Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyszerű tanúk, ti befértek...

Egyszerű tanúk, ti befértek még a mennybe?

Figyelt kérdés

Sőt egyáltalán az őrtorony szervezet vezetői (vagy vénei) bekerülnek a mennybe?

Meglepődve olvastam már többször, hogy a mennybe mindössze 144 ezer ember számára lesz hely szerintetek. Lehet, hogy elsőre soknak tűnik ez a szám, de jobban belegondolva nagyon kevés.


Számoljunk kicsit.


Az ószövetségi próféták minden bizonnyal mennyben lesznek, Jézus ezt színeváltozásakor megmutatta, amikor Illéssel és Mózessel beszélgetett. De Ábrahám is minden bizonnyal mennyben lesz. Miként Mária is, Jézus édesanyja (ha ő nem kerül be be, ugyan ki más juthatna oda). Gondolom egy kivételével az apostolok is, őket már itt e földön kiválasztotta Jézus. Ahogy más közeli tanítványait is, például Mária Magdolnát (hogy csak férfiakat említsek).

Már itt egy jelentős számú tömegről van szó.


De nézzük tovább, mit is mondott Jézus?

"Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa."

Ha hiszünk Jézusnak, márpedig nem gondolnám, hogy hazudott volna, akkor az első századok vértanúi is a mennyben lesznek (sőt azok is, akiket csak üldöztek, de végül nem szenvedtek vértanú halált). Még az elsőnél is sokkal nagyobb tömeg.


Akár hogy számolgatok, az a 144 ezer kiadó hely, már az 1-2. században elkelt. A szervezetetek a 19. század végén alakult, addigra pedig már egészen biztos.


Jól számolok, hogy se az egyszerű tanúk, se a vének, se más vezetők a szervezetnél már nem juthatnak a mennybe?



2018. júl. 30. 19:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
36%
A mennyben nincs korlátozott hely. Mindenki elfér ott! :)
2018. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
29%
Kösz a lepontozást, mert nem tetszett amit írtam.
2018. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
3%

Jézusom.


Nem a hely korlátozott, hanem a lehetőség. Isten eredetileg, nem szándékozott embereket az égbe vinni a haláluk után, mert maga a halál bejövetelét az ember életébe sem akarta.

Az egykori választottak, az Izraeliták, nem is gondoltak ilyesmire, hanem ahogy több helyen olvashattuk, a Földi feltámadásban reménykedtek a hűségesek, tudván, hogy az ígéret szerint, a megváltással, visszakapják az életüket ide a Földre a messiási uralom alatt.


Hogy Jehova úgy döntött, hogy újszövetségben, a Fia mellé felvesz néhány hűséges embert, hogy legyenek a Fia társkirályai és papjai a Földön maradottak felett, egyéni joga. Ezt amúgy is csak ezer évig "gyakorolhatják", ugyan is ahogy írva van, az ezer év végén a fiával együtt, visszaadják az uralmat Jehovának, hogy ahogy kezdetben volt, Isten legyen minden mindenkinek.


Isten a Földön szándékozta, és meg is valósítja, hogy egy békés emberi társadalom éljen örökké. Nem engedélyezi, és nem is hagyja jóvá, hogy az angyalok ide, az emberek meg oda mászkálhassanak. Lásd, amikor a lázadó angyalok megtették, és, kifognak kapni, de nagyon.


Én pedig Földi reménységű vagyok, nem vágyom az égbe, mert szeretnék gyermekeket nevelni, Fákat, növényeket ültetni, állatokat tartani, stb.

2018. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Van ilyen, ha nem a kérdésre válaszolnak. Általában minden választ felpontozok, legyen az nekem tetsző vagy nem, ha a kérdésre ad választ. Ha offol, akkor néha lepontozom.

A kérdésem egyszerű kritikai megközelítése egy üdvösségtant érintő nézetüknek. Az érdekel, hogy miként látják ezt ők a leírtak fényében, vagy miként látja bárki más.

2018. júl. 30. 21:11
 5/50 A kérdező kommentje:

#4

Na megérkezett az első offolás mentes válasz. Mondjuk itt sem kaptam teljesen kielégítő feleletet.


"Én pedig Földi reménységű vagyok"

Ezt sejtettem, mint minden egyszerű tanú, hiszen a szervezet vezetőinek vannak lefoglalva a kintüntetett helyek, mint régen hallottam.


"nem vágyom az égbe, mert szeretnék gyermekeket nevelni, Fákat, növényeket ültetni, állatokat tartani, stb

Ezzel egy problémát látok, hogy Jézus mást mond erről. Nézzük csak mit:

"Hiszen amikor a halottak föltámadnak, nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyben."

Tehát nem lesz gyermeknevelés. Ez a feltámadottakra vonatkozik egységesen, legyenek azok mennybe hívva vagy földön hagyva, vagy bárhol.


"Fia mellé felvesz néhány hűséges embert, hogy legyenek a Fia társkirályai és papjai a Földön maradottak felett, egyéni joga."

Rendben. Most nézd vissza, hogy mit írtam. Jézus egyszer megígére mindenkinek, hogy akiket igazság miatt üldöznek, azok mind a mennyet öröklik. Nem gondolod, hogy az a 144 ezeres létszám már régen betelt?


"amúgy is csak ezer évig "gyakorolhatják", ugyan is ahogy írva van, az ezer év végén a fiával együtt, visszaadják az uralmat Jehovának"

Mit ír a Szentírás?

"A hetedik angyal megfújta a harsonát, és hatalmas hangok szólaltak meg a mennyben: »A mi Urunké és az ő Krisztusáé lett ennek a világnak az uralma, és uralkodni fog örökkön-örökké!«"

"Nagy lesz ő, a Magasságbeli Fiának fogják hívni; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak trónját, és uralkodni fog Jákob házában mindörökké, és királyságának nem lesz vége"


"Az egykori választottak, az Izraeliták, nem is gondoltak ilyesmire, hanem ahogy több helyen olvashattuk"

Ezzel mi a probléma? Mint tudjuk a világosság fokozatosan fedi fel az ismeretet. Természetes, hogy sok mindent az izraeliták még nem tudtak. Az őrtorony szervezet is sok mindent rosszul tudott még 100 éve, majd folyamatosan igazították ki a dolgokat, ahogy jött az új világosság.


Tehát újra kérdezem, mit gondolsz; a jelenlegi vezetők közül lehetnek majd benne a 144 ezer főben? Mert számításaim alapján teljesen kizárt, nem hogy a jelenlegi vezetők, de még a szervezet alapítói se lehetnek benne.

2018. júl. 30. 21:25
 6/50 Metionin ***** válasza:
100%
Én ezt minden alkalommal megkérdezem amikor megtámadnak az utcán a Jehovások. Miből gondolják hogy az a 144 ezer hely még nem telt be? Úgy néznek rám mint akiknek fogalma sincs róla hogy milyen helyekről beszélek.
2018. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

#7

Lehet, hogy most sem kapunk választ.

2018. júl. 30. 21:33
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Én meg az ezer éves dolgot sem értem. Hogy mi lesz utána?
2018. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

#8

Én úgy vettem ki szavaiból, hogy 1000 év után mindenkit visszatuszkolnak a földre. De őszintén megmondom, hogy én se teljesen értem nézetüket. Világos és konkrét választ pedig ritkán adnak, erre az egyszerű kérdésre se sikerült neki, pedig írt jó hosszan.

2018. júl. 30. 23:52
 10/50 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés. Ismerek nem egy olyan Tanút, aki égi reménységű, nem is vén, Sőt, van Nő is közöttük. ennél fogva, nincs "elit" rétegből való választottság.


S nem tuszkolnak senkit vissza a Földre. Attól, hogy vissza adják a kiváltságukat, Jézus is, és a többiek is maradnak, halhatatlan égi életűek.

2018. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!