Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Milyen temetkezési szokások/különbségek vannak különböző vallásoknál?

Elsősorban kereszténykörben érdekel. Van jelentősége annak, hogy a sírkőnél a fejrész milyen irányba néz? Pár napja láttam számomra furcsa módon "fordítva" néző sírt.(Fejrészen a név, és utána mögötte volt a hosszanti rész.)

Keress kérdéseket hasonló témákban: sírkő, temetkezés, temető

2018. aug. 21. 13:56  Privát üzenet  

A válaszok

A régi, huszadik század eleji sírköveken szokott úgy lenni (legalábbis én azokon láttam), de szerintem ez totál lényegtelen, semmi jelentősége, nem tudok ilyenről.

Katolikus vagyok amúgy.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. aug. 21. 14:00 Privát üzenet
A sírkőnél a fejfa abba az irányba néz, amerre az elhunyt feje található. Hogy most ez a sír közelebbi vagy távolabbi oldalán van, ha szemben állsz vele, annak nincs jelentősége. Mint előttem írták, régen inkább a közelebbi oldalon volt a fejfa, mostanában inkább a távolabbin. Lehet neked az volt "fordított", másnak pedig az lenne a megszokott. Teljesen mindegy.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. aug. 21. 14:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz. :)

# 3/3Időpont 2018. aug. 21. 15:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mik az alapvető eszmei különbségek a következő protestáns felekezetek/irányzatok között? Hogyan értelmezik a keresztény tanítást, mi számukra a legfontosabb?
Mik a legfőbb különbségek az evangélikus- és a katolikus egyház tanításában?
Milyen különbségek vannak az eredeti és a nyugatra hozott távol -keleti vallások között?
A sátánistáknak van valamilyen speciális temetkezési kultúrájuk?
Mik a hasonlóságok illetve a különbségek a biblia teremtéstörténet és az iszlám teremtéstörténet között?
Melyek azok a különbségek az alábbi két vallás között?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!