Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték arra, hogy...

SIDLER22 kérdése:

Mi a bizonyíték arra, hogy Jehova Tanúi egy bejegyzett cég és, hogy a hadiparba fektetnek részvényeket?

Figyelt kérdés

2018. aug. 2. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Bizonyíték nincs, de csinálni még lehet.
2018. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként Mi nem utánozzuk a Vatikánt, akiknek valóban vannak részvényei a fegyveriparban.
2018. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ami számodra, számotokra elutasítandó, akkor az jellegétől, milyenségétől függetlenül hiteltelen? Tudod a pszichológia ezt kettős mércének hívja, elfogultságnak, és ha a sajátos bibliai értelmezéseiteket vesszük alapul, akkor önigazolásnak. Az általam felsorolt három állapot sem mondható pozitívnak, vallástól, hittől függetlenül nagyon veszélyes az egyénre nézve.


Nagyon sajnálom, de számtalan alkalommal több személy is belinkelte már ide az írott, és hitelesített hadipari cégekkel való kapcsolatokról a dokumentumokat. Ha az általam fentebb felsoroltak szerint éled az életed, akkor ha eléd raknának egy papírt, amin minden kétséget kizáróan rajta van a szervezeted kapcsolata a hadiparral, akkor is elutasítanád.


Nem teljesen mind1, akkor, hogy mások mit hisznek, vagy éreznek, ha te, és a társaid már előre úgy is mindent eldöntöttetek? Nem mind1, függetlenül attól, hogy rendszeresen azzal érvelsz, hogy mindig megvizsgálod a szervezeted által publikált dokumentumokat, állításokat, de vajon tényleg ezt teszed? Én kételkedem megteszed, csak éppen már úgy, hogy előre eldöntöd annak hitelességét, ahogyan minden külső forrásból származó információ hiteltelenségét is. Veled így nem lehet kommunikálni, és te sem tudsz másokkal.

2018. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a Watchtower Inc. nem ti vagytok?

[link]

A Watchtower Inc. befektetései 2011-ben:

[link]

2018. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#2

Márpedig pont utánozzátok ezek szerint. Sőt le is körözitek bőven. Vatikánt eddig csak a Beretta gyárral hozták összefüggésbe, de nem is közvetlenül és az sem bizonyított, hogy valóban van kapcsolat. Ti pedig azért elég szépen benne vagytok a hadiiparban a korábban linkelt dokumentumok alapján.

Egyébként a Beretta fő profilja már régen nem a hadászat, még ha benne is lenne...

2018. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

#4 Természetesen az általad belinkelt hivatkozások "előre hamisítottak, mindenféle összeesküvésnek a része, szándékos pocskondiázás, és mindenféle rágalom forrása" mondaná a tanú, és mondja is, ha teheti.


Nekem a személyes kedvencem az internetes oldalul. Olyan, mint a történelmi diktatúrák egyoldalú közlése. Kifelé rengeteg információ van, viszont nincs lehetőség válaszolni, sem cáfolni az ott leírtakat. Aki ismeri a diktatúrákat tudja, hogy ennek pontosan az a célja, hogy a szervezetet még nem ismerő tagok látszólag kielégítő választ kapnak mindenre, a meg már bent lévő tagok szeme még véletlen se nyílhasson fel, ha esetleg valaki rá szeretne mutatni a szervezet tévedésére, hiszen ha akarna sem tudna.


Érdekes, hogy minden rajtuk kívül eső egyház tevékenysége, történelme kifogásolható, sőt elítélendő, és kerülendő, viszont, amikor a tanúk tévednek akkor az csak esendő emberek "tévedése" ami semmit nem vonhat le a szervezet hitelességéből. Tehát fantasztikus én mondom. Ha a Református egyház bármit is tett, tesz, akkor az elítélendő, és a hitelességének vége, ugyanez igaz a Katolikus egyházra, az Evangélikusra, és minden másra is, és itt kell megállni, mert jön a remek hír, ha a Jehova tanúk tévednek, ott már nem érvényesül a más egyházaknál bevett szokás, mert bizony náluk az ég adta egy világ semmiféle hitelességen nem eshet csorba :D


De persze, ahogy a tanúk idézik " Róma 10:2 Mert tanúságot teszek amellett, hogy Isten iránt való buzgóság van bennük, de az nem felel meg az ismeretnek."


De persze ez csak mindenki másra igaz, mert, amikor ők tévednek, ők már nem buzgón hiteltelenek, ők buzgón, tévedéseik óceánjaival is maradnak hitelesek. De persze, ahogy a tanúk mondanák "Az első századi keresztények sem voltak tökéletesek, ott is Isten néha csak idővel tette világossá a buzgó hívőknek az akaratát" Persze a lényeg, hogy az első századi keresztények, csakis buzgó tanúk lehettek, függetlenül attól, hogy a szervezet első megjelenése, mint Biblia társulat a 19. században alapult, de kit érdekel ez, a lényeg, hogy a tanúk hitelessége bármikor, bármilyen helyzetben is megingathatatlan, mindenki más meg téved, tök mind1, mit mond. Ennyi :D

2018. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én mikor megtudtam ezeket a dolgokat a szervezetről három napig sírtam, annyira kikészített, de nem dugtam a fejem a homokba...20 évet dobtam ki az ablakon, de nem maradtam egy olyan szervezetben, akik ennyire arcátlanul átverik a tagokat. Mikor én megismertem őket, még nem volt internet, teljesen kiakadtam Russel szabadkőműves, piramis számolgatásán. Ez a hadi ipar, NSZ tagság, csak hab a tortán
2018. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

a jehova vezetők hogy ezek nem igazak

és ők ilyenekről nem tudnak,

ez NEM MENTI FEL ŐKET A SÚLYOS TETTÜK FELELŐSSÉGÉNEK VÁLLALÁSA ALÓL! mert az ADATOK TÉNYEK!


elő kell őket szedni egyesével és felelőségre vonni őket

csak ez a járható út!


MINIMUMKÉNT ELÉG már az is ,

ha

" bárki ember VAGY cég ahogy az örtorony "

ilyen cég növekedését saját pénzével segíti,


részvényébe FEKTET BE kp-t,


VÁSÁROL AKÁR 1 USD ÉRTÉKBEN IS !


EZ ELÉG !!! de ezeken már régen túl mentek plusszban a rengeteg szerződéseikkel.


/és más dokumentumokon a jehova legfelső vezetők neve is szerepel

a MILLIÓK, ERRE A CÉLRA VALÓ oda adására, felhasználására/


ez már JOGILAG azt jelenti , hogy az illető és a cég is a SAJÁT PÉNZÉT ADTA ODA !!!

háborúkhoz köthető tevékenységek használatára,

hogy

IDŐBEN KÉSŐBB EZEKBŐL RENGETEG PÉNZT PROFITOT REALIZÁLJON!


fegyvereket alapból megtagadó nem vállaló állítólag vallásnak


INNENTŐL KEZDVE SEMMIT SINCS MIT MEGMAGYARÁZNI!


az előző link a 2011 es év adóbevallas papirok


EZ AZ ADOBEVALLÁS ÚJABB.

05-01-2013 , 2013, and ending 04-30-2014


MÁSOLD BE A BÖNGÉSZŐDBE :


media-proxy-2.sermonaudio.com/text/927151845511.pdf



watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_companies.pdf



exjt.hu/wtwarhu.html


FEGYVERGYÁRTÁS

Két céget érdemes kiemelni a listából.

egyik a Northrop Grumman, az USA meghatározó repülőgépgyártója,

elsősorban haditengerészeti repülőgépek nagy számú előállításával is foglalkozik.

a másik a Lockheed Martin, katonai repülőgépeket és hordozórakétákat gyárt.

2018. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
#6 Mutass már nekem egy olyan vallást, amelyiknek a weboldala arra van kitalálva, hogy kötözködni lehessen az alapvető tantételekkel!
2018. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hazugság. De arra jutottam, hogy ha igaz lenne, sem érdekelne, mert tudom, hogy itt az igazságot tanulom Istenről és a szándékáról.

Régebben volt egy-két ilyen rágalom, aminek utánanéztem. Féligazságok voltak, vagy el voltak ferdítve a tények. Semmi értelme nem volt azzal tölteni az időmet, hogy effajta mocskolódások nyomán vizsgálódjak. Erre jutottam. Egyébként akik elmentek innen, mert megbotránkoztak, semmi jobbat nem tudnak kínálni ennél. Csak annyira képesek, hogy az óvatlanok hitét a földig rombolják.

2018. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!