Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért, keresztény párok,...

Megtért, keresztény párok, házaspárok! Ti hogyan jöttetek össze egymással?

Figyelt kérdés
Már első pillantásra "bejöttetek" a másiknak és úgymond az "esetetek" volt a másik, vagy pedig ez csak később alakúlt ki? Mennyire számít a külső egy keresztény számára? 19L

2018. júl. 25. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

na én például úgy lettem vallásos, hogy megismertem egy keresztény lányt. Emlékszem az első párbeszédünkben ott volt a "hiszel Istenben?" kérdés.

Akkor persze kinevettem, mert akkor még nem tudtam, hogy ez a kérdés meg fogja változtatni az életem :)

26/f

2018. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
A diszkóban ismerkedtünk meg, mert egyrészt templomban nem lehet ismerkedni. Meg nem is azért megy oda az ember. Másrészt nehogy azt hidd, hogy a keresztények is olyan keresztény életet élnek, és nem járnak bulizni. Ugyan úgy élnek, ahogy az ateisták. Ugyan azokat a bűnöket is követik el.
2018. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 úgy gondolom ( és ismerek is olyanokat) hogy ha tényleg megtért és komolyan veszi a hitét akkor tőle telhetőleg próbálja kerülni a bűnöket. Persze, hogy bűnös és bűnöket követ el, de arra törekszik, hogy ezt ne tegye és hisz abban, hogy a Jézusba vetett hit által meg vannak bocsátva a bűnei.
2018. júl. 25. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám magam "megtértnek", ugyanis a megtérés sosem egy befejezett dolog. Én is bűnös vagyok, sosem lehetek eléggé "krisztusi". Viszont törekszem mindig a jobbra.

Párommal a plébániai ifjúsági közösségben ismerkedtem meg. Mindketten római katolikusok vagyunk. Néhányan kértük a plébános atyát, hogy hadd lehessen egy csoportunk nekünk is, akik már egyetemisták vagy dolgozók vagyunk, de még nem házasok. Kezdetben csak 4-5-en voltunk, aztán hamar jöttek új tagok. A páromat az egyik "alapító tag" hozta, mint ismerősét. Kezdetben csak barátok voltunk, mint ott bárki mással. Nekem volt akkor épp egy kapcsolatom, ami már nem volt az igazi, de nem is gondolkodtam új kapcsolaton. Aztán annak vége lett, utána meg összejöttünk. Mondhatni az esetem, meg ugyanaz a végzettségünk és az érdeklődésünk is, ami nekem mindig is fontos volt, így végül is összejöhettünk volna már korábban is, csak nem gondolkodtam ezen.

Én 28/N, ő 36/F

2018. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a gyakorin ismerkedtünk meg. Beszélgettünk pár héten át, utána találkoztunk és összejöttünk. Mostanra házasok vagyunk és van egy kisfiunk is.
2018. júl. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Egy gyülekezetbe járunk. A férjem akkor már 4. éve ebbe a gyülekezetbe járt, mikor elhívott szolgálatba, és többször társas összejövetelekre. Azután oda ment a vénekhez, és bejelentette az udvarlás szándékát.


Majd összeházasodtunk, és ennek most lesz 4. éve, hogy boldog keresztény házasságban élünk.

2018. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Milyen beteg egy szekta lehet az, ahol a "vének" engedélye kell ahhoz, hogy udvaroljak valakinek...
2018. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy gyülekezeti táborban ismerkedtünk meg, 1 hónapon belül eldöntöttük, hogy összeházasodunk, 10 éve élünk boldogan, egyre jobban összecsiszolódva.


Az egész személyiség számít, külső és belső együtt.

2018. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!