Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhisták! Mennyire egységes...

Buddhisták! Mennyire egységes a "vallásotok"?

Figyelt kérdés
Mi változott az életetekben azóta és mi miatt választottátok ezt az utat?
2018. júl. 30. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Noha nem vagyok buddhista, de azt elárulom, hogy a buddhizmus egyáltalán nem egységes, három főbb irányzata van (mahajana, vadzsrajana, theravada) és ezek sokban különböznek egymástól. Nem beszélve arról sem, hogy mivel a buddhizmus nem kizárólgosságot hirdet, ezért gyakorlatilag bármely vallással lehet kombinálni, így sokan csak másik vallás mellett buddhisták. Nem hiába van az a buddhista mondás is, hogy "Ahány buddhista van, annyiféle buddhizmus létezik".


Azt pedig el kell áruljam, hogy a nyugati buddhistáknak nem sok közük van az eredeti buddhizmushoz, ők inkább amolyan "divatbuddhisták". Például a buddhizmus nem támogatja az anyagi világhoz való görcsös ragszkodást, ellenben nyugaton mégis nem egy személlyel találkozni, aki Buddhás nyaklánccal a nyakában rugdossa a sorbanállókat az Ájfón üzletbe, hogy előbb sorba jusson...

2018. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. júl. 30. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos igen, én is ezt akartam kiemelni kérdésed láttán, amit olvashatsz #1 válaszolónál:

"Azt pedig el kell áruljam, hogy a nyugati buddhistáknak nem sok közük van az eredeti buddhizmus"


A 20. század második felében nagyon divatba jöttek a különféle keleti, ezoterikus dolgok, elsőként az USA-ban, majd jellemzően a teljes Nyugaton. Viszont a nyugati ember gyomra nem, vagy nagyon nehezen képes megemészteni ezen keleti vallások eredeti gyakorlatát, szemléletét. Gondolj csak a hinduk kasztrendszerére, vagy a buddhista szerzetesek aszketizmusára. Ezért hogy terjedni tudjon, erősen átalakították, "nyugatiasították". Szerintem bátran lehet mondani, hogy ezeknek mára már semmi köze az eredeti keleti valláshoz.

2018. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is értem miért gondolják azt, hogy a lemondás jó.

Oké, nem szabad tehetetlennek lenni, de szerintem a vágy nem rossz dolog.

Ha jobb akar lenni az ember.

2018. júl. 30. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert náluk mást jelent a "jobb", mint nálad. A buddhizmus alapvető szemlélete, életfilozófiája, értékrendje más, mint a világi emberé. Ezt kell megérteni, meg az egész mögött húzódó filozófiai alapelvet, és onnantól teljesen világos és érthető lesz minden.
2018. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!