Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi valóságalapja van a...

Mennyi valóságalapja van a pokol és a mennyország létezésének?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam ateistának, ugyanakkor nem vagyok egy különösebben vallásos egyén. De így is, úgy is, ezt a pokol-mennyország dolgot egyszerűen nem tartom reálisnak, hiába írnak meg mondanak róla mindenfélét. Ki is fejtem, hogy miért.

Ha valóban létezik pokol - ami olyan borzalmas, szörnyű, mint amilyennek be van állítva - akkor minden embernek rettegésben kéne élnie az életét, attól félve, hogy odakerül. Másrészt ha örökké tart, akkor vajon az egészet úgy kell elképzelni, hogy ha például egy ember 1518-ban öngyilkos lett, akkor több mint 500 éve, minden egyes nap minden egyes órájában a pokolban szenved borzalmas kínok közt? Lehetséges lenne ez?

A másik meg, hogy az én saját felfogásom szerint azért vannak a büntetések, hogy tanuljunk belőlük, és legközelebb ne kövessük el ugyanazt a hibát - de én abból nem fogok semmit tanulni, hasznosítani, ha örökké a pokolban büntetnek.


A mennyországban meg hogy lehet minden jó? Ha, tegyük fel, minden rokonom, barátom, kedves ismerősöm a pokolra jutna, míg én a mennyországba, akkor nekem a mennyország ugyanúgy szenvedés lenne, hisz nem lehetnek ott velem a szeretteim.



2018. aug. 2. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ha örökké tart a pokol, akkor egy 1518-ban öngyilkos személy is szenvedhet ott még most is. Hogy mennyire, az jó kérdés.

Van, aki úgy gondolja, hogy a pokolból is kijöhetnének a kárhozottak, de olyan az érzelmi állapotuk, hogy Isten fáj nekik, még ha láthatatlan, akkor is. Inkább a pokolban maradnak. Ha lenne ott gyóntatószék, akkor a papon kívül nem lenne ott senki.

A másik, hogy nem tudjuk, hogy lesz az kezelve, hogy valakinek az összes ismerőse elkárhozik. Ez tényleg elég kérdéses.

2018. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Annyi a valóságalapja, mint úgy általában a túlvilágról alkotott képeknek. Mi keresztények ebben hiszünk, de még egyikünk se tapasztalta meg mi van ott.


Másrészt ne feledd, hogy egyedül Isten tudja ki hova kerül, miből gondolod, hogy a példádban említett fiktív szereplő elkárhozott?


Egyébként ezek a teológia szerint sokkal inkább állapotot jelölnek, mint konkrét térben és időben lévő helyeket. Így például nem is értelmezhető az a felvetésed, hogy hány órát szenvednek ott, hiszen ott nincsenek se órák, se percek.

2018. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezek az istenhit, vallás kérdéseivel foglalkozó teológia fogalmai, ennek megfelelően kell kezelni őket. A valóságalap az emberi tudat mélyén rejtőzik és az életszemléletben, egyéni lelkiismeretben gyökerezik. Ha valaki jóvátehetetlen bűnt követ el, az élete végéig mardossa.
2018. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Annyit kell tudni erről, hogy Isten tudja, hogy hibázunk vagy bele keveredünk a rossz körbe, és bűnöket követünk el. Ő ezt tudja. Ki kissebbeket ki nagyobbakat mégsem ez számít. Ő azt várja tőlünk, hogy magunktól mit sem sejtve, mi mindazt amit tettünk rossz dolgokat megbánjuk, teljes szívünkből és megbocsájtást kérjünk iSTENTŐL. Rá kell jönnünk hogy az egész hit jelentése a szeretet és minden ami jó..


Egy öngyilkos is lehet a mennyországban. Ha abban a pillanatban mikor megtette megbánta. Megbánta és ezáltal a mennyországba kerül. Mert akkor ő jó ember. A rossz ember ugye nem bánja meg a rossz tetteit. Sose fogja megbánni. Ő a pokolra fog jutni. Tudom elítélendő de ha valaki gyilkol és megbánja, megbocsájtást kér és jó ember lesz ő is a mennyországba kerül. Szóval az embereken múlik melyik életet válassza. A szeretteidbe meg nem láthatsz bele, ki kerül majd oda a mennyországba.

2018. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Másrészt ne feledd, hogy egyedül Isten tudja ki hova kerül, miből gondolod, hogy a példádban említett fiktív szereplő elkárhozott?"


Azért, mert a Biblia leírja, hogy öngyilkos ember nem kerülhet a Mennyországba!

2018. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Szerintem egyszeru . Vannak jo es rossz dolgok ezek a dolgok csak is Istentol(jo dolgok) ,Satantol( rossz dolgok) szarmaznak kulomben ertelmetlen lenne az h, tortenjenek rossz dolgok vegulis mi iranyitjuk az eletunket ak de a roszat nem
2018. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Vannak videok ahol megtufhatod a kerdesedre a valaszt.

[link]

2018. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Isten a szavában nem ír ilyet, és nem is hozott létre kínhelyet.

Lássuk:

"pokol' A Görög Hádész, és a Héber Seol szóból fordították, jelentése az emberiség sírgödre. Ahova a halottat eltemetik. Amikor Ádámék rosszat tettek a következőket jelentette ki nekik Isten:


(1Mózes 3:17–19) 17 Ádámhoz pedig így szólt: „Mivel hallgattál feleséged szavára, és ettél a fáról, amelyről azt parancsoltam: »arról ne egyél«, átkozott legyen a föld miattad. Gyötrelmes fáradozással fogod enni termését életed minden napján. 18 Tövist és bogáncskórót fog neked teremni, és mezei növényeket kell enned. 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”


A büntetés a halál, vagy is visszatérés oda, ahonnan jött. További büntetés nincs. Hiszen megszűnt létezni

A nem létezőt pedig nem lehet megkínozni.


"mennyország": Ez viszont létezik, de nem az emberek számára.Ez a hely Isten és a hűséges angyalai tartózkodási helye, mivel Ők más rendeltetésben élnek, mint mi emberek.

(Zsoltárok 115:16) 16 Az egek Jehova egei, De a földet az emberek fiainak adta.


(Júdás 5, 6) . . .. 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére.


Isten nem engedélyezi, és nem is fogja jóvá hagyni, hogy az emberek innen oda vándoroljanak, vagy akár az angyalok tegyenek ilyet. Egyszer megtörtént, hogy a gonosz angyalok lejöttek, de ennek az özönvíz vetett véget. Soha többé nem tehettek ilyet.


Jézus arra tanította a követői, hogy így imádkozzanak, illetve, ezt kérhetik Istentől:

(Máté 6:9, 10) . . .. 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.


Isten az égből vezeti az embereket, ezért hívják égi királyságnak, vagy mennyországnak.

Neki a teremtéskor az volt a szándéka, hogy az emberi teremtményei a nekik létrehozott Földön lakjanak. S ezt szándékozik visszaállítani. Ezért is kérjük, hogy az akarata a Földön is valósuljon meg.

Velünk vagy nélkülünk de nem fogja senki ebben megakadályozni.

2018. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Isten a szavában nem ír ilyet, és nem is hozott létre kínhelyet."


Á nem, csak a Biblia világosan leírja a sátán és a rossz emberek a tüzes tóba vettetnek.

2018. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


az a pokol és a mennyország-értelmezés, amit te leírsz, az egy lehetséges értelmezés a sok közül. Neked megfelel ez? Úgy értem, kibírja mindazon kérdések próbáját, amit fel tudsz tenni a pokollal és a mennyel kapcsolatban, ellentmondásmentesen?

2018. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!