Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi miatt alakult ez ki nála?

Mi miatt alakult ez ki nála?

Figyelt kérdés
Ted Bundyról van szó. Ugye ő keresztény családban nőtt fel. Jó módban éltek,mindig eljártak templomba. A szülei sose tanították őt erőszakra,nem volt bántalmazva gyermekkorába mégis sorozatgyilkos lett. Annyit mondott az interjúban hogy "Teljes mértékben felelősséget vállalok a tetteimért és elfogadom Isten bocsánatát." Akkor ő most a mennyországban van?
2018. aug. 15. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem nincs a mennyországban. A halottak a feltámadásra várnak, Isten határoz arról, hogy Krisztus milleniuma alatt kik kaphatják vissza az életüket
2018. aug. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felelősséget vállalt, na és? Ez nem megbánás és semmiféle bűnbánatot nem láttam rajta, így Isten hogyan is tudna neki megbocsátani?
2018. aug. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz hogy nem bánja a tetteit viszont az sokszor igaz hogy disszociális személyiségek szoktak vallásossak lenni(pszicho-.szociopata,nárcisz)? Ti találkoztatok már ilyen emberrel vallási közösségekben? Vagy nem volt annyira feltünő?
2018. aug. 15. 07:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokakról beszél a Szentírás, akik a mennyben vannak, például a Jézus halálakor feltámadt szentek, vagy a Jelenések könyvében az üdvözültek serege, az ószövetségi atyák, mint Ábrahám, Izsák és Jákob, a jobb lator, stb... Viszont igazából szinte senkit se nevez meg (Júdás esetében azért erősen utal), aki a pokolra jutott. Ezért láthatod azt, hogy számos üdvözült szentet neveznek meg a keresztények, viszont sose emlegetnek elkárhozottakat. Jogosan, mert Isten ítél, a kárhozat pedig az örökkévalóságra szóló ítélet.

Ezért én se merném azt mondani, hogy elkárhozott az illető, mert egyedül Isten ismeri az emberi szívet és elmét. Olyan bűn pedig nincs, amit Isten ne lenne képes megbocsátani.


Viszont ez nem jelenti az, hogy mindent meg is bocsát. Hogy egy példával éljek, Isten képes lenne fél mázsa aranyat teremteni a szobám közepére, de aligha fog.


"elfogadom Isten bocsánatát"

Nem tudom, hogy a fordításod sikerült gyengére, vagy valóban így hangzott. De ennek fordítva kéne lennie. Az elkövetőnek kell bocsánatot kérni, amit Isten elfogadhat, nem fordítva. Hiszen Isten nem tett semmi rosszat.

Sok hívő, amikor őszinte szívvel ráébred korábbi bűnösségére, bűnbánata keserves sírásban tör fel. És most közel sem gyilkosságról beszélek. Biztos az illetőben is valódi bűnbánat ébredt?

A katolikus hit szerint pedig még ez sem elég. Ahogy már az ószövetségi írásokban is látjuk, az őszinte bűnbánat csak az első lépés. Ezt követi a jóvátétel, vagy penitencia. Persze feltámasztani nem tudja az áldozatokat az elkövető, de valóban megváltozott annyira, hogy a bűnbánat cselekedetekben is megnyilvánuljon?


Beleolvasva életrajzába én ezekből semmit se látok. Keresztényként nem illő senkit se kárhoztatnunk, de erősen gyanítom, hogy ő már nem börtön béli büntetését tölti, hanem az örök időkön át tartót Isten ítélete által.


Remélem nem gond, hogy ilyen hosszasan ragoztam a dolgot, de talán így érthetőbb az egész.

2018. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

"sokszor igaz hogy disszociális személyiségek szoktak vallásossak lenni(pszicho-.szociopata,nárcisz)?"


Szerinted a vallásos emberek többsége elmebeteg??????

Ezt honnan vetted? Készült-e valamilyen kutatás vagy tanulmány ami azt állítja, hogy a vallásosak nem beszámíthatóak? Vagy csak magadtól, szimpla unszimpátia alapján gyalázod a vallásos embereket?????????

Te melyik csoportba tartozol? A beteg elméjűekhez vagy a beteg elméjűekhez???????

2018. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy beteg elméjűek. Nem mindd az. Vannak olyan pszichopaták akik könnyen beilleszkedtek a társadalomba és nem az a "gyilkos" fajta hanem a normális. Nem beszélek hülyességet mert egy terapeuta mondta nekem.
2018. aug. 15. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy szimplán szociopata.
2018. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy lópata.
2018. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!