Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt az özönvíz...

Mi értelme volt az özönvíz történetének, ha gyakorlatilag semmi nem változott utána?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett keresztény vagyok, hiszek Istenben, és azt is tudom hogy az özönvízre nem egy történelmi eseményként kell tekinteni.

De mégis, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a történet szerint Isten elküldte a vízözönt a Földre, mert az ember annyira romlott és erőszakos volt hogy nem nézhette tétlenül. Azaz meghal minden bűnös ember, csak Noé és családja talált kegyelmet az Úr előtt. De ezt követően pedig gyakorlatilag ugyanez a helyzet, amióta létezik ember, teli van a Föld erőszakkal és bűnnel. Tehát végső soron a történet alapján Isten semmit nem ért el az áradással.


2018. aug. 2. 13:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%

Hol látsz ma unikornist vagy dinoszauruszt?

Na ugye.

2018. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy nem. Ez egy metafora. Aminek a fenyegetés a lényege.
2018. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
34%

Ezek előremutató, tanító események.


1. szakaszban Isten bemutatta, hogy hová jut az ember nélküle és a törvényei nélkül--> Minden ember megromlott, mindenki ment a lecsóba. Noéék kegyelmet kaptak.

Tanulság: Jézusra van szükség


2. szakasz: Mózesi törvények, de Szentlélek még mindig nincs az emberrel. Bemutatta, hogy a bűnös ember nem tudja a benne lévő bűnt leküzdeni az Ő ereje nélkül

Tanulság: Jézusra van szükség


3. szakasz: Isten megváltott a bűntől minden embert, azzal a feltétellel, hogy azt ingyen el kell fogadni. Ekkor a hívő szellemben újjászületik, már nem ádámi, hanem krisztusi ember, és már ne uralkodik rajta a bűn. Elkezdi élete végéig tartó megszentelődését, mai a bűntől való megtisztulás Isten ereje segítségével.


"és azt is tudom hogy az özönvízre nem egy történelmi eseményként kell tekinteni"

Rosszul tudod. Tudtad, hogy a Föld nagy részét még mindig az özönvíz által felszínre tört víz borítja? Nézz rá egy földgömbre. A lemeztektonikai mozgás is az özönvíztől van. A törésvonalak mentén tört föl a víz és gyűrte fel a kőzetet hegységekké. Előtte nem voltak magas hegységek.

Kimutatta sok tanulmány, hogy az özönvíz okozta az egyetlen jégkorszakot.


"Tehát végső soron a történet alapján Isten semmit nem ért el az áradással."

Tehát végső soron nekem rengeteget tanított Isten a különböző eseményeken keresztül a bűnről és a szeretetről.


"De ezt követően pedig gyakorlatilag ugyanez a helyzet"

Azt tudtad, hogy nem a mostani életed a lényeg? Ma az ember feladata, hogy higgyen Jézusban és hittel cselekedjen. És hogy lenne ugyanaz a helyzet? Van Szentlélek, van újjászületés, már ebben az életedben az isteni család részese lehetsz, megkapva ezzel minden mennyei áldást. Nem szoktad az újszövetségi leveleket olvasni? Pál másról sem beszél, mint ezekről.


" Tehát végső soron a történet alapján Isten semmit nem ért el az áradással."

Majd meglátod az üdvözülteket, akik örök életre támadnak fel új, romolhatatlan testben. Mi mind megtanuljuk, amit meg kell. Tudod miért? Mert Isten megígérte, hogy megszentelődünk. Nem magam miatt vagyok magabiztos, hanem Isten miatt.


Érdemes elkezdeni a Biblia alapján tanulni, el sem hiszed, hogy micsoda mélységei vannak Istennek, és a teremtett világnak. Sajnálom a materialistákat, mert a csodálatos szellemi dolgokat nem foghatják fel


Mottó: Az igaz ember hitből él! És Isten minden Igéjével. Jézus veled!

2018. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Igazábol itt egy szövetséget kötött és megadta a lehetőséget egy boldogabb, jobb életre őbenne .

Ez a lehetőség még napjainkban is tart. :)

2018. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
50%

"3. szakasz: Isten megváltott a bűntől minden embert, azzal a feltétellel, hogy azt ingyen el kell fogadni. Ekkor a hívő szellemben újjászületik, már nem ádámi, hanem krisztusi ember, és már ne uralkodik rajta a bűn. Elkezdi élete végéig tartó megszentelődését, mai a bűntől való megtisztulás Isten ereje segítségével."



Feltehetek egy kérdést? Most akkor a harmadik szakaszban vagyunk? Csak mert én azt látom hogy igencsak eluralkodott keresztényeken a bűn. Megszentelődésnek nyomát se látni.

2018. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
0%

"és azt is tudom hogy az özönvízre nem egy történelmi eseményként kell tekinteni"

Ja és a sok kövületet is az özönvíz hozta létre: rövid idő, nagy nyomás, nagy hőmérséklet. A kövülés ugyanis egy gyors dolog, nem kellenek évmilliók hozzá, mint ahogy az evósok behazudták hosszú ideig. Lassan minden megdől, ahogy a tudomány fejlődik. Úgyhogy nem a hívő, hanem az evós ateista áll hadilábon a természettudományokkal. Itt most nem a törzsfejlődés nevű materialista természetfilozófiára, pontosabban tudománytalan mesére gondolok.

2018. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
31%

"Feltehetek egy kérdést? Most akkor a harmadik szakaszban vagyunk? Csak mert én azt látom hogy igencsak eluralkodott keresztényeken a bűn. Megszentelődésnek nyomát se látni."


Ehhez a megállapításhoz az összes embert úgy kellene ismerned, ahogyan Isten ismeri. Honnan tudod, hogy éppen hol tartanak a megszentelődésben? Ugyanis életünk végéig tart. Honnan tudod, hogy hívő keresztény vagy csak kultúrkeresztény? Honnan tudod, hogy nem álkeresztény? Sehonnan. Nincs értelme másokkal foglalkozni. A hívő növekedjek kemény eledelen, a krisztusi szeretetben. A többi a többiek és Isten dolga. Az én feladatom, hogy higgyek Jézusban és növekedjek benne, azaz a jellemem fokozatosan átalakuljon úgy, hogy az isteni szeretetet gyakorlatban éljem. A többiek nem tudom, milyen feladatot tűztek ki maguk elé, nem foglalkozom velük

2018. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
47%

"A kövülés ugyanis egy gyors dolog, nem kellenek évmilliók hozzá" - HAHAHAHA!

Ezért imádom ezt a rovatot, a legjobb viccmesterek járnak erre XDXDXDXD

2018. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Szerintem arról szól, hogy az Istenben való hit, hogyan kapcsolódik össze az önmagunkban való hittel. És igen, ez már valahol a megváltás előfeltétele lenne. Ugye egy szövetség, az már majdnem kapcsolat. Mint egy híd, ami összeköttetésben tart, olyan a szivarvány.
2018. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%

"Tudtad, hogy a Föld nagy részét még mindig az özönvíz által felszínre tört víz borítja?"

Aha, szóval te valami olyan mesevilágban élsz, ahol az özönvíz előtt az egész bolygó egy nagy száraz sivatag volt?


"A lemeztektonikai mozgás is az özönvíztől van."

A valóságban az asztenoszféra viszkozitása miatt.


"A törésvonalak mentén tört föl a víz"

A valóságban a törésvonalak mentén magma tör fel.


"és gyűrte fel a kőzetet hegységekké"

A valóságban a víz erodálja a hegyeket, nem létrehozza őket.


Ez még tőled is teljesítmény, ennyi hazugság egy rövid kis bekezdésben! :D

2018. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!