Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért utál engemet?

Isten miért utál engemet?

Figyelt kérdés

Rengeteg tragédián kellett átmennem és még be se töltöttem a második X-et.

Ezeket a tragédiákat legfeljebb csak privátba küldöm, ha valakit érdekelne.

Észrevettem hogy Isten szeret engemet megbüntetni és az öngyilkosság közelébe lökni.

Majd adni nekem egy dolgot amit elvesz a lehető legfájdalmasabb módon a lehető legváratlanabb pillanatban.



2018. júl. 29. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Milyen tragédiákon estél át?
2018. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem egy ilyen embert ismerek.

Köztük én magam is eléggé peches ember vagyok(igen, én vagyok az, aki évekig gyűjt egy nyaralásra, majd kiérkezés után leég a szálloda, majd másnap a kárpótlást se tudja igénybe venni, mert a semmiből tüdőgyulladást kap).


Sajnos ez benne van a világunkban, kell egy ilyen gyökér is, mint mi.

2018. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
27%
Isten nem létezik.
2018. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Mert ő egy hatalmas troll, aki szórakozik az emberekkel.
2018. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 KZitus ***** válasza:
35%

Szia


Isten annyira "útál" téged, hogy az egyszülött fiát odaadta érted, hogy NEKED örök életre legyen kilátásod!

János 3:16

"Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen."

Te is ebben a világban élsz, tehát érted is.

Sajnálatos, hogy annyi tragédia ért ilyen fiatalon, de miért éppen Istent nézted ki magadnak hibásnak?

Nem Isten a felelős a napjainkban zajló számtalan tragédiáért. Éppen azért(is) áldozta fel a Fiát, hogy megszabadítsa földi gyermekeit attól a sok fájdalomtól amelybe Sátán, Ádám és Éva taszított minket.

Sajnos Ádáméktól örököltük azt is, ha valami probléma van az életünkben, akkor keressük ki a hibás. Ádam Istent hibáztatta, Éva a kígyót...holott saját maguk voltak a felelősek a rossz döntéseikért.

Jó ha átgondolod, mennyiben vagy te a saját problémáid okozója, és mennyiben nem tehetsz róla...

Ha Isten ma CSAK a te problémáidat oldaná meg, akkor mások személyválogatással vádolhatnák jogosan(hiszen számos tragédiát szenved ma sok sok ember). Ha beleavatkozna ilyen módon az emberi ügyekbe, akkor Sátán munkatársa lenne. Egyik sem lehetséges.

Nagyon sok emberek tapasztalhatják azt, amiról aPrédikátor 9:11 ír: "Még valamit láttam a nap alatt: Nem mindig a gyorsak nyerik meg a versenyt vagy az erősek győznek a csatában, a bölcseknek nincs mindig ennivalójuk, az értelmesek nem mindig gazdagok, és nem mindig sikeresek azok, akiknek nagy a tudásuk, mert bármikor történhetnek váratlan események mindannyiukkal."

2018. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
29%
Nem szeretném megbántani a hívőket, de Isten vagy nem létezik, vagy egy szadista gyökér, vagy kb le se sz.. minket. Ennek ellenére koncentrálj a pozitív dolgokra és gondolj arra hogy dolgozhatnál egy afrikai bányában is, mint egy rabszolga vagy végignézhetnéd ahogy a családod meghal egy értelmetlen háborúban vagy lakhatnál a Hős utcában...
2018. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

A mai prédikáció az egyházunkban éppen arról szólt, hogy hogyan viszonyuljunk az életünkben a tragédiákhoz:


[link]

2018. júl. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

Az Isten szó a számomra a mindent teremtő, láthatatlan, mindenható Istenre vonatkozik, aki maga a szeretet a Biblia szerint, aki azonban a saját egyetlen Fiát sem kímélte meg a fájdalomtól és a haláltól, bár Jézus volt az egyetlen ember, aki nem érdemelte meg a fájdalmat és a halált.


Szóval a szeretet (ebben a világban) nem jelenti,

(1) hogy megóvunk valakit minden fájdalomtól,

meg azt sem,

(2) hogy megadunk neki mindent, ami csak kíván.


Ha te egy ilyen istenben hittél eddig, akkor nem csoda, hogy kiábrándultál. Ráadásul láthatod, hogy az Istent kritizáló "kérdésedre", ideözönlöttek azok az emberek, akik szeretik gyalázni Istent a saját kárukra.


De veled sem tudok mit kezdeni, amíg el nem fogadod, hogy (1) nem érdemelsz jobbat, mint ami van, (2) Isten nem élvezi, ha meg kell büntetnie vagy el kell vennie valamit tőled.


Ha Isten fenyítése eléri a célját, és megalázod magad, és nem utálod meg őt, akkor végül békét és megnyugvást fogsz találni, erről szól a Zsidók 12:1-11.

2018. júl. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha azt gondolod,hogy Isten a problémáid okozója,akkor nagyon tévedsz.Isten nem küld tragédiákat,nem büntet és nem lök senkit az öngyilkosság közelébe és nem vesz el semmit senkitől.

Nem Isten a bajaink okozója.Isten téged nagyon szeret. Az egyszülött Fiát is odaadta az emberiségért.Érted is.És nem akarja azt hogy szenvedj.

Ha megnézed Jób könyve 1-es és 2es fejezetét azonnal látni fogod hogy ki volt Jób szenvedéseinek,problémáinak az okozója.Nem Isten okozta Jób szenvedéseit,de Ő szabadította meg őt a szenvedésektől,és Ő tette helyre Jób életét.

Jób könyve42/10

Azután eltávolítá Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott vala az ő barátaiért, és kétszeresen visszaadá az Úr Jóbnak mindazt, amije volt.

Én azt gondolom hogy egy olyan Istenünk van,aki meg akarja és meg is tudja az embereket szabadítani a problémáikból.Ha bővebben érdekel a téma akkor kérlek nézd meg ezt a videót. https://www.youtube.com/watch?v=6knZk6TXLI4

2018. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
A hiba az ön készülékében van.
2018. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!