Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a Jehova tanúi Bibliát vagy a kiadványaikat olvasok, elfog egy különleges jó érzés, ellenben a Károli Bibliával szemben, lehet ez az igazi vallás, mással is volt már hasonló?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Tanú kérdező!

Ez nem a reklám helye! Köszönjük!

2018. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Következő kérdésednél legyél kevésbé átlátszó. Tudod ez is egyfajta hazugság, ami pedig bűn.

Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak.... Egy 19. század végén alakult szekta aligha lehet igazi vallás. Jehovás fordítás elég sokáig nem volt, ti addig meglévő más fordításokat használtatok.

2018. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem vagyok tanú, jelenleg egyik felekezethez sem tartozom, hanem keresem az utamat....
2018. aug. 16. 17:45
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

kedves kérdező.

engem is elfog a különös jó érzés ha olyanokat hallok, hogy

rengeteg jehova bibliát dobtak ki a szemétbe vagy égettek el. ezzel szemben károli bibliáról még hallani sem hallottam ilyet, így gondolom igazi valláshoz több köze lehet mint a szekta tüzelőé.

2018. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Remélem, hogy tiszta szívvel tetted fel a kérdésedet. Hogy Tanú vagy, vagy sem, azt nem tudhatjuk, messziről jött ember azt mond amit akar.

Azonban ezzel a kérdéseddel, másokat haragra ingerelsz, a Tanúkat pedig gyűlölet, és megvetés tárgyává teszed.


Egyébként ha úgy érzed ahogy írtad, Mi, De legfőképp Jehova, Krisztus, és az angyalok nagyon örülünk ennek az érzésednek. Nem Te vagy az egyetlen, sokan, Akikkel beszélgetünk ezt személyesen mondják el nekünk.

2018. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Tartozz inkább Jézushoz, hogy élj. De úgyis azt csinálsz, amit akarsz. Szabad akarat van.
2018. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert az Új Világ Fordítást a Jehova Tanúi tanításaihoz igazították, emiatt nem kerülnek elő olyan igehelyek, amelyek ellentmondanának neki.

Az eredetit nem olvashattad, mert nem ismered azokat a nyelveket, ezért simán elhiszed, amit a Vezető Testület éppen mond.

2018. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Vidiripi


"Azonban ezzel a kérdéseddel, másokat haragra ingerelsz, a Tanúkat pedig gyűlölet, és megvetés tárgyává teszed."


Némi igazság lehet ebben is. De ettől függetlenül is van rengeteg olyan dolog amelyek sokkal jobban ingerlik az emberek a tanúkkal kapcsolatban!


- S hogy a kérdésre is válaszoljak!

A Károli Bibliával szemben soha nem volt ellenérzésem. De nekem is volt olyan időszakom amikor rengeteg Őrtornyos kiadványt olvastam és jó érzés volt olvasni. De ez már nem így van!

Azóta rengeteg minden megváltozott! Rengeteg pontos ismerethez jutottam hozzá!

2018. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"... a Tanúkat pedig gyűlölet, és megvetés tárgyává teszed."


Ehhez a Tanúknak nincs szükségük külső segítségre, megy ez nekik önmaguktól is.

2018. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert buta vagy, és érzelmi döntéseket hozol.


A jehovista Biblia kukába való szemét, hiszen számtalan helyen megmasították az Igét, ott, ahol az a tanítasaiknak ellent mondd.


Károli Gáspár ezzel szemben alázatosan, - és a történelmi helyzet illetve magánéleti tragédiák miatt - fájdalmasan készitette a forditását, hogy a magyar nép kezébe tudja adni azt.


Kàroli fordítása sem tökéletes, de szívből készítette, nem pedig olyan sunyi szándékból, mint az Őrtorony szervezet.

2018. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!