Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én csak azon gondolkodom, ha...

Én csak azon gondolkodom, ha létezik az a jóságos, igazságos Isten, mit követhették el hogy nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés
Ha létezik, miért nem segít hogy legalább tudjam merre van a helyes út?
2018. aug. 6. 07:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Segít Ő, pont ezzel, hogy rádöbbent, hogy a boldogság nem az anyagi, materiális dolgokban keresendő.

Az igazi boldogság az a szeretet! A feltételek nélküli szeretet.

2018. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ez így van, pontosan ezt szeretném, semmilyen anyagi dolog nem érdekel és nem tud boldogítani. De nem kapom meg.
2018. aug. 6. 07:42
 3/26 A kérdező kommentje:
És ha felandnám, Istennek nem lenne bűntudata hogy tönkretett egy életet? Vagy erre is van valami szöveg, hogy a mindenható ezt az én érdekemben teszi?
2018. aug. 6. 07:47
 4/26 anonim ***** válasza:

Éppen azzal segít, hogy felismered: boldogtalan vagy, ezzel felismerted, mi boldogítana, mi tenne boldoggá.

Szabad akaratot adott, tehát tehetsz boldogulásod érdekében.

Ha közreműködésed nélkül Ő tenne boldoggá, elvárnád a sült galamb szádba repítését is.

2018. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Tönkretett egy életet? Vagy inkább rádöbbentett, hogy ez az anyagi létezés értelmetlen, céltalan, és destruktív?

Na és persze ki mondta, hogy csak ez az egy életünk van?

Az, hogy ilyeneket kérdezel, mondassz, az igazi emberi intelligenciára vall! Kár, hogy kevés a hozzád hasonló okos ember!

2018. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Biztos hogy hatványozza a rossz hangulatomat a kialvatlanság,...
2018. aug. 6. 08:28
 7/26 A kérdező kommentje:
Ha lehetne egyetlen kívánságom, az lenne hogy legyek hülyébb és kevesebbet gondolkozzak, sokkal egyszerűbb lenne boldog lenni.
2018. aug. 6. 08:37
 8/26 anonim ***** válasza:
Ez igazából Isten kegye, akár mennyire is méregnek tűnik!
2018. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság szerintem erősen fokozza a depressziót. Jól értem, hogy a szorongás a bajod és nem tudsz feloldódni, közvetlen lenni, amilyen lenni akarsz?
2018. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#9 Részben szorongás, de inkább nevezném céltalanságnak. Szerintem még a vak is látja rajtam ezt. Akármit csinálok, mindig elgondolkodom hogy mi értelme van egyáltalán ennek. Nem tudok örülni már semminek úgy mint régen. Olyan vagyok mint a farkába harapott kígyó, nem várhatom el hogy valakit is érdekeljek így, amikor sokszor magamra se vagyok kiváncsi. Igen, vannak pozitív tulajdonságaim, de mit érek vele egyedül, magamnak nem kell semmit bizonyítanom.
2018. aug. 6. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!