Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tértek meg a pogányok...

Miért tértek meg a pogányok könnyen egy-egy, egy istenhitű valláshoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem agyalni azon, hogy miért terjedtek el az egy istenhitű vallások vagy miért lettek ezek elterjedtebbek, mint a több vallásúak. Nincsen sok opció ami szóba jöhet nálam, maximum az, hogy annó pápai vagy másik (pl) keresztyén segítséggel vallási háborúkat indítottak, más vallásúak ellen. Nem hiszem, hogy pusztán formalitásból váltottak vallást, mert mondjuk a német norse vallás egyszerűbb lenne, mint a keresztyén.

2018. aug. 16. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Az egyistenhívő vallások erőszakosan, tehát karddal terjedtek.

Persze ettől függetlenül megtérés is volt, de kitérés meg nem sok, mert azért halál járt.

Így aztán persze, hogy egy idő után nem maradt más, csak igaz hívő.

2018. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Az ószöveségben minden le van írva, és mindent meg fogsz érteni.
2018. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Molyember ***** válasza:
46%
Az egész több, mint a részek összege. Egy mindenható isten hatalmasabb, mint sok korlátolt együtt. Ezen kívül az ember könnyebben elfogad magának egy urat, mint sokat. Egyébként jó a kérdés.
2018. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

a 3-as jó, Arisztotelész. Annyit tegyünk hozzá, hogy erre minden nép, csoport rájött - és a politeistáknál is volt egy Főistenség. A kérdést egy másik megközelítésben is lehet mondani: miért váltotta fel az áldozati típusú vallásokat a lemondásalapú vallás? A hindut a buddhista, a sok áldozati vallást a keresztény? És azt is tudjuk, ez harcokkal járt (a buddhistáknál is). Nehezen mondanak le az emberek arról a kényelmes világnézetről, hogy feláldozok egy oltáron egy állatot- és minden rendben lesz, vagy a bűnbak hátára kötözöm a bűneim listáját, és kikergetem a pusztába. Nagyon más a rám váró feladat, hogy nincs egy ilyen lehetőség, én vagyok, akinek meg kell tisztítanom magam a bűneimtől - és lemondással az életet a Létbe emelni.


Nem könnyű.

2018. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

az előzőekhez René Girard könyvei ajánlhatók

[link]

2018. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2. Az jó, hogy le van írva, de én a Bibliát nem veszem készpénznek. Ráadásúl az Ószövetségben a zsidókról van szó igazán, tudtommal.


A vallást tényleg terjesztették háborúkkal is, de a 8-10 szd.ig nem volt annyira jelentős sőt, inkább vallás védő háborúk voltak, a mórok ellen Andalúziában és Anatoliában.


De még voltak hittérítők is, de azt nem értem miért térne meg egy ember akkoriban. Amikor a rítus az Ö nyelvén zajlott, a mitológiának nagyon fontos szerepe volt és nem igazán kérdőjelezték meg ezeknek a létezését.


Megnézem majd azt a könyvet, hogy hogy s mint.

2018. aug. 16. 22:21
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Alapvetően a monoteizmus magasabb rendű vallás, mint a politeizmus. Így érthető, hogy nagyobb rá a fogékonyság. Az erőszakos terjesztés, mint érv, azért hülyeség, mert pl a kereszténység akkor terjedt a legjobban, amikor a keresztények szenvedtek erőszakot. Ahol később térítettek, ott is sokkal nagyobb sikereket értek el az alázatos, sokszor életüket adó misszionáriusok, mint az erőszakosan téríteni próbálók.
2018. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Az ókorban a keresztenység nem üldöző, hanem üldözött vallás volt - legalábbis a milánói ediktum kiadásáig.


Aki akkor keresztény volt, az az életét kockáztatta. Tertullianus szerint a keresztények vére magvetés - minél többet ölnek meg közülük, annál többen lesznek - és így is volt.


A pogányok láttak valamit a keresztenységben, amit más vallásokban nem. Ez volt az ókorban.


A középkor más téma, abba most nem megyek bele. Max annyit jegyzek meg, hogy a keleti kereszténység más volt mint a nyugati (katolikus).

2018. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: a fentit csak azért írtam, hogy lásd: nem lehet mindent az erőszakos térítéssel magyaràzni.


(Én magam amugy nem vagyok keresztény).

2018. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert akik nem tértek meg, azokat megölték az istenük nevében...
2018. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!