attól, hogy egy férfi előtte egy férfit elégített ki, az miért is elítélendő? Muszáj minden mocskot elfogadni? Ha egy pedofil áll velem szemben, azt még le is köpöm, mert amit tesz, az undorító.
2018. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
30%

"Olvasták a papok az evangéliumokat? Olvasták, hogy Krisztus kikkel ült le egy asztalhoz, kikkel étkezett együtt?"

most mit nyavalyogsz és mutogatsz másokra, mintha te bűntelen lennél? A melegség gyógyítható pszichés betegség. Menj keresztény pszichológushoz, aki meggyógyít, és addig is és utána élj krisztusi szeretetben, megszentelődésben és mutass példát azoknak, akikre most mutogatsz

[link]


Ha annyira ismernéd a Bibliát, tudhatod, hogy nincs szükséged papokra, közvetlenül mehetsz Jézushoz. Tudod, nem Kiss Pista sekrestyésre értette az írás, hogy "én vagyok az út, az élet és az igazság". És azt is tudhatod, hogy más bűnére történő mutogatás nem mentesít semmi alól, ráadásul amivel vádolsz másokat, azért leszel elítélve. Úgyhogy szedd össze magad, gyógyulj meg és ne mutogass másokra


"A keresztényeknek mindenkit a keblükre kell ölelniük, a Mester ezt így tanította."

Nem, nem így tanította. Amiről te beszélsz az nem szeretet, hanem majomszeretet.

2018. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%
A kettesnek igaza van. Ráadásul a katolikus a legkonzervatíbb keresztény vallási ág. Ennek ellenére tényleg bunkóság volt a pap viselkedése. A hit/Isten kérdése nem vallás és felekezet kérdése,amennyiben gyakorolni szeretnéd a vallásod én javaslom a református ágazatot- sokkal barátibb és kevesbé álszent (bocsi az őszinteségért,katolikusnak kereszteltek de nem gyakorlom)
2018. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen igazad van, kedves Kérdező.
2018. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

"Volna még mit tanulniuk a magyar papoknak Ferenc pápa őszentségétől, aki így ölelte meg egy homoszexuális pár két tagját"

Mindenesetre Őszentsége XII. Piusz pápa képe egyelőre még nem zuhant rájuk a falról... Meglepődnék, ha a Szentatya tudta volna, hogy ők egy "pár" (az idézőjel szándékos, én nem neveznék párnak két azonos neműt, mivel Isten férfinak és nőnek teremtette az embert). És ha tudta is, elég meredek lenne azt gondolni, hogy a homoszexuális viszonyt ezzel ő jóváhagyta vagy elfogadta. Az ölelés az embernek, a személyének szólt.

Te viszont eléggé általánosítasz. Egy esetet írsz le, de az írás végén már "a papok" szerepelnek, egy kalap alá véve. Igen, a Mester is vámosokkal, bűnösökkel és utcanőkkel együtt étkezett, de ez nem azt jelenti, hogy legyél nyugodtan vámos, bűnös vagy utcanő, mert a Mester így is leül melléd...

2018. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Ő is ember, tehát adott esetben érezhet így egy másik emberrel szemben. Viszont, ha szükséges, akkor le kell győznie ezeket az érzéseket.
2018. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Amilyen viselkedést leírsz, az szerintem nem az általános, hanem a kivételes eset - de sajnos nem tartom tejesen kizártnak, hogy előfordulhat, pláne olyan pap esetén, aki kevésbé "forgalmas" helyen él. Vagy esetleg volt még ott valami azon kívül, hogy elmondtad, homoszexuális vagy. Persze, a papnak is vannak emberi érzései, de attól még viselkedhet normálisan egy másik emberrel.

2018. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

Én ateista vagyok. Szerintem nem egyértelmű, hogy mit kell tenniük. Jézus a Bibliában beszél összevissza, amellett, hogy szeressünk mindenkit, sokszor mondja azt is, hogy XY-t ezért és ezért dobjátok a gyehenna tüzére... A kereszténységnek nem egyértelmű az álláspontja a homoszexualitásról. Vannak mérsékeltek, mint Ferenc pápa, és vannak vaskalaposabbak. Utóbbiak szerint a homoszexualitás bűn, és mindenképpen el kell fojtania magában az illetőnek, ha üdvözülni szeretne. De ez meg milyen már? Isten teremt egy homot, aztán elvárja, hogy ő a többiekkel (heterokkal) szemben teljesen elnyomja magában a vágyait, érzelmeit.

A kereszténység sosem arról szól, hogy szeressünk... az egy jó szlogen úgymond, mint amikor XY politikus azt ígéri, hogy bőség lesz, meg kánaán...aztán kiderül, hogy csak kampányszöveg volt, és szarabb lesz minden, mint 4 éve. A kereszténység történetét végigköveti a gyűlölet. Sokkal erősebben, mint a szeretet. És az ilyen nem változnak csakúgy meg.

Én azt mondom neked, hagyd a fenébe a vallást, korlátolt emberek felsőbbrendűségét hivatott igazolni ("én hiszek, én istennek tetsző életet élek, ezért KIVÁLASZTOTT vagyok, ti meg kapjátok be").

2018. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!