Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már sohasem ismerhetjük meg...

Már sohasem ismerhetjük meg azt a népvallást amit Árpád magyarjai hittek?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Mivel a magyarságtól teljesen idegen judeokereszténység (az élükön a hitehagyott Vajkkal) és a népünk ellenségei a mi vallásunk egykori intézményrendszerét lerombolták, vagyonát elrabolták, vallásos rituáléit betiltották, papjait legyilkolták, híveit üldözték, ráadásul pedig még a történelmi szerepét és az emlékét is meghamisították eredeti vallásunknak, így pedig elég nehéz dolog lesz megismerni Ősi Hitünket.


Ajánlott olvasmány:

[link]

[link]

2018. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem. Pont annyira, mint bármi mást. Széles irodalma van, mint bármi másnak. Csak képesnek kell lenni olvasni és érteni.
2018. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy "Árpád magyarjai" sem voltak egységesek hitben. Például ismert tény, hogy még jóval a honfoglalás előtt Bizánc térítőket küldött, akik elég sikeresen végezték feladatukat, több magyar főúr is felvette a keresztény hitet. Ezen felül a honfoglaló magyarokkal például sok zsidó is érkezett, sőt mohamedánok is. Tehát láthatod, elég színes a paletta.


Gondolom te a magyarok régi pogány vallására gondoltál kérdésedben. Nos azt már sosem fogjuk teljes mértékben megismerni. Persze lehet következtetni dolgokra sírokból, más népek beszámolóiból, magyarokhoz hasonló népek vallásából, de botorság lenne azt gondolni, hogy ezen következtetések teljes mértékben megfelelnének a valóságnak. Az sem sokat segít, hogy a magyaroknak nincsenek írásos emlékeik, mivel nomád népként nem foglalkoztak ilyesmivel.

2018. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne ismernénk? Tengrizmus volt néhány magyaros jellegzetességgel amik ott vannak a mesékben, mondákban, népszokásokban.
2018. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as. Igen, tudom ,hogy már ismerték és talán követtek más különböző vallásokat, azért írtam a kérdésembe, hogy "népvallást". Ment a zöld pacsi! :)
2018. aug. 12. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem mondd, hogy soha. Ha előkerül valami forrás véletlenül valahonnan, akkor megismerhetjük jobban. De mivel ebből a korszakból elég kevés forrásunk van, így kevés az esély.
2018. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a magyar őstörténelmet, hazánk létrejöttének idejében történt események egyik kedvenc témám. Ismerem nagyjából a régi hiedelmeket is.

De a hitehagyott Vajk nélkül ez az ország nem jöhetett volna létre.

Kereszténység a legfontosabb része a magyar kultúrának, a magyarság igazi összetartó ereje, ez az igaz hit, ami átsegítette a nemzetet a véres történelmen keresztül.

Pogány sámánizmus, aligha vette volna fel a harcot a körülöttünk lévő hatalmas muszlim, és még hatalmasabb keresztény erők ellen a középkorban például.

2018. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

#7


Sajnos te is csak a katolikus egyház hazugságait ismétled. Az általam linkelt cikkben részletesen el van magyarázva, hogy ez miért téves. Pont, hogy azután lettünk ennyire elesett nemzet miután ránk erőszakolták a judeokeresztényéget, odáig Európa nagyhatalma voltunk és mndenki rettegett tőlünk.

Most nem írok le ide mindent, de a cikkben részletesen le van írva.

2018. aug. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem, te nem látod a lényegét! A kereszténység nélkül (amúgy protestáns vagyok ha már itt tartunk) semmi nem lenne.

Mert azért jöhetett létre abban a helyzetben Magyarország, mert felvette Szent István a kereszténységet. Ennélkül nyugatról eltapostak volna.

Az, hogy magyarul beszélsz, és van magyarként saját országod,ezt ennek köszönheted. A kerszténységnek.

És hidd el utánajártam a dolgoknak, nem a templomban, és nem is az iskolapadban rágták a számba. (25f mielőtt azt mondanád, hogy idősebb generációba táplált propagandáját nyomatom)

2018. aug. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
de megígérem holnap áttekintem a linkeket. Aztán majd én is küldök, ha érdekel hogy még is mit jelentett a magyarságnak a kereszténység
2018. aug. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!