Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus urunk hányban fog...

Jézus urunk hányban fog eljönni hozzánk másodszorra?

Figyelt kérdés
Egy körülbelüli évszámra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek a történelem jelen álláspontja alapján mikor fog újból eljönni.
2018. aug. 16. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már sokan jósolgattak a történelem során, akár csak az elmúlt 1-2 évszázadban is. Miért kéne az ő hibájukba esni? Bele kell törődni, hogy egyedül Isten tudja.
2018. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A jelenések könyve alapján, Jézus visszajötte királyként már megtörtént, csak még a begyűjtő munka van folyamatban.

(Zsoltárok 110:2) . . .„Menj, győzedelmeskedj ellenségeid között!”


Amint lehet olvasni, először még az ellenség között fog sikert aratni, és nem azt, hogy fölöttük.

Ez összhangban van a vers lábjegyzetében leírt versel, amit a jelenések könyve ír

(Jelenések 6:2) 2 És láttam, és íme, egy fehér ló; és a rajta ülőnél íj volt, és koronát adtak neki, és kivonult győztesen, és hogy teljessé tegye győzelmét.


Jézus jelenléte, a jelenések könyve alapján már akkor biztos, amikor a másik 3. lovas is "vágtázik". Ezért amikor a világméretű háborúk, földrengések járványok, tartanak, Jézus is itt van. De még csak a begyűjtő munkát támogatja. Másba még nem avatkozik.

2018. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit értesz "bélyeggyűjtő munka" alatt?
2018. aug. 16. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem írtam bélyeggyűjtést, begyűjtést írtam.


Mit értek ez alatt?

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

2018. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félreolvastam :/
2018. aug. 16. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"A jelenések könyve alapján, Jézus visszajötte királyként már megtörtént, csak még a begyűjtő munka van folyamatban."


Ez valóban megtörtént, méghozzá 2000 éve, amikor megtestesült Jézusként. Csak olvasni kell a Bibliát és látszik. Ennek első jele a napkeleti bölcsek, akik leborulva imádták a megszületett Királyt. Virágvasárnap királyként hódolt előtte a tömeg, hozsannával üdvözölték. Pilátus előtt is kinyilvánította, hogy ő a Király, amikor Pilátust megerősítette kérdésében. De mi köze ennek a kérdéshez? Ebből nem lehet kiszámolni, se megsaccolni, hogy mikor jön el újra.

Persze megpróbálták különféle hamis próféták, így Miller szerint 1844-ben kellett volna jönnie, Russel szerint 1874-ben, az őrtorony jósolta már 1914-re, de 1975-re is, meg még számtalan jóslat volt rá, egyik se jött be.

2018. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Már többször megbeszéltük, hogy nem jósolt meg Russel semmit, teljesen más témában foglalt állást.


egyébként is maguk a Tanítványok is azt gondolták, hogy akkor ott helyre állítja az országot, és kiszabadítja őket a Rómaiak igája alól. S erről olvashatunk is, Ők sem mindent értettek meg elsőre.


De hát muszáj firkálgatni valamit....ugyi?

2018. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

(Cselekedetek 1:6) 6 Mikor aztán egybegyűltek, kérdezgetni kezdték őt: „Uram, ebben az időben állítod helyre Izraelnek a királyságot?”

(Lukács 24:20, 21) . . .. 21 Pedig mi azt reméltük, hogy ő az, akinek meg kell szabadítania Izraelt; igen, és mindezek mellett már harmadik napja, hogy ezek történtek.


Vagy is volt egy fajta "csalódás, és várakozás, aminek hangot is adtak.... és ez le lett írva.

Akkor hogyan lettek vezetve ezek az emberek?....


Jézus a megfelelő időben javított, nem azonnal....

2018. aug. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Igen, az apostolok és akkoriban sokan a zsidók közül fokozottan várták ezeket az eseményeket. De Jézus kijavította őket, sőt azt is elmondta, hogy senki soha nem fogja tudni ennek az idejét. Majd közel 2000 évvel később ennek ellenére is voltak akik dátumokat jósolgattak.

Egyébként jósolgatás, mert ha Jézus azt mondta, hogy egyedül Isten tudhatja idejét, akkor ha Miller, Russel és az őrtorony, vagy bármilyen más hamis próféta megfeszül is, akkor se fogja tudni. Ezzel szemben itt napra, hónapra pontos jóslatokat láthattunk. Amiket utána persze próbáltak szépíteni.

2018. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúi, nem jósolgattak, és nem is jósolgatnak. Azok a dátumok, amikre hivatkoznak, más témában aktuálisak, nem a "világvégében"

Sajnos sokan akik csalódásukat fejezték ki, mert másként gondolkodtak bizonyos beszámolókról, elterjesztették a hírt, hogy becsapták Őket, annak ellenére, hogy mások nem gondoltak a világvégével, és megmaradtak Isten mellett.

Nem régiben is felütötte a Tanúk között egy két ilyen személy, aki elkezdte híresztelni, hogy a tavai, emlék ünnep lesz az utolsó.

Őket helyre igazították, vagy fegyelmezték, mert az ilyen személyek miatt terjednek a valótlan hírek.


Ennek fényében, ezek a hírverések, nem állják meg a helyüket, de hát mindenki gondoljon amit akar.

2018. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!