Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a keresztényeknek...

Szerintetek a keresztényeknek melyik a megfelelőbb, előnyösebb a liberális vagy a konzervatív kormány?

Figyelt kérdés
Észre vettem, mintha az Amerikai származású neoprotestánsoknak jobban bejön a liberális vezetés, mintha őket nem szidnák annyira...
2018. aug. 8. 22:08
1 2
 1/16 szp72 ***** válasza:
23%
A liberális kormányok idióta hülyeségeitől ments meg Uram minket!
2018. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
nemtudom, én "neoprotestáns" vagyok, és konzervatív. Bár a jobboldal kezd egyre undorítóbb lenni nekem... de nem tudom hogy jön ez a valláshoz. semmi köze hozzá szerintem.
2018. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
A keresztényeknek tökéletes a Fidesz-kormány.
2018. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
egyértelmű hogy egy konzervatív. A liberalizmus nem áll ki a keresztény értékek mellett és a keresztények mellett sem. Sőt szinte keresztény ellenes, ezért előbb-utóbb megfog bukni, mert ahogy megbukott a keresztény ellenes nacizmus és kommunizmus úgy ez is meg fog bukni
2018. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem ezen múlik. Lásd a mostani kormány jobboldali, konzervatívnak, sőt kereszténynek vallja magát, de rosszabb már aligha lehetne. Legalább is demokratikus keretek közt nem.
2018. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Pedig Amerikában épp a fehér neoprotestánsok és a mormonok a legfontosabb bázisa a Republikánus Pártnak!


(A hagyományos protestáns és katolikus egyházakban meg durván fele-fele...)

2018. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Amerikában az egyház nem arra épült, honnan tud minél gátlástalanabbul minél több állami támogatást bespörni. Nekik mindegy, ki van kormányon, mert a hívek - meg a kevésbé hívő üzleti kapcsolataik - szépen eltartják őket.
2018. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Krisztus követői, nem foglalnak állást egyetlen emberi kormányzat mellett sem. Hiszen Isten királyságáért imádkoznak, és ezt várják a Földre is.


Lehet nyugodtan nullázni.....:)

2018. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%
Krisztus követői állást foglalnak, és az evangélium ügyének inkább megfelelő politikai erőt támogatják, amíg valóban jobban megfelel az evangélium ügyének. A liberalizmus antikrisztusi folyamatokat preferál és generál, aminél még a korrupció is jobb, nem mintha a liberalizmus nem volna ugyanolyan korrupt, legfeljebb ügyesebben szemfényvesztenek, mivel jobban be tudnak ágyazódni a társadalomba, és számos civilnek aposztrofált szervezet kusza háteret biztosít a számukra.
2018. aug. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

Én is észrevettem már, hogy a neoprotestánsok nagy többsége liberális (régebben komcsik voltak). Bibliával szembemenve szidalmazzák a regnáló kormányt. Pedig észrevehetnék, hogy az általuk erősen kedvelt liberálisok gyűlölik Jézust és a Bibliát.

Meg van írva, hogy a nép vezetőit nem lehet szidalmazni, így egy kereszténynek mindegy, hogy ki van hatalmon, a Jézus-ellenes libsik, vagy az álkeresztény/kultúrkeresztény konzervativok. Én a konzervatívokra voksolnék, ha muszáj volna

2018. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!