Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valamiért imádkozunk miért...

Ha valamiért imádkozunk miért van az, hogy Isten mintha fordítva hallgatná meg az imáinkat?

Figyelt kérdés

Mondok példákat: volt,hogy imádkoztam társért és olyan személyek akartak ismerkedni velem akiktől a hideg is kirázott,sem közös dolog sem vonzalom nem volt a részemről.Vagy múltkor elkezdtem imádkozni olyan emberekért akikkel közösen tanulmányoznánk a Szentírást,együtt imádkoznánk.És egy nő aki felénk lakik javasolta tanulmányozhatnák ketten együtt a Szentírást.Az illető rengeteget beszél vagyis inkább fecseg felesleges dolgokat,nem lehet tőle szabadulni,én kevesebb szóeszözzel élek, a minőséges kommunikációt szeretem.A vele való beszélgetés meg lemerít,fáraszt huzamosabb ideig még társaságban eltűröm,mert akkor vannak ott mások is így több mindenki szóhoz jut.Meg olyan emberekkel szeretném tanulmányozni a Szentírást akikkel abból kölcsönösen töltődnénk,hasonlóbb értelmi szinten lennénk egymással(vannak is akik erre nyitottak lennének a közeli városban,de oda egyenlőre sajnos nem tudok bekölzözni.Az is tervben van,hogy városban éljek)

A másik dolog amiért imádkozom és ami legjobban aggaszt egy állandó és jó munkahely és abból is rosszabbnál rosszabb helyekről hívnak,ami tetszene, megfelelő lenne onnan nem kapok visszajelzést.Járok egy ismerősömhöz hetente néhányszor takarítani,főzni jól jön amit ott megkeresek.Nem bántanak,szépen megbeszéljük mit hogyan csináljak,ebédet,kávét is kapok,de ez tartósan nem oldja meg a helyzetemet,ideiglenesen viszont jó.

Tudom,hogy Isten akarata olykor nem egyezik meg a mi akaratunkkal,de ha olyan személlyel ismerkednék aki nem megfelelő,azzal a személlyel tanulmányoznám a Bibliát aki leszív az felsleges időpazarlás lenne ráadásul könnyen depresszióhoz is vezetne.Volt már,hogy próbáltam olyat megtenni amihez nem volt kedvem,éreztem nem megfeleő számomra és utána rosszabbul éreztem magam mint előette.Nem tudom ez miért van.Sokszor imádkozom azért is,hogy jól megtudjak különböztetni dolgokat,személyeket.Lehete ezeket kapok próbaként,hogy ezt megtanuljam.



2018. júl. 26. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szervusz. Nem gondolod, hogy a látásoddal, a szemléleteddel van baj?


A legtöbb ember bár szavakban állítja, hogy van hite Istenben, még sem igazán értik meg, hogy Isten nem emberi módon gondolkozik. Neked kedves kérdező, van egy szemléleted arról, hogy miket szeretnél, és a saját elképzelésed szerint mi tenne boldoggá, és nem igazán veszed azt számításba, hogy Isten nem úgy látja a dolgokat, ahogyan te. Ha valóban hinnél benne őszintén, akkor tudnád, hogy ő a legjobbat akarja neked, ami sokszor merőben ellentétes azzal, ami te a saját elképzeléseid szerint hiszel.


Nem kell ezt szépíteni, nagyon sokan egyfajta adok-kapok kapcsolatba szeretnének Istennel lenni. Rengeteg hívő úgy hiszi, hogy mivel már "szövetségbe" lépett Istennel, így bizonyos javak járnak neki, szellemi és fizikai is egyben, amikre azonnal be is nyútja az ember az igényét. De hol van a hála?


Őszintén kedves kérdező. Azt mondod, hogy "nem megfelelő azzal a személlyel tanulmányoznom a Bibliát aki leszív az felesleges időpazarlás lenne"


Mit gondolsz, Isten, úgy látja az embereket, hogy bármelyikük is idő pazarlás lenne? Mit gondolsz, hol van a mindenki felé való nyitottság, a szerénység, az alázatosság, a szeretet, amikor másokat pazarlásnak nevezel? Mit gondolsz, ha így látod az embereket, akkor be férsz Isten országába?


Máté evangéliuma 7. fejezet

13A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz – sokan bemennek rajta. 14Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet – kevesen vannak, akik megtalálják.


És utoljára marad, a szerintem legfontosabb megválaszolandó kérdés, neked, és mások felé is, akik hasonlóan éreznek. Hol van a hála? Hol van a hála?


Hol van, amikor az ember hálát ad Istennek, azért, amiért élhet, amiért lehet családja, az ételért, az italért, a fedélért, a lehetőségekért, a barátokért, a kapcsolataiért, az életben megtapasztalható örömökért, azért, hogy süt a nap, hogy van élete? Hol marad a hála? Mit érdemel az ember, aki nem képes hálát adni azért, amilye van, és folyton a saját akaratát akarja érvényre juttatni?


Máté evangéliuma Mt 13,12;25,29


18Vigyázzatok tehát, hogyan hallgatjátok! Mert akinek van, annak adatik, de akinek nincs, attól az is elvétetik, amiről azt gondolja, hogy az övé.” 26De ő így válaszolt: Mondom nektek, hogy akinek van, annak adatik, akinek pedig nincs, attól még az is elvétetik, amije van.

2018. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szoktam hálát adni a dolgokért.Lehet kicsit kivagyok készülve mostanában és követelésnek tűnik a megfogalmazásom.

Igen valóban Istennek kedves az az ember is aki nekem úgymond"leszívj aza erőmet".Lehet van aki rólam is ezt gondolja, nem tudhatom.De ha valamihez nem érzek magamban elég erőt,kedvet nem biztos,hogy én vagyok a megfelelő személy,hogy azt megtegyem.Ami a szolgálatokat iillet mindenki másban jó,van aki abban,hogy meghallgat és tanácsol másokat, amásik ember szívesebben terít meg egy asztlat vagy veszi ki a részét a szervezésben egy programon.Az is egyfajta alázat,hogy ne akarjunk minden lében kanalak lenni,mindent bevéllalni amihez nem is értünk és végül tehernek érezzük azt a dolgot és kibukjon belőlünk.

2018. júl. 26. 15:51
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Én csak a kifogásokat olvasom tőled, addig meg nem lesz változás.
2018. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Neked több problémád is van, nem csak ez az egy, amit kérdésbe felraktál.

Egyrészt nem minden imát hallgat meg Isten, rengeteg el sem jut hozzá, mert olyan csatornán keresztül intézik hozzá, ami zárva van. Nem véletlenül kell közbenjárás imákkal. Másrészt nálad működnek más negatív dolgok is, amik az írásodból abszolút látszanak. Szóval inkább menj vissza az alapokhoz, és kezd újra, ha érdemi előrelépést szeretnél, és nem egyhelyben toporgást vagy hátralépést.

2018. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem érzem kifogásnak,de lényegtelen.Jó amit a háláról írtál.A hála érzés lehet sántít nálam,igykeszem hálát adni,de nem mindig megy,főleg nehézségek közepette nem.Most ez van,majd igyekszem változtatni rajta.
2018. júl. 26. 16:07
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: igen, sajnos több problémám is van,sajnos a családban sincs minden rendben.Milyen negativ dolgok működésére gondolsz és hogy érted azt,hogy nem mindegy milyen csatornán érkezik az imánk?
2018. júl. 26. 16:10
 7/20 anonim ***** válasza:

2 A vallásos cselekedet nem vezet eredményre, és sikerre.


Adhatsz hálát ezerszer is egy nap, de mit ér ha nem szívből, valódi szív-érzésből adod? hanem mint egy mantra. Nincs mögötte szellem, nincs erő, nem szívből jövő. Ezért nincs is eredménye és nem is lesz, míg nem jösz rá, mi is hiányzik belőle, hogy valóban működjön.


A hit nem attól működikk, mert te mantrázod, mert valahol hallottad, olvastad,hogy így kell. Hanem van mögötte erő, ami ugyan láthatatlan emberi szem számára, de mozgásba lendül mindig, ha valóban van mögötted erő.


Nálad nincs. Vallásos, ezoterikus cselekedetek vannak, semmi több. Gyenge akarás, mert nehéz helyzetben vagy, és ki akarsz kerülni. Csak hogy nem akarsz megtérni, csak a helyzeteden akarsz változtatni. De ez így nem fog menni.

Van egy ige: Ótömlőben nem szokás új bort adni, mert ha adnánk, akkor szétszakadna, és a drága bor kiömlene az enyészetbe.

2018. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az ezoteria és cselekedetei a második legnagyobb halálos bűn a bálványimádás,és a gyilkosság mellett Isten szemébe.

Ne csodálkozz a helyzeteden.

2018. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8+ Még valami: Isten soha nem lehet becsapni, sokan próbálták már, de mindig összeomlás követte. vIstent nem lehet sem becsapni, sem kijátszani. És a kegyelem sem játékra adatott.


De van egy csepp reménységed,és Ige már ha belátod, hogy ujra a starttól kell indulnod:


Péld 24,16

Mert ha hétszer elesik is az igaz, ugyan felkél azért; az istentelenek pedig csak egy nyavalyával is elvesznek.


Az igaz itt Istenhez tartozó embert jelöl. Isten nagyon nagy, kimondhatatlan kegyelmű. lásd a Tékozló fiú esetét is, az ószöv-ben.

De a gonoszoknak megfizet:

Zsid 10,30

Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.

2018. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

7,8: kicsit hülyeségeket hordasz össze.Honnan szeded,hogy ezotériával,mantrával foglalkozom?Ez abszurd.

Nagyon régóta hívő vagyok,Szentírást olvasok,közösségi programokra járok,imádkozom naponta,volontőrködöm is.Bizonyos dolgok miatt most megbicsaklottam,elestem és nehezen tudok előre tekinteni.Több a lehúzó dolog mint az előrevivő.Nem vagyok tökéletes hívő,azt sem állítom,hogy jó hívő vagyok

2018. júl. 26. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!