Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az amit megkérdeznél...

Mi az amit megkérdeznél Jehova tanuitól? Nem a kötekedni, vágyók kérdéseit várom, hanem kik tényleg kíváncsaik, hogy minek az alapja a hitnézetük. Amennyibe lehet privát üzenetbe írjatok.

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem kíváncsi rátok, főleg itt az oldalon, ahol jól ismerünk titeket:


Isandor, Opendoor, Living Witness, grkaty, stb... csak hogy pár testvéredet említsem.


Volt már elég vita veletek, ott meg óriási mennyiségű Őrtorony irodalmat másoltatok be.


Ismerjük a tanításaitokat tehát eléggé.

2018. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te arra írtál ki egy kérdést, hogy mi mit kérdeznénk. Gratulálni tudok csak ehhez.
2018. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Én két kérdést tennék fel.Ha nem haragszol,bemásolom azokat a tanításokat,amik a kérdésem alapja és Jehova Tanui honlapjáról valók.


"Szorosan ragaszkodunk a Bibliában lefektetett mintához, amikor megtartjuk az Úr vacsoráját. Sokan úgy ismerik ezt az eseményt, mint úrvacsora, utolsó vacsora vagy Jézus halálának az emlékünnepe (1Korintusz 11:20). Ezzel szemben más felekezeteknek az Úr vacsorájával kapcsolatos hitnézetei és gyakorlatai nem a Biblián alapulnak."


Miért gondolják Jehova Tanui,hogy az Úrvacsorával kapcsolatban csak az ő hitnézeteik az igazak?Miért gondoljátok azt,hogy más felekezetek hitnézetei és gyakorlatai az Úrvacsorával kapcsolatban nem a Biblián alapulnak?

Pedig mi is azért tartjuk meg az Úr vacsoráját,hogy kifejezzük hálánkat,és megemlékezzünk arról a hatalmas áldozatról,amit az Úr Jézus értünk tett,amikor feláldozta magát értünk.


A második kérdésem az lenne,hogy:

"Amikor Jehova Tanúi részt vesznek az Úr vacsoráján, csak nagyon kis százalékuk fogyaszt a kenyérből és a borból. Miért?


Jézus kiontott vére „az új szövetség” alapja, mely felváltotta azt a szövetséget, melyet Jehova Isten korábban kötött az izraelitákkal (Héberek 8:10–13). Azok, akik tagjai ennek az új szövetségnek, fogyasztanak az emlékünnepen használt jelképekből. De nem fogyaszt belőle minden keresztény, csak azok, akiket Isten különleges módon hívott el (Héberek 9:15; Lukács 22:20). Ők együtt fognak uralkodni Krisztussal az égben, ám a Biblia szerint mindössze 144 000-en kapják meg ezt a kiváltságot (Lukács 22:28–30; Jelenések 5:9, 10; 14:1, 3).


Akiket elhívtak, hogy együtt uralkodjanak Krisztussal, csak egy „kicsiny nyáj”. Jehova Tanúi többsége azonban abban reménykedik, hogy egy „nagy sokaság” tagjaként örökké élhet majd a földön (Lukács 12:32; Jelenések 7:9, 10). Azok, akik földi reménységűek, nem vesznek magukhoz a kenyérből és a borból, de ők is kifejezik a hálájukat azért, hogy Jézus értük adta az életét."


Tehát a második kérdésem az lenne,hogy miért nem fogyaszthat a gyülekezetetek minden tagja a kenyérből és a borból az Úr vacsorán?Mi alapján határozzátok meg azt,hogy Isten valakit különleges módon hívott el?Mi alapján határozzátok meg azt,hogy a gyülekezetetek tagja égi,vagy földi reménységü?

Márk evangéliuma14/22

És mikor ők evének, vévén Jézus a kenyeret, és hálákat adván, megtöré és adá nékik, mondván: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

23

És vévén a poharat, és hálákat adván, adá nékik; és ivának abból mindnyájan;


Mindnyájan ittak abból a tanítványok is.És Jézus határozottan utasítja a tanítványait, hogy vegyétek és egyétek.Mindenki tudja hogy egy hívő életében nagyon fontos hogy részt vegyen az Úr vacsorán.Én ezeket a dolgokat szeretném megkérdezni tőled.

2018. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Baleset áldozata lett Jehova, hogy tanúskodni kell mellette?

Ki az a Jehova? Istennek nincs ilyen neve... Yahve esetleg...

2018. aug. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2018. aug. 24. 06:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kérdezném (már megtettem, de nem kaptam választ)miért pont Russelt választotta ki hű rabszolgának Jézus? Russel, aki a Gízai nagy piramisból számolta ki 1914-et, aki szabadkőműves volt, miért volt alkalmasabb erre, mint a sok más hűséges Istenhívő ember?
2018. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, gondoltam, hogy nem lesz válasz...
2018. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 haggaimester válasza:
Én azt kérdezném -Miért? Miért kellett egy szektához,relatíve fiatal szervezethez csatlakoznotok és bebetonoznotok magatokat oda? Bár mi is a válaszotok, Istent azonnal egy olyan státuszba emelitek ami neki nem tetszene. -Képzeljétek csak el, ha csak a kereszténység kétezer éves történelmét nézzük is, milyen Isten az olyan ,aki majd 2000 évet vár arra, hogy egy szakálas fószer végre megjelenjen és lehessen már végre hírdetni a nagy igazságát ,ami addig teljessen lehetetlen volt számára, csak ez a gyapotkereskedő volt képes arra amire még ő maga sem???? :):) Mindazok az ember milliárdok pedig évszázadokon át kénytelenek voltak a nagy lelki sötétségben un.hamis istenekhez imádkozni, mivel ugye nem volt még más, mert Jehova még nem állította munkába az ővéit? -Neharagudj egy ilyen lusta,tehetetlen,közömbös istent ki tudna elfogadni? Ennél még egy takarítónő is jobban intézte volna a dolgokat :)-Tehát miért? Miért adtátok el a lelketeket szolgának, ... egy ilyen Istenképnek? Gondolkozzatok emberek!
2018. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én azt kérdezem meg minden jehova tagtól, hogy


mikor kerülnek a vezetők a vénekkel együtt

mint egyedüli közvetlen felelős irányítók


családok elleni súlyos bűncselekmények miatt


örökre börtönbe ?

2018. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ebben a cikkben választ találsz mind a két kérdésedre, persze csak akkor, ha a bibliai idézeteket is elolvasod.

[link]


Azt is kérdezted, miért nem veszi minden keresztény magához az emlékjegyeket?

Krisztus az apostolaival kötötte meg a szövetséget, és mindazok az emberek, akikről a Bibliában azt olvasuk hogy keresztényekké lettek, mindannyian felkentek, hiszen ezt írja róluk a Biblia, ők mingannyian vesznek az emlékjegyekből. Hogyan válik valaki a vízben való keresztelkedés után felkenté? Nem emberek határozzák ezt meg! Pál apostol írt arról, ez hogyan történik, a Róma 8:15-17 verseiben:

"Mert Isten szelleme nem tesz minket rabszolgákká, hogy újra féljünk, hanem örökbe fogadott fiak vagyunk a szellem által, és arra késztet, hogy ezt kiáltsuk: „Abba*, Atyám!” Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is, igen, örökösei Istennek, és társörökösök Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt magasztaljanak is fel minket."

Ezt az érzést senki nem ismerheti csak az, akit Isten felken. Lehetnek tévedések, és valaki azt gondolja magáról, hogy ő felkent? Előfordulhat. Ezt ilyen alapon nem lehet eldönteni. Az az ember, akit Isten felkent, az pontosan tudja, felismeri Isten ehívását. Az ilyen embereknek ott van Pál intése és figyelmeztetése:1Koruntusz 11:26-29

"Mert valahányszor eszitek ezt a kenyeret és isztok ebből a pohárból, az Úr halálát hirdetitek, míg ő el nem jön.

Tehát aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy iszik az Úr poharából, semmibe veszi az Úr testét és vérét. Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy méltó-e rá, és csak utána egyen a kenyérből és igyon a pohárból. Aki úgy eszik és iszik, hogy nem ismeri fel, hogy az az Úr testét jelképezi, ítéletet von magára."

Tehát ítéletet von maga után az, ha valaki nem méltón fogyaszt az emlékjegyekből, a 30-as vers "halottnak" nevezi az ilyen egyént, mivel nem értékeli a szövetség vérét.

Nem tudom mennyire sikerült dióhéjban válaszolnom a kérdésedre...

2018. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!