Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Négerek és távol-keletiek...

Négerek és távol-keletiek lehetnek zsidók?

Figyelt kérdés
Még egyszer sem láttam zsidó négert, vagy zsidó távol-keletit. Miért? Amikor a zsidó egy vallás, amit bárki felvehet. Akár én is felvehetném, és akkor már én is zsidó lennék.
2018. aug. 16. 13:14
 1/5 October15 ***** válasza:
11%

Én meg pl nem láttam még keresztény fehér embert. Beszéltem már velük, hallottam már róluk. De "látni" még nem láttam. Hogy látod, hogy ő zsidó vallású? :D

Amúgy felveheted, bár egy sztori alapján a rabbi lazán megpróbál lebeszélni róla. :D


Amúgy a zsidóságnál anyajog van. Ha az anyád zsidó akkor te is tehát ha egy néger vagy ázsiai férfi ideális esetben házasság után gyereket vállal egy zsidó nővel akkor a gyerekük zsidó lesz és jó esélyjel a vallást is tartani fogja legalábbis gyerekkorában.

2018. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Néger zsidók vannak, a falassák:


[link]

2018. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2018. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a zsidó az nem csak vallás, hanem népcsoport is. Az előbbit fel lehet venni, utóbbit nem.

Ezért van sok ember, aki zsidónak vallja magát, holott ateista.

2018. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vallási elgondolás szerint anyai ágon (na persze a kutya nem ellenőrizte végig azokat a vérvonalakat) kell zsidónak maradni, apai ágon meg aztán bejöhet 600 marslakó is, akkor is zsidónak számít a gyerek. Aki természetesen már 101%-ig marslakónak fog kinézni. Minthogy a zsidó diaszpóra a világ számos tájára elkerült, és elegyedett, ezért szinte mindenféle ember előállhat azzal, hogy ő zsidónak tartja magát.


A nemrégiben kivándorolt 200 ezres bukharai tömbben például lehet mongoloid zsidókat is szemezgetni, ha hiányolná valaki...


Ez a bárki "felvehet", ez egy olyan dolog, hogyha "felveszed", liberálisabb zsidók közt majd hangoztathatod magad zsidónak, ultraortodox körökben meg maradtál levegő, több nem.


Akik hódító-típusú keresztény vagy mohamedán világban szocializálódtak, azt hiszik, a vallások felvehetőek. Nem, a vallások alapvetően nemzetvallások, idegeneknek nincs dolguk vele. A vallásnak sincs dolga idegenekkel, rájuk nem akar vonatkozni sem. A hódító vallások akarnak mindenáron mindenkire vonatkozni. Pont, mint a gyarmatosító birodalmak. Annak tükörképei ugyanis.

2018. aug. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!