Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon tényleg ennyi...

Magyarországon tényleg ennyi szektás van, vagy csak a gyakorin felülreprezentáltak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak itt gyakorin vannak túl sokan, a valóságban elég kicsi a számuk. Hogy őszinte legyek, én élőben a standoknál ácsorgó jehova tanúin kívül nem találkoztam még más szektásokkal, pedig nem élek burokban.
2018. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez olyan, mintha az alapján szűrnéd le, hogy milyen sok Bieber rajongó van az országban, hogy egy Bieber fan site-on mennyi Bieber rajongó van.
2018. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg tényleg elég sok szektás van.


A neoprotestán szekták alapból elég gyorsan szaporodnak. Az olyan zárzkörű szekták meg, mint pl. a Jehova tanúi (akik nincsenek sokan) még pluszban emelik ezt a létszámot.

2018. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok van, csak általában rejtve tevékenykednek. A szekta "érzés" általában pontosan azért egyre népszerűbb, mert az átlagosnál is jobban éreztetik az emberrel, hogy kiválasztott, valamiféle igazságra ébredő, aki a csúnya rossz egyházakból végre kilépett, és most már a megfelelő, és természetesen egyetlen-igaz gyülekezetet megtalálta.


Az teljesen mind1, hogy mind a kb 100000 másik ilyen szekta is ugyanezt gondolja magáról. Semmi más nem kell hozzá, csak egy jó karizmatikus vezető, aki aztán képes elhitetni a magukat kiválasztottnak hitt személyekkel szinte bármit.


Pont az elmúlt napokban jártam a régi iskolámban, kb 15 éve jártam oda iskolába, ma már nem működik iskolaként, hanem mindenféle tárolókat, és néhány szabadidős tevékenységnek ad otthont, tehát a kb 30 osztályterem valami módon felhasználva lett. Az egyik ajtóra tekintettem, ahogy a folyosón sétáltam, és megláttam egy gyülekezetnek a feliratát az ajtóra, hogy xy gyülekezet Isten tisztelet terme.


Gondolhatod, hogy meglepődtem. Fogalmam sem volt, eddig, hogy ez a xy gyülekezet jelen van a mi városunkban, pedig eléggé informált vagyok az itt történő dolgokkal. És ha éppen nem arra lett volna dolgom, lehet sosem tudom meg, hogy egy régi iskolában, az egyik termet éppen Isten tiszteletre használja, egy olyan gyülekezet, amiről hallani sem lehet itt a városban.


Tehát gondolhatjátok mennyi ehhez hasonló gyülekezet van szint rejtve az emberek elől.

2018. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Ez attól függ melyik felekezetet, közösséget sorolod a szekták közé. Ha A lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló 2011. évi CCVI. törvény Melléklete szerint felsorolt - az Országgyűlés által elismert - magyarországi egyházakon, vallásfelekezeteken és vallási közösségeken kívüli közösségeket, akkor nagyon csekély a számuk.


Üdv. Péter

2018. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

A 2011-es népszámlálás szerint 3,8 millió katolikus, 1,1 millió református, 215 ezer evangélikus és kb. 12 ezer ortodox van (ha összeadjuk őket). A szekták közül a legtöbben Jehova tanúi vannak 31 ezer fővel. A hitgyüli 18 ezer. És van még 21 ezer egyéb protestáns (akik nem anglikánok, nem baptisták, nem adventisták, nem pünkösdisták, nem metodisták, tehát nem tudni pontosan, hogy mik).

Szóval statisztikailag ezek a szekták messze elmaradnak mondjuk a katolikus vagy a református létszámtól. Itt felülreprezentáltak (szerintem). Meg sokszor az utcán is.

Sok helyen vannak ilyen zenélős eseményük, én is kb. kéthetente látom a Blahán vagy a Keletinél, hogy mikrofonba üvöltöznek, hogy Jézus szeret. (itt egyúttal megkérdezném, hogy ők kik lehetnek, mert még nem jöttem rá.. ha van infó, szívesen várom.) Persze, ezek jó hangos dolgok, de hány embert szólítanak meg valójában?

2018. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
az a baj, hogy az emberek fejében, és itt gyakorin is, ha nem katolikus, vagy református vagy (és még egypár kivétel) akkor simán szektásnak számítasz...
2018. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Akkor jelentősen csökkent a Tanúk létszáma, mert a saját Honlapjuk szerint jelenleg 21,853-an vannak Magyarországon: [link] :-)


Üdv. Péter

2018. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
U.i.: Ezeket a 2011-es statisztikai adatokat innen vettem: [link]
2018. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére ez a fórum csak kis minta és itt tűnnek soknak, valójában nincsenek túl sokan. Tudod ők a hangos kisebbség.
2018. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!