Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit választana Krisztus?

Mit választana Krisztus?

Figyelt kérdés

Ha eljönne Jézus Krisztus a földre ismét..

A katolikus vagy a református egyházat választaná?



2018. aug. 19. 13:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

A keresztény teológia szerint az Egyház Krisztus titokzatos teste, nem hiszem, hogy neki kéne választani bármilyen felekezetet is.

Mondom ezt katolikusként.

2018. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyiket sem. Azokat az embereket választaná, akik elfogadták őt Megváltónak, akik ismerik és cselekszik az ő akaratát. Ő a pásztor.
2018. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

nem így lesz a választás...


"Csak az a kérdés, hogy amikor az Emberfia eljön, talál-e hitet a földön?” Lukács 18,8

2018. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Ateistaként, tehát elfogulatlan válaszolóként azt mondom, hogy inkább a reformátust. Jézus amolyan lázadó hippi volt, nem hiszem, hogy tetszene neki az elvilágosodott, anyagias katolikus egyház, és pl a szentek bálványként való imádása.
2018. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%

Egyiket sem. Ott van a Jelenések könyvében mit mond nekik.Meg az ószövben, hogy mit kell tennie az embernek, hogy egyáltalán lehetősége legyen.


De itt van a 10 szűz példázata is, az 5 bolod szüzet jelképezi a két egyház:


Máté Evangyélioma 25. rész


1.

Akkor hasonlatos lesz a mennyeknek országa ama tíz szűzhöz, a kik elővevén az ő lámpásaikat, kimenének a vőlegény elé.

2.

Öt pedig közülök eszes vala, és öt bolond.

3.

A kik bolondok valának, mikor lámpásaikat elővevék, nem vivének magukkal olajat;

4.

Az eszesek pedig lámpásaikkal együtt olajat vivének az ő edényeikben.

5.

Késvén pedig a vőlegény, mindannyian elszunnyadának és aluvának.

6.

Éjfélkor pedig kiáltás lőn: Ímhol jő a vőlegény! Jőjjetek elébe!

7.

Akkor felkelének mind azok a szűzek, és elkészíték az ő lámpásaikat.

8.

A bolondok pedig mondának az eszeseknek: Adjatok nékünk a ti olajotokból, mert a mi lámpásaink kialusznak.

9.

Az eszesek pedig felelének, mondván: Netalán nem lenne elegendő nékünk és néktek; menjetek inkább az árúsokhoz, és vegyetek magatoknak.

10.

Mikor pedig venni járnak vala, megérkezék a vőlegény; és a kik készen valának, bemenének ő vele a menyegzőbe, és bezáraték az ajtó.

11.

Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.

12.

Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket.

13.

Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, a melyen az embernek Fia eljő.

2018. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

5+


Jelenések könyve 2. rész


1. Az Efézusbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezeket mondja az, a ki az ő jobbkezében tartja a hét csillagot, a ki jár a hét arany gyertyatartó között:

2. Tudom a te dolgaidat, és a te fáradságodat és tűrésedet, és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és megkísértetted azokat, a kik apostoloknak mondják magokat, holott nem azok, és hazugoknak találtad őket;

3. És terhet viseltél, és béketűrő vagy, és az én nevemért fáradoztál és nem fáradtál el.

4. De az a mondásom ellened, hogy az első szeretetedet elhagytad.

5. Emlékezzél meg azért honnét estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd; ha pedig nem, hamar eljövök ellened, és a te gyertyatartódat kimozdítom helyéből, ha meg nem térsz.

6. De az megvan benned, hogy a Nikolaiták cselekedeteit gyűlölöd, a melyeket én is gyűlölök.

7. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az élet fájáról, a mely az Isten paradicsomának közepette van.

8. A Smirnabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Első és Utolsó, a ki halott vala és él:

9. Tudom a te dolgaidat és nyomorúságodat és szegénységedet (de gazdag vagy), és azoknak káromkodását, a kik azt mondják, hogy ők zsidók, és nem azok, hanem a Sátán zsinagógája.

10. Semmit ne félj azoktól, a miket szenvedned kell: Ímé a Sátán egynéhányat ti közületek a tömlöczbe fog vetni, hogy megpróbáltassatok; és lesz tíz napig való nyomorúságtok. Légy hív mind halálig, és néked adom az életnek koronáját.

11. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A ki győz, annak nem árt a második halál.

12. A Pergámumbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, a kinél a kétélű éles kard van:

13. Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, a hol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, a ki megöleték nálatok, a hol a Sátán lakik.

14. De van valami kevés panaszom ellened, mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak.

15. Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök.

16. Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

17. A kinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét, és a kövecskén új írott nevet, a melyet senki nem tud, csak az, a ki kapja.

18. A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, a kinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és a kinek lábai hasonlók az ízzó fényű érczhez:

19. Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.

20. De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

21. Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

22. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.

23. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.

24. Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, a kiknél nincsen e tudomány, és a kik nem ismerik a Sátán mélységeit, a mint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,

25. Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök.

26. És a ki győz, és a ki mindvégig megőrzi az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon;

27. És uralkodik rajtuk vasvesszővel, mint a fazekas edényei széttöretnek; a miképen én is vettem az én Atyámtól:

28. És adom annak a hajnalcsillagot.

29. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

2018. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

5+


A 10 szűzben való olaj, az nem mást jelent mint a Szent Lelket.


Ma Magyarországon egyetlen olyan egyház van, ahol Szent Lélek kkeresztség található, ami kötelező utolsó lépése annak, hogy valaki valódi keresztény embernek mondhassa magát.


Ez pedig a Hit Gyülekezet. Akár tetszik ez valakinek, akár nem, ez az igazság.

2018. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%

Az Effézusi gyülekezet azokra a közösségekre vonatkozik, ahol Szent Lélek keresztség található.

A Smirnabeli gyüleket a zsidóságot képviseli

A Pergánum beli gyülekezet a Reformátusokra vonatkozik

A Thiatirabeli gyülekezet a katolikusokra.

2018. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

8 Bocsánat a 8-as így jó:


Az Effézusi gyülekezet azokra a közösségekre vonatkozik, ahol Szent Lélek keresztség található.

A Smirnabeli gyülekezet a Jehova tanuit képviseli

A Pergánum beli gyülekezet a Reformátusokra vonatkozik

A Thiatirabeli gyülekezet a katolikusokra.

A Filadelfiai gyülekezet a zsidóságra

A Sárdisbeli gyülekezet a Buddhisták

A Laodiczeai gyülekezet azokat a keresztényeket jellemzi akik megakadtak, tudják, és tapasztalták, megismerték Isten valóságát, de a világ dolgai, az anyagiak , a küzdések miatt inkább vissza mentek a világban

2018. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Jelenések könyve 3. rész


1. A Sárdisbeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az, a kinél van az isteni hét lélek és a hét csillag: Tudom a te dolgaidat, hogy az a neved, hogy élsz, és halott vagy.

2. Vigyázz, és erősítsd meg a többieket, a kik haló félben vannak; mert nem találtam a te cselekedeteidet Isten előtt teljeseknek.

3. Megemlékezzél azért, hogyan vetted és hallottad; és tartsd meg, és térj meg. Hogyha tehát nem vigyázol, elmegyek hozzád, mint a tolvaj, és nem tudod, mely órában megyek hozzád.

4. De van Sárdisban egy kevés neved, azoké a kik nem fertőztették meg a ruháikat: és fehérben fognak velem járni; mert méltók arra.

5. A ki győz, az fehér ruhákba öltözik; és nem törlöm ki annak nevét az élet könyvéből, és vallást teszek annak nevéről az én Atyám előtt és az ő angyalai előtt.

6. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

7. A Filadelfiabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja a Szent, az Igaz, a kinél a Dávid kulcsa van, a ki megnyitja és senki be nem zárja, és bezárja és senki meg nem nyitja:

8. Tudom a te dolgaidat (ímé adtam elődbe egy nyitott ajtót, a melyet senki be nem zárhat), hogy kevés erőd van, és megtartottad az én beszédemet, és nem tagadtad meg az én nevemet.

9. Ímé én adok a Sátán zsinagógájából, azok közül, a kik zsidóknak mondják magukat és nem azok, hanem hazudnak; ímé azt mívelem, hogy azok eljőjjenek és leboruljanak a te lábaid előtt, és megtudják, hogy én szerettelek téged.

10. Mivel megtartottad az én béketűrésre intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, a mely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait.

11. Ímé eljövök hamar: tartsd meg a mi nálad van, hogy senki el ne vegye a te koronádat.

12. A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, a mely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.

13. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

15. Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

18. Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

19. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

21. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

22. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

2018. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!